Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sierpniowy noworodek, podstawowe pytania

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Sierpniowy noworodek, podstawowe pytania

    Witam wszystkie kobietki odwiedzające forum.

    W związku z tym, że termin porodu mam na sierpień postanowiłam zasięgnąć trochę rad od kobiet, które mogą coś w różnych kwestiach związanych z noworodkiem powiedzieć i tak:

    1) jak ubierać noworodka w domku, do snu i na spacer?
    2) czy w sierpniu używać śpiworka? jak tak to jakiego np.?
    3) czym okrywać malucha do snu, kocykiem czy kołderką?
    4) w zestawach pościelowych można kupić ochraniacz na szczebelki. czy to dobry pomysł? uważam, że maleństwo powinno mieć jak najwięcej dopływu świeżego powietrza a taki ochraniacz może to uniemożliwiać.

    Na razie to tyle Zapraszam do dyskusji
  •    
       

    #2
    Odp: Sierpniowy noworodek, podstawowe pytania

    Dużo tych pytań Na większość sama znajdziesz rozwiązanie ale podzielę się swoim doswiadczeniem. Po moim domu biega prawie trzylatek a w brzuszku się wierci pannica, na którą czekam na początku lipca

    Przede wszystkim dzidziusia należy ubierać wygodnie, mój mały (lipcowy) zawsze spał w pełnym pajacyku i z cieniutką kołderką- ale przede wszystkim jak będzie bardzo ciepło to ja bym przykryła cieńkim kocykiem, a jak chłodniej to kołderką.
    Natomiast ja przez pierwsze dwa, trzy tygodnie życia kładłam małego spać w rożku- on czuł się bezpieczniej a ja byłam spokojna, że nie utopi się w pościeli

    Na spacer w bardzo ciepłe dni ubierałam go w body i śpiochy a chroniłam przed słońcem pieluchą tetrową, w chłodniejsze dni przykrywałam małego kocykiem, zawsze starałam się speawdzać kark małego czy go nie przegrzewam i nigdy nie wystawiałam go bezpośrednio na słońce.

    A jeszcze odnośnie ochraniacza na łóżeczko to jak dla mnie to obowiązkowo, dzidzia wcale nie będzie miała mniej powietrza a jak zacznie się wiercić to sama stwierdzisz, że jest jednak potrzebny, bo nos, główka czy czoło małego wiercipięty wyląduje w miękkim materiale a nie między szczebelkami.
    Jak dla mnie możesz sobie odpuścić różne baldachimy, moskitiery, organizery itp, bo tylko zbierają kurz- może i ładnie wyglądają ale to tylko skupisko bakterii.

    To tyle z moich doświadczeń. Dasz radę i obserwuj dziecko, ono samo Co podpowie w czym czuje się dobrze a co je drażni
    Jola

    Skomentuj


      #3
      Odp: Sierpniowy noworodek, podstawowe pytania

      Dziękuje Jolu za podpowiedzi
      Coś mało chętnych do rozmowy, ale cóż...

      Macie może jakieś sprawdzone e-sklepy skąd zamawiałyście ciuszki i wszystkie potrzebne rzeczy, jak pościel, rożki itd...?

      Węszę po necie ale tyle tego, że ciężko się zdecydować

      Skomentuj


        #4
        Odp: Sierpniowy noworodek, podstawowe pytania

        Mój syn jest z końca lipca z tego co pamiętam to straszne upały były
        już pierwszego dnia po przyjściu do domku cyprian był z babcia na ogródku. z tego co pamiętam na samym początku ubierałam go w cienkie body z długim RĘKAWEm i połspiochy g.zasłaniałam pieluszką tetrową żeby sloneczko go nie dosiegło w chłodniejsze dni body z krotkim cienka czapeczka skarpety i jakiś dresik do tego kocyk albo pieluszka do przykrycia.

        ochraniacz jak naj bardziej ale dopiero od 3 miesiąca jak dziecko będzie bardziej aktywne.

        my mieliśmy cienka kołdre do spania i bawełniane pajace rozpinane na calej dlugości żeby łatwo przewinąć dziecko w nocy .





        Skomentuj


          #5
          Odp: Sierpniowy noworodek, podstawowe pytania

          mój mlodszy urodzil sie pod koniec lipca-upaly byly straszne...lezal w samym bodziaku z dlugim rekawkiem-najcienszym z mozliwych i tetrą przykryty.
          w nocy w rozku na spacerze równie cienko ubrany ale parasolka konieczna gdy spal gdzies w cieniu pod drzewkiem nakladalam na wozek moskitiere tak dla pewnosci
          co do ochraniacza-to jak pisze kruszyna-przydaje sie ale troszke pozniej







          Skomentuj


            #6
            Odp: Sierpniowy noworodek, podstawowe pytania

            Powyżej masz szereg porad dotyczących ubioru jak i pielęgnacji maluszka,natomiast ja ze swojej strony zapraszam do nas,gdzie skompletujesz wyprawkę dla dziecka,ceny są bardzo atrakcyjne. Tym bardziej teraz z okazji Świąt oraz Mikołaja.


            www.Amko.com.pl

            Skomentuj


              #7
              Odp: Sierpniowy noworodek, podstawowe pytania

              skoro masz tyle pytań to znaczy że jeszcze nie do końca obudził ci się instynkt, wczuj się w siebie pomyśl logicznie a bedziesz znała odpowiedzi na te pytania.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Sierpniowy noworodek, podstawowe pytania

                tez urodziłam córeczkę w sierpniu i miałam ogromny dylemat co do ubioru, nie miałam pojęcia jak ją ubierać, żeby było dobrze. Ale metoda prób i błędów wdrożyłam się i nie przegrzewałam małej

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Sierpniowy noworodek, podstawowe pytania

                  Też jestem mamusią maleństwa urodzonego w sierpniu. Wychodząc na spacer kierowałam się zasadą, że malutka miała jedną warstwę ubranek więcej niż ja. I było ok.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Sierpniowy noworodek, podstawowe pytania

                    dzieci nalezy ubierać z umiarem nie przegrzewać bo to znacznie gorsze dla maluszka. Poza tym maluchy mają większą ciepłotę ciała i jest im cieplej

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X