Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

alergia u mamy i dziecka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    alergia u mamy i dziecka

    Od kilku tygodni ciągle smakram i kicham. Myslalam ze to przeziebienie, zaczelam lykac leki w tym kierunku i nic. Zadna poprawa. Moja 6 letni syn prawie w tym samym czasie tez zaczal miec podobne objawy. Myslalam ,ze go zarazilam i rowniez podawalam mu leki na przeziebienie - jak mozna zgadnac bezskutecznie. W koncu wpadlam na mysl, ze moze to alergia. Doszlam do takich wniosków, bo niedawno (pół roku temu) przeprowadziłam sie z rodzina do domu pod miasto. Mieszkamy zdala od centrum, a wokol mamy piekny las i ląki. Wczesniej mieszkaliśmy dokladnie w centrum Poznania. Idąc tym tropem zapisalam nas do alergologa, tylko wizyte mamy dopiero na poczatku czerwca. I przez ten czas musze jakos pomoc sobie i dziecku. Skojarzylam, ze zmiana miejsca zamieszkania i bliskosc natury mogla w nas cos ukatywnic.
    Chcialam poradzic sie mam o jakies bezpieczne leki dla alergikow (najlepiej bez rcepty). Nie chcialabym zeby to byly tabletki. Boje sie obciazac żolądek przede wszystkim swojego dziecka. No i najważniejsze, synuś ma 6 lat - znacie jakieś leki antyalergiczne dla dzieci w tym wieku?

    Dziękuje za odpwiedzi.
  •    
       

    #2
    Odp: alergia u mamy i dziecka

    Myśle, ze faktycznie przeprwadzka na obrzeża miasta mogła uaktywnic w Was alergie. Wczesniej byc moze nie mielisce stycznosci z alergenem, ktory Was uczula. Powinnas jesli mozesz wybrac sie prywatnie dl alergologa. Kosz takiej wizyty to ok. 100 zł i zrobic testy sobie i dziecku. Mozesz w między czasie isc do apteki i porposic farmaceutke o jakies leki dla siebie i dziecka. Ja mam alergie pylki brzozy juz od 6 lat. Stosuje allergodil w aerozolu i krople do oczu i pomagają. Siegam po niego tylko wtedy, kiedy zaczyna się katar, kichanie i jak jak juz czuje, ze zaczynam miec podraznone oczy. Czyli juz teraz i tak az do czerwca.
    Możesz sprobowac tez allergodilu jest bez recepty. Z tego co pamętam mozna go stosowac u dzieci od 6 roku zycia. Najprosciej jednak udac sie do apteki i popytac.

    Skomentuj


      #3
      Odp: alergia u mamy i dziecka

      A może herbatka dla alergika? Już wielokrotnie słyszałam, że podobno pomaga. Ale jaki smak to już nie wiem.

      Skomentuj


        #4
        Odp: alergia u mamy i dziecka

        a jak radzicie sobie z katarem alergicznym?

        Skomentuj


          #5
          Odp: alergia u mamy i dziecka

          Co myślicie o opaskach medycznych dla alergików?

          Ostatnio zaczełam myslec o opaskach medycznych dla alergikow, gdzie bylaby informacja o alergii. Czytalam troche na ten temat i jak na Zachodzie to dosc powszechne, tak w Polsce nie bardzo. Stwierdzam, ze to dosc fajna sprawa nosic taka opaske. Zwlaszcza dla alergikow, ktorzy mają ciezkie reakcje alergiczne i dzieci.
          Myślałam od dłuższego czasu o kupnie takej opaski, ale ostatnio strna na facebooku wygraj z alergia poinformowala, ze rozdaja takie opaski za darmo. Wiec sobie zamowilam jedna dla siebie, a druga dla dziecka.
          Jakby ktoś byl tez chcial taka opaske medyczna, bo uwaza, ze to rzydatna rzecz to ponizej podaje linka:
          https://www.facebook.com/Wygraj.z.alergia

          Zamowilam, ale interesuje mnie jak inni to postrzegaja? Myslicie, ze warto ją dziecku zalozyc? Założyłybyście taką bransoletkę Waszemu dziecku?

          pozdrawiam

          Skomentuj


            #6
            Odp: alergia u mamy i dziecka

            Dla pewności, że lek jest bezpieczny dla dziecka musisz się poradzić lekarza. Tym bardziej, że alergia to przewlekła choroba, więc przyjmowanie długotrwałe leków naraża na różne skutki uboczne. Warto zrobić testy alergiczne, i jeśli nie da się wyeliminować czynnika, który jest 'sprawcą' objawów zastosować odczulanie.

            Skomentuj


              #7
              Odp: alergia u mamy i dziecka

              Napisane przez marmurka Pokaż wiadomość
              a jak radzicie sobie z katarem alergicznym?
              Możesz psikać do nosa wodę morską (sobie i dziecku). Dobrze udrażnia nos, nawilża i wypłukuje alergeny. Krople do nosa obkurczają śluzówkę, można je stosować przez kilka dni. Długie zakrapianie powoduje atrofię (uszkodzenie) błony śluzowej

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: alergia u mamy i dziecka

                Dokładnie, staraj się oczyszczać śluzówkę a tym samym receptory. Woda morska jest do tego idealna, poza tym nie będziesz miała efektu suchości nosa. Samemu alergii leczyć nie polecam.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: alergia u mamy i dziecka

                  Obecnie alergie stwierdza się bardzo często, a badania pokazują, że nawet zbyt często. Na pewno nie warto podawać dziecko żadnych lekarstw bez konsultacji z lekarzem, a już z pewnością powinno się wykonać testy alergiczne. Przykładowo mojej córce zdiagnozowano bardzo wcześnie alergie i to bez żadnych badań, jedynie na podstawie objawów(biegunki, wzdęcia).po jakimś czasie zrobiłam jej test w kierunku nietolerancji laktozy i okazało się, że to była przyczyna, także mogła jeść jogurciki i serki w ograniczonych ilościach, ale mleko już bez laktozy. Kupowałam jej i zresztą dalej kupuję mleko firmy MEGGLE, które dzięki temu, że nie ma laktozy nie powoduje nieprzyjemnych dolegliwości. Także najpierw polecam udac się do specjalisty, i to takiego, który zleci odpowiednie badania.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: alergia u mamy i dziecka

                    Jeśli dziecko ma rok to ponoć nie robi się testów bo są niewiarygodne.Taką odpowiedź otrzymałam od naszej Pani doktor i zostałam sama z dzieckiem z potworną alergią. Znalazłam pomoc w klinice medycyny naturalnej( Poznań), którą polecam.Za pomocą biorezonansu zrobiliśmy testy i oczywiście wyeliminowałam wiele składników które uczulały dziecko. Jak ktoś mi powie ze to są czary mary, to ja odpowiadam ze te czary mary to jedyna pomoc jaką otrzymałam.Polecam www odczulanie com szczególnie jeśli macie maluszka, który nie skończył roku. Dodam jeszcze że testy były całkowicie bezbolesne,i nie stresowały mojego dziecka, które i tak już swoje wycierpiało.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: alergia u mamy i dziecka

                      jestem alergikiem od malego lecz moje malenstwo nie ma jak narazie objawow alergii

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: alergia u mamy i dziecka

                        zróbcie sobie próby u alergologa, nie ma co się zastanwiać, ja przez pół życia nie wiedziałam, że mam alergię , poszłam do alergologa i problem z głowy

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X