Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Rola witaminy D

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Rola witaminy D

    Podczas ostatniej wizyty lekarka zleciła mojemu 2,3 r.synkowi zbadanie poziomu witaminy D.Powiedziała,że jego główka jest nieco zniekształcona.To badanie jeszcze przed nami,ale przyznaję,że ja bardzo się tym niepokoję.Nie wiem,czy to możliwe,żeby Jacek miał niedobór witaminy D,gdyż zawsze ją dostawał.Proszę o radę.
  •    
       

    #2
    Odp: Rola witaminy D

    Olak77.Jeżeli pani doktor zauważyła,że głowa twojego dziecka jest zniekształcona,to na pewno dziecko ma niedobór witaminy D.Radziłabym ci nie zwlekać z badaniem poziomu witaminy D,bo choroba może się szbko rozwinąć,gdyż to właśnie ta witamina odpowiada za prawidłową budowę układu kostnego,a jej niedobór stanowi główną przyczynę występowania krzywicy.Radzę-nie zwlekaj.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Rola witaminy D

      Ja również radzę ci podejść szybko i poważnie do wstępnej diagnozy pani doktor.Moja córcia też była w tym wieku jak lekarz zauważył nieco wykrzywione żeberka i badanie potwierdziło niedobór witaminy D.Z tym,że ja podawałam córci D-Vitum,które zostało wycofane z obrotu,ponieważ podczas kontroli wykryto mniejszą zawartość witaminy D,niż była określona w specyfikacji produktu.A co ty podawałaś synowi?

      Skomentuj


        #4
        Odp: Rola witaminy D

        No,niestety,ja też podawałam najpierw K i D-Vitum,a potem D-Vitum i nawet nie wiedziałam,że było takie kłamstwo i został ten suplement diety wycofany.A w ogóle,jak można napisać nieprawdę,przecież tą witaminę brały dzieci,a w leczeniu szczególnie istotna jest właśnie odpowiednia dawka.Chyba najlepiej będzie poprosić lekarza o lek na receptę.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Rola witaminy D

          Ja również uważam,że twoje wątpliwości,czy dziecko ma braki witaminy,czy nie,rozwiąże dopiero badanie krwi.Być może suplement D-vitum,który podawałaś był za mały,ale to też nie przesądza o tym,czy w organiźmie jest jej wystarczająco,bo przecież kazde dziecko inaczej przyswaja witaminy.Ale słuszna jest twoja decyzja,ze witamina D musi być na receptę,ponieważ jest bardzo ważna i tylko wtedy zawartość jej w leku określona jest precyzyjnie.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Rola witaminy D

            dokładnie, lekarz najlepiej będzie wiedział co dziecku zapisać jak i ile podawać...

            Skomentuj


              #7
              Odp: Rola witaminy D

              Olak77.Jeżeli twój syn będzie miał niedobór witaminy D,to lekarz na pewno zleci ci podawać.A przy podawaniu szczególnie ważne jest odpowiednie dawkowanie.Stąd też najlepiej kupować witaminę D na receptę i nie podawać suplementów takich jak-Vitum,K i D-Vitum,ponieważ w leku zawartośc witaminy D jest określona bardzo dokładnie i działanie jej potwierdzone jest odpowiednimi badaniami.Poza tym mamy możliwość skonsultować wszystko z lekarzem.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Rola witaminy D

                Nie zwlekaj,to bardzo ważne badanie,gdyż w tym okresie życia nasze dzieci najintensywniej rosną i bardzo potrzebują tej witaminy.Bo właśnie ta witamina wspomaga wzrost i mineralizację kości oraz zapobiega nadmiernemu wydalaniu wapnia z moczem.Dlatego głównie u małych dzieci,najczęstszą chorobą wynikającą z niedoboru witaminy D jest krzywica.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Rola witaminy D

                  Niestety badanie wykazało u mojego syna niedobór witaminy D.I pani doktor zleciła podawać mu witaminę D,narazie po 2 kropelki dziennie.Przepisała mi też lek o nazwie Vigantol i powiedziała,że tylko lek może być pewny i skuteczny w działaniu.A dla większości ważne jest też to,że lek ten jest refundowany i kosztuje niecałe 3,50 zł.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Rola witaminy D

                    Ja też uważam,że jakości leku na receptę nie jest w stanie dorównać żaden suplement diety,a tymbardziej ten,który błędnie podaje ilość tak ważnej dla dzieci witaminy.Ostatnio czytałam o wycofaniu D-Vitum informacje,które znalazłam.Jeżeli ktoś będzie chciał się z nimi zapoznać,to można je znależć na:

                    kontakt 24.tvn.pl/temat,apteki-wycofuja-witamine-dla-niemowlat-rodzice-zaniepokojeni,38229.html?categoryId=496

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Rola witaminy D

                      Witam.Moja malutka ma dopiero 5 miesięcy i bardzo poci się jej główka.Koleżanka powiedziała mi,że może mieć niedobóy witaminy D.Czy to wymaga też leczenia?

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Rola witaminy D

                        patrycja2211.Nadmierna potliwość u dziecka,to jeden z objawów pojawienia się krzywicy i potem mogą pojawiać się deformacje kostne.
                        Powinnaś więc,jak najszybciej poinformować o tym lekarza.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Rola witaminy D

                          A jednak,witamina D u mojej córci jest poniżej normy.Lekarka stwierdzila,że dostawała za małą dawkę.Zmieniła jej lek na Vigantol i mam podawać po 2 krople i powiedziała mi,że w uzupełnianiu witaminy D najlepiej jest stosować preparaty na receptę,gdyż jakości leków na receptę nigdy nie dorówna żaden suplement.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Rola witaminy D

                            Hej! U mojego synka też pojawiła się nadmierna potliwość z tyłu główki. Lekarz zlecił badanie na sprawdzenie czy nie ma niedoboru witaminy D3. Okazało się, że faktycznie jest i teraz szprycujemy małego kropelkami vigantol (lekarz przepisał). Dwie kropelki dzienni i już widać poprawę

                            Osobiście nie ufam suplementom. Sam moge je sobie brać ale synkowi nigdy tego nie podam. W leku wiem co jest, w suplemencie, jak się okazuje nigdy nie ma pewności. Szczególnie po tym co przeczytałem tu kontakt24.tvn.pl/temat,apteki-wycofuja-witamine-dla-niemowlat-rodzice-zaniepokojeni,38229.html?categoryId=2

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Rola witaminy D

                              ja będę dawała witaminę d do 3 ciego roku życia tak jakie są zalecenia , uważam, że to dobry pomysł, bo kości są mega ważne.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X