Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Milukante i zastrzyk sterydowy

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Milukante i zastrzyk sterydowy

    hej, czy ktoś z Was podawał dziecku Milukante? Mój syn od urodzenia ma problemy z krtanią, miał tez zapalenie płuc i oskrzeli w kwietniu br. Teraz ma 2 latka i od połowy roku dostaje flixotide 2 razy dziennie wziewy. Byłam z nim dzisiaj u pulmonologa z nadzieją, ze nam ten lek odstawi, bo mały na szczęście nie choruje, pokasłuje tylko wtedy jak np. zapomnimy zrobić inhalację, bo nam zaśnie. Lekarz powiedział, że owszem lek odstawimy ale najpierw musimy dziecko wzmocnić, bo się zaczyna okres jesienny a mały ma już zaczerwienione gardło. Dawkę flixotide zwiększył ze 125 mg do 250 mg tez dwa razy dziennie, dołozył milukante i za jakis czas chce podać jakiś zastrzyk sterydowy, żeby dziecko się nam nie rozchorowało. Czy Wasze dzieci było podobnie leczone. Dodam, ze jestem z Poznania i byliśmy u dr Janusza Doktóra, podobno bardzo dobry pulmonolog. Boję się tego zastrzyku, czy wasze dzieci też miały takie jednorazowe zastrzyki??
  •    
       

    #2
    Odp: Milukante i zastrzyk sterydowy

    Moj syn ma astme oskrzelową i jest leczony FLIXOTIDE,SEREVENT,SINGULAR,CLARITINE -w prawdzie ma juz 11 lat ale lekarka powiedziała ze bedzie prawdopodobnie brał juz do konca zycia.Zastrzyku ze sterydow się nie masz co bać on dziala pobudzająco na płuca i uodparnia. Jest to taka dawka sterydow ze bączkowi nie zaszkodzi.Po za tym wszystkie te leki maja w sobie sterydy jak i kazdy syrop wyksztuśny.By najmiej nie utyje,moj jest jak przecinek 3-eci od konca w klasie z najmniejszych.Jesli chodzi o zdrowie to po lekach czuje się niezle i prawie wogole nie choruje.
    Polecam wyjazdy nad morze to nie mit astmatycy naprawde tam się czują doskonale Zycze zdrowka i nie panikuj bedzie dobrze.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Milukante i zastrzyk sterydowy

      Moja córa prawie od urodzenia ma astmę oskrzelową,w czasie kiedy zaostrza się choroba a dzieje się to jesienią i wiosną mała dostaje flixotide,Ventolin,Xyzal.
      Wiosną lekarz przepisał jej Singulair ale jej niepodawałam bo przez lato był spokój ale teraz chyba bedę jej podawała ten lek bo podobno daje bardzo dobre efekty i nie jest sterydem i ma mniej skutków ubocznych jak inne leki na astmę.Niestety dzisiaj w nocy mała miała pierwszy w tym sezonie atak astmy.
      Dodam że Singulair,Milukante to jest to samo tylko inaczej się nazywa.


      Skomentuj


        #4
        Odp: Milukante i zastrzyk sterydowy

        Moj Grześ ma singular w tabletkach takich do zucia, bierze go bo jest piłkarzem i durzo biega a w razie duszności ma ventolin ten lek ma w razie "w' gdy by było juz zle ale jeszcze nie był nigdy uzyty.Pewno niedługo sie przeterminuje


        Skomentuj


          #5
          Odp: Milukante i zastrzyk sterydowy

          No to mnie uspokoiłyście trochę
          dzisiaj odbieram z apteki milukante, zastanawiam się tylko jak to podać dziecku, bo w internetowej ulotce wyczytałam, ze to tabletki do żucia! moje dwuletnie dziecko sobie z tym nie poradzi, mam nadzieję, ze te tabletki da się jakość rozgnieść łyżeczką...

          Skomentuj


            #6
            Odp: Milukante i zastrzyk sterydowy

            Twoje dziecko nie je cukierkow ani zelek-moja Olka Nie ma jeszcze 2 lat i bez tik-taka zyc nie moze i wlaśnie niechce ciuciac tylko wszystkie gryzie.Da sobie świetnie rade...


            Skomentuj


              #7
              Odp: Milukante i zastrzyk sterydowy

              Zastrzyku się nie ma co bać, on tylko rozkurcza oskrzela.
              Moja Olka też ma astmę, wykryli jak miała jakieś 2 lata i teraz cały czas się leczymy, to niestety choroba na całe życie. Bierze Montest w tabletkach i Ventolin ma przepisany, ale to tylko jakby się pojawił atak. Teraz jesień, więc jest rochę gorzej i odstała pulmoterol, ale trochę się boję jej to podac, bo jak poczytałam, to same sterydy w tym...
              A co do wyglądu astmatyków to sie zgadzam. U mnie jest 170 cm i 45 kg- szkielet normalnie
              Moja prawie dorosła córka


              Moja wyrośnięta kruszynka

              Skomentuj

                     
              Working...
              X