Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciemieniucha - wracający problem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    Odp: Ciemieniucha - wracający problem

    Duzo tego o niej. Ale milo przynajmniej zaczerpne duzej ilosci materialu dotyczacej walki z ciemieniuszka , Dziękuję

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      Odp: Ciemieniucha - wracający problem

      Corci glowle duzo nawilzalam gdyz na glowce miala wielka skorupe tej ciemiieniuchy okropnie wygladala, syn takiej ilosci nie mial, ale pokonalam wyczesywalam i nawilzalam

      Skomentuj


        #33
        Odp: Ciemieniucha - wracający problem

        u nas ciemieniucha pojawila sie ok 6 miesiaca. Za namowa mamy i siostry postanowilam z nia walczyc i zdecydowalam sie na oliwkę przed kąpielą. Nie mogłam później wlosów córki doprowadzić do porządku. Powiedziałam koniec zabawy. Ciemieniucha jej nie przeszkadza, nie jest jej jakoś bardzo dużo wiec zostawiłam ją samą sobie. Po myciu włosów szamponem Bambino zawsze część się wyczesuje sama. Czasami w czasie czesania i robienia kucyków też schodzi trochę.

        Skomentuj


          #34
          Odp: Ciemieniucha - wracający problem

          U nas ciemieniucha też dość późno się pojawiła, niedawno w 7 miesiącu był nawrót. Przed kąpielą na główkę nakładałam oliwkę, a potem wyczesywałam, systematycznie i monotonnie, aż w końcu udało nam się pozbyć problemu. Używałyśmy też z ziajki mleczka na ciemieniuchę.

          Skomentuj


            #35
            Odp: Ciemieniucha - wracający problem

            Heh, u nas też ostatnio pojawił się ten problem. Na razie walczymy jak najbardziej naturalnymi sposobami, tj. dokładnym myciem głowy (z dosłownie niewielką ilością płynu do kąpieli) i intensywnym czesaniem). Tak nam poleciła położna. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Z drugiej strony nie przejmuję się tym aż tak bardzo, bo dziecię należy do tych zarośniętych - czuprynę ma większą niż niejeden dorosły, a pod taką burzą kudłów niewiele widać

            Skomentuj


              #36
              Odp: Ciemieniucha - wracający problem

              Napisane przez kyasarin Pokaż wiadomość
              Heh, u nas też ostatnio pojawił się ten problem. Na razie walczymy jak najbardziej naturalnymi sposobami, tj. dokładnym myciem głowy (z dosłownie niewielką ilością płynu do kąpieli) i intensywnym czesaniem). Tak nam poleciła położna. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Z drugiej strony nie przejmuję się tym aż tak bardzo, bo dziecię należy do tych zarośniętych - czuprynę ma większą niż niejeden dorosły, a pod taką burzą kudłów niewiele widać
              Moja córka również się tego nabawiła. Wyglądało to naprawdę źle ( dopiero przestalam się stresować jak pediatra powiedziała, że jest to dosć powszechne oraz dzieciaczka nie boli).
              U nas skuteczna okazała sie po prostu zwykła oliwka. Smarowałam główke po każdym umyciu oraz ciemieniucha z czasem bardzo ładnie schodziła.
              http://ciemieniucha.info.pl/info/cie...-u-niemowlaka/

              Skomentuj

                     
              Working...
              X