Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kaszel wieczorem i rano

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Kaszel wieczorem i rano

    Mój dwuletni synek od jakiegoś czasu kaszle tylko rano i wieczorem tuż przed snem lub w nocy. Kaszel jest raz suchy i plytki a raz taki z głębi jakby krtaniowy. Pediatra twierdzi, ze osłuchowo jest ok. Od kwietnia tego roku bierze flixotide 125 rano i wieczorem 1 dawka/10 wdechów, ponieważ miał zaplenie płuc i oskrzeli. Byliśmy też u pulmonolga, uważa że wszystko ok, astmy nie stwierdził, badał go też laryngolog, migdały są ok, alergolog zrobiła testy z krwi i wyszły dobrze. Jednak dziecko od urodzenia jest alergikiem na białko mleka, pije nutramigen więc te testy z krwi okazują się zakłamane. Nie wiem skad ten kaszel? czy to ma podłoże alergiczne? Dodam, ze przez 3 tygodnie syn dostawał singulair 4 ale go wysypało i tabletki odstawiliśmy, jak je brał to było idelanie, żadnego kaszlu. Co mam jeszcze zrobić, żeby pomóc dziecku???
  •    
       

    #2
    Odp: Kaszel wieczorem i rano

    a moze to alergia na material pizamki, albo na posciel, lub na wklad poduszki lub koldry?
    jak mozesz to rob mu nawilzajace inhalacje z soli fizjologicznej i berodualu(jest na recepte) poza tym dobrze nawilzaj powietrze w jego pokoiku, na gardelko syrop np z cebuli lub drosetux... zapytaj lekarza co mozesz zrobic zeby mu troszke ulzyc


    ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




    IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



    ---------------------------------------------------

    Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

    Skomentuj


      #3
      Odp: Kaszel wieczorem i rano

      Poduszki ma od urodzenia wciąż te same, proszku do prania nie zmieniłam, staram się często wietrzyć w domu, grzejniki mamy wyłączone. Byłam z nim wczoraj u pediatry i powiedziała, ze najwyraźniej to kaszel alergiczny i mam dalej podawać wziewy z flixotide i włączyć drosetux. Zobaczymy co dalej...wczoraj synek nie kaszlał wogóle.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Kaszel wieczorem i rano

        Ja już na moment ręce opuściłam, kiedy to Adaś po dwóch dniach w przedszkolu do domu wrócił z zapchanym noskiem. No i kaszlem. Nic praktycznie nie może brać z silniejszych leków, bo nie dawno zakończyliśmy ich branie i musi mieć przerwę. Wczoraj zrobiłam herbatę z majeranku i daję mu, a do tego syrop z cebuli i czosnku. Może to nas wybawi od ciągłych przeziębień, bo szkoda mi go niesamowicie. Do tego Jasio złapał katarek, ale jemu aplikuję sanosvit i cebion i chyba jest lepiej....

        Skomentuj


          #5
          Odp: Kaszel wieczorem i rano

          Cześć
          Mój syn niedawno miał atak astmatyczny, reakcja typowo alergiczna, wcześniej miał zapalenie oskrzeli. Dostawał flixotide, ale tylko przez kilka dni, bo to lek doraźny, do stosowania w razie ataku (ma go też mój mąż, ale trzyma w szafce na wypadek ataku duszności). Zrobiono testy z krwi i wyszło uczulenie na kota, którego mamy. Alergolog przepisał pulmicort do codziennej nebulizacji, za 10 tygodni możemy spróbować odstawić. Kot może zostać, bo nasz dom jest już przesiąknięty tymi alergenami, jeszcze z 10 lat po zniknięciu kota by były.

          Alergolog powiedział, że testy nawet z krwi u małych dzieci nie zawsze wychodzą. Nas czeka jeszcze pełna diagnostyka, u nas z bardzo dobrej jakości testów słynie Szpital dla dzieci w Ameryce pod Olsztynkiem.

          Ja równiez polecam nebulizator, może być z wodą albo z Mucosolvanem (nie wiem czy nie jest na receptę). To koszt jednorazowo około 150zł, a przydaje się całej rodzinie.
          Zanim Zostałeś Poczęty - Pragnełam Cię... Zanim Się Urodziłeś - Kochałam Cię...
          Zanim Mineła Jedna Godzina Twojego Życia - Byłam Gotowa Dla Ciebie Umrzeć...


          Stanisław 03.10.2009r. 3540g 58cm


          http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...ndra83;page:-1

          Skomentuj


            #6
            Odp: Kaszel wieczorem i rano

            mucosolvan jest na recepte i jest to lek na kaszel mokry, wykrztusny...


            ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




            IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



            ---------------------------------------------------

            Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

            Skomentuj


              #7
              Odp: Kaszel wieczorem i rano

              INDGRA83 a nam lekarz mówił, ze flixotide można stosować dłużej a ventolin podać jak dziecko ma ataki. Zapisałam syna do innego pulmonologa, bo bardzo mnie martwi ten kaszel.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Kaszel wieczorem i rano

                ja mialam ten sam problem kaszel pojawial sie rano i wieczorem czasem w nocy.. lekarka zlecila clemastinum i berodual do inhalacji, po 2ty przeszlo

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Kaszel wieczorem i rano

                  Jeśli nie wiadomo jaki to kaszel to najlepiej dicotuss zastosować. On działa na oba rodzaje, mokry i suchy
                  Niepoprawna romantyczka

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Kaszel wieczorem i rano

                    To dość niepokojące, że kaszel tak często pojawia się u twojego dziecka. Następnym razem staraj się szybciej reagować, bo czemu ma ono tyle się z nim męczyć. Miej w zapasie przykładowo syrop Muconatural i sięgnij po niego w potrzebie.

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X