Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciemieniucha - wracający problem

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Ciemieniucha - wracający problem

    Witam, mamy z córeczką duży problem, otóż ma już 22 miesiace a ciemieniucha wciąż do nas wraca Próbowałam już tyle sposobów, m.in. smarowanie oliwką pół godz przed kąpielą, potem umycie główki a na koniec energiczne wytarcie ręcznikiem i wyczesanie miękką szczoteczką, niby schodziło ale za pare dni znów wracało.
    Może któraś z mam poradziła sobie jakoś z tym? Bo ja już naprawde nie wiem co robić .
    Pozdrawiam





    Victoria ur. 18.05.2011 2700g 51cm Nasze Szczęście

  •    
       

    #2
    Odp: Ciemieniucha - wracający problem

    Witam, u nas ciemieniucha powstała przez uczulenie wlasnie na oliwke bambino. Moj maly mial okropna dkorupe na glowie;/ my myslismy glowke emolium i bralismy kropelki Fenistil

    Skomentuj


      #3
      Odp: Ciemieniucha - wracający problem

      Byliscie u lekarza z tym moze to rowniez objaw uczulenia?

      Skomentuj


        #4
        Odp: Ciemieniucha - wracający problem

        To paskudztwo nasza Maja też miała. U nas jakoś po miesiącu wszystko zeszło. Ja pamiętam,że kupiłam krem na ciemieniuchę Emolium. Ja bym poszła do lekarza, bo piszesz,że u Ciebie ciągle to powraca więc być może to alergia na coś.



        Skomentuj


          #5
          Odp: Ciemieniucha - wracający problem

          Macie racje, lepiej wybrać się do lekarza, chociaż nie ma innych oznak alergii a je już wszystko, ale warto się upewnić, i wypróbujemy również Emolium, ma też bardzo suchą skóre i też różne kosmetyki stosowałam, nic na nią nie działa ale Emolium jeszcze nie stosowalam, słyszałam, że Olilatumteż jest dobre, ale bardzo drogie





          Victoria ur. 18.05.2011 2700g 51cm Nasze Szczęście

          Skomentuj


            #6
            Odp: Ciemieniucha - wracający problem

            u nas idealny do tego problemu okazał się krem na ciemieniuchę firmy AA ja & mama , naprawdę rewelacja , cenowo też przyzwoicie bo kosztuje chyba niecałe 20 zł

            Skomentuj


              #7
              Odp: Ciemieniucha - wracający problem

              Napisane przez aniolec3ek Pokaż wiadomość
              Macie racje, lepiej wybrać się do lekarza, chociaż nie ma innych oznak alergii a je już wszystko, ale warto się upewnić, i wypróbujemy również Emolium, ma też bardzo suchą skóre i też różne kosmetyki stosowałam, nic na nią nie działa ale Emolium jeszcze nie stosowalam, słyszałam, że Olilatumteż jest dobre, ale bardzo drogie
              Oilatum jest rewelacyjne!!! Po kąpieli z Oilatum dziecka już się niczym nie smaruje,bo warstwa tego płynu nawilżającego zostaje na skórze. Niestety jest drogi ale dla mnie to nr 1 !!!



              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Ciemieniucha - wracający problem

                moja córci zaczynała sie robic ciemieniucha jak umyłam jej głowke szamponem dla dzieci, lub płynem do kapieli i mycia włosów. wtedy pojawiała sie. Jesli to nie alergia to moze zmien kosmetyki

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Ciemieniucha - wracający problem

                  To jest mocno ciagnący się temat.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Ciemieniucha - wracający problem

                    Witam,ja też walczę z ciemieniuchą.... tyle że moje dziecko ma juz 4 latka
                    Chodzimy do dermatologa,nic nie pomaga,tzn "zalecza" się na jakis czas a potem znowu wraca.... Eh... W ten poniedziałek mamy kolejną wizyte,pani dermatolog nazwała to cos "starzejącą się ciemieniuchą"....

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Ciemieniucha - wracający problem

                      hej dziewczyny,my też mamy problem z ciemieniuchą,synek ma prawie 3 latka i ciągle sie z tym borykamy.Ostatnio pediatra kazała nam kupić krem Emolium na ciemieniuchę,mam nadzieję ,że pomoże.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Ciemieniucha - wracający problem

                        Mika_152 nam pomaga,tzn zalecza na jakis czas olejek CERKOSOL 10.Niewiem czy jest jakis lek na wyleczenie tego całkowicie....

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Ciemieniucha - wracający problem

                          U nas ciemieniucha siedziała prawie 5 miesięcy. I jedyne co nam pomagało to olejek na ciemieniuchę ze Skarb Matki. Dawałam na 10-15 minut przed kąpielą, czapka na głowę a potem porządnie wymyć szamponem i spłukać. Po kąpieli wyczesać pod włos, najlepiej szczotką z naturalnego włosia. jest twardsza. Tak długa i nawracająca ciemieniucha jest prawdopodobnie wynikiem alergii. Tak powiedziała moja pediatra. Ale może być też wynikiem np. uczuleniem na szampon, który maluch używa.



                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Ciemieniucha - wracający problem

                            Napisane przez mika_152 Pokaż wiadomość
                            hej dziewczyny,my też mamy problem z ciemieniuchą,synek ma prawie 3 latka i ciągle sie z tym borykamy.Ostatnio pediatra kazała nam kupić krem Emolium na ciemieniuchę,mam nadzieję ,że pomoże.
                            My używaliśmy też Emolium. Zeszło po tygodniu z tego co pamiętam. Polecam osobiście!!!



                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Ciemieniucha - wracający problem

                              słyszałam, że jak już raz sie to pojawiło to raczej będzie wracało

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X