Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Problemy z kąpielą

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Problemy z kąpielą

    Mój synek skończył trzeci miesiąc. Od dwóch tygodni, jak próbuje, go włożyć do wody, tak krzyczy i się wypręża aż się zachodzi. Wcześniej uwielbiał się kapać i nie zaobserwowałam, żeby coś go wystraszyło. Woda zawsze ma dobra temperaturę. Próbowałam już wszystkiego, cieplejszej wody, chłodniejszej, wsadzać go w pielusi, robić kilka dni przerwy, kąpać na sucho, kapać w pokoju,,,i nic. Nawet mycie samej dupki wywołuje płacz. Nie wiem już co mogę zrobić, bo nie chcę na siłę go kąpać, żeby nie było gorzej.
    mama Kamilka
  •    
       

    #2
    Odp: Problemy z kąpielą

    wiesz może jeśli pokazałabyś mu że w wodzie pływają jakieś zabawki wiem że to jeszcze maluch ale może to coś pomoże... albo zanim go włożysz do wody to niech sobie pomoczy rączki i stópki???i dopiero później stopniowo...

    Skomentuj


      #3
      Odp: Problemy z kąpielą

      próbowałam, stópki są chwilkę ok a jak zaczynam zanurzanie nóżek-krzyk wczesniej uwielbiał się kąpać i jakby mógł to by z wody nie wychodził..
      mama Kamilka

      Skomentuj


        #4
        Odp: Problemy z kąpielą

        Przerabialiśmy to samo i niestety po prostu trzeba przeczekać - tyle tylko że u nas syn mial koło 3lat i trwało to prawie 2miesiące . musiałam mu obiecywać że tylko umyje go stojącego pod prysznicem i nie tkne mu włosów kąpal się raz dwa razy w tyg po nawet nie minucie a to był horror później samo przeszło u takiego maluszka to raczej jest nie groźne kąpać bardzo źadko bo się tak nie poci i mamy zimę, więc może warto nie sterować dziecko i odpuścić na jakiś czas a myć nawilźanymi husteczkami albo zwilżona pieluszką.





        Skomentuj


          #5
          Odp: Problemy z kąpielą

          u nas była dokładnie taka sama sytuacja. tylko że moj synek mial rok.. wcześniej też uwielbiał sie kąpać aż do pewnego wieczoru.. probowalam z zabawkami lecz to nic nie dawało.. pewnego razu wpadliśmy z mężem na pomysł zeby dla zabawy polewać go po troszku wodą i maluszek zaczął sie zabawiać i wkońcu bez płaczu mogliśmy go kąpac..

          Skomentuj


            #6
            Odp: Problemy z kąpielą

            Witam! Według mnie dziecko należy kąpać codziennie nawet takie malutkie,bo ono też się poci. Radzę spróbować opowiadać wszystko po kolei co w tej chwili się dzieje od początku całej kąpieli aż do końca,np:teraz zdejmiemy śpioszki itd. Można najpierw gąbeczką namoczyć ciałko zanim włożymy maluszka do wanienki,może specjalny leżaczek do kąpieli lub gąbka,na którą się kładzie dziecko w wanience pomogą. Być może maluszek czegoś się przestraszył podczas kąpieli. Najważniejsze jest to,żeby mama się nie denerwowała podczas tej czynności,bo dziecko to wyczuje...

            Skomentuj


              #7
              Odp: Problemy z kąpielą

              A może woda jest zbyt gorąca albo zimna??

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Problemy z kąpielą

                Przetestowaliśmy wszystkie z powyższych podpowiedzi, nic nie działało.... Po trzech tygodniach byłam bliska rozpaczy. Mały dostał potówki, więc zaparzyłam mu szałwię i dolałam do wody i...EUREKO !!! Zadziałało- zero łez, chwilkę była podkówka, ale szybko się zorientował, że nic takiego się nie dzieje Z tej okazji mieliśmy domowe święto !! Dziś mija już czwarty dzień, cudownej, wesołej kąpieli (oczywiście każda w szałwii )
                mama Kamilka

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Problemy z kąpielą

                  U nas Natka najpierw lubiła się kąpać, potem strasznie ryczała, potem jej przeszło, a teraz ma 3 lata i kąpanie jej to koszmar. Muszę na siłę zaciągać do wanny. Czasem kąpie się z 5 minut i wychodzi. Mam nadzieję, że szybko jej przejdzie.



                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Problemy z kąpielą

                    My mieliśmy ten problem nasamym początku.. okazało się ze córeńka wolała cieplejszą wode niz przepisową ok. 37stopni.. od czasu gdy na to wpadliśmy nie wiem czy choć raz płakala, a wręcz przeciwnie, bardzo lubi się kąpać, a początki to był koszmar... czasem myłama ją tylko wacikami nasączonymi wodą, bo przy wkladaniu do wanienki zachodziła sie z płaczu.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Problemy z kąpielą

                      Pamiętajmy,że do każdej kąpieli trzeba jakoś zachęcić dziecko,mowa już o tych troszkę starszych. Czyli chodzi o zabawki U nas zdało to egzamin,plus oczywiście odpowiednia temperatura wody,co również ma duże znaczenie.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Problemy z kąpielą

                        też miałam kiedyś problem z kąpielą synka ,więc do wody wkładałam go stopniowo ,najpierw nóżki ,potem tyłek i na koniec reszta .

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Problemy z kąpielą

                          Moj synek tak samo mial na poczatku problemy z kapiela. Myslalam na poczatku ze ma takie straszne kolki albo nie lubi sie kapac.. samo mu to odeszlo za ktoryms razem, moze to był strach przed nieznanym

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Problemy z kąpielą

                            ech, dzieciaki mają swoje humorki, nie rób z tego problemu niestresuj się, może on wyczuwa twoje emocje i się już sam nakręcił na to że kąpiel jest zła, pogadaj z nim i zrób z tego zabawę.

                            Skomentuj

                                   
                            Working...
                            X