Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

sklejenie warg sromowych

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    sklejenie warg sromowych

    Witam.
    Ostatnio przy próbie pobrania moczu pielęgniarka stwierdziła że moja 13 miesięczna córeczka ma sklejone wargi sromowe mniejsze. Nigdy o czymś takim nie słyszałam... Dziś byłam u ginekologa dziecięcego-powiedziałam o co chodzi a pani doktor stwierdziła że nie dbałam widocznie o to, że to nie dzieje się w ciągu jednego dnia... Zdziwiłam się-bo w końcu nikt mnie nie poinstruował jak trzeba postępować, jak pielęgnować intymne miejsca u dziewczynki a myślę że lekarz rodzinny powinien uprzedzić i wszystko pokazać bo potem może się wdać zakażenie... Czy Wam lekarz coś o tym wspominał? Jeśli nie to myślę że warto poprosić o poinstruowanie bo choć zabieg odklejania warg sromowych trwa zaledwie chwilę to jednak jest to niepotrzebny stres dla dziecka i dla matki...
  •    
       

    #2
    Odp: sklejenie warg sromowych

    wiesz mnie nikt nie uczył nie mówił jak należy dbać o pipcię pierwszej córci
    ale jakoś tak podświadomie myłam jej pipcię dokładnie w środku też

    powiem szczerze że jakoś inaczej sobie tego nie wyobrażałam żeby jej tam nie umyć

    ale to było ponad 9 lat temu
    przy drugiej córce położna dokłądnie mi tłumaczyła żeby delikatnie odchylić wargi i przetrzeć tak aby nic nie wetrzeć do pochwy

    przy 3 córce nikt już nie tłumaczył ale na sali były mamy co miały 1 córcię i one również dostały przeszkolenie


    JULA

    MAJA

    OLGA

    Skomentuj


      #3
      Odp: sklejenie warg sromowych

      Dziwne....pierwszy raz o czymś takim słyszałam,to ze chlopcom trzeba pilnować stulejki to przerobiłam ale takie rzeczy?????
      No i zadziwiające jest to ze powiedziano ci ze to twoja wina bo co? bo dziecka nie kompiesz? bo nie myjesz jej "pipki"???? ale absurd.Przeciez sama jesteś kobietą i tobie się chyba nic nie klei? no to co za głupoty ci lekarze wygaduja.Moze tak ma- moze wystarczy smarowac sudokremem i juz jakiś specjalnych zabiegow nie trzeba ,ja mojej Oli specjalnie nie myje kilka razy dziennie bo bym dopiero narobila.Jest juz dziewczynka sporą i zmieniam w ciagu dnia pieluchę ale specjalnie nic nie wycieram no chyba ze kupa to myje pod kranem mydłem.W tych miejscach musi być odpowiednie środowisko zbyt częste mycie detergentem powoduje podraznienia(mydło kajtek) jest najlepsze.Czasem nie baw sie w płyny do higieny imtymnej bo wiem ze i one powoduja podraznienia.


      Skomentuj


        #4
        Odp: sklejenie warg sromowych

        Ja ostatnio za to często słyszę o tej przypadłości

        Moja siorka jak miałą praktyki na pediatrii to mówi że dużo mam tłumaczy się że bały się tam do środka zaglądać a efektem właśnie jest sklejenie warg

        Koliberek bo mi też siewydaje naturalne myć tam w środku ale może nie wszyscy tak robią może tylko zmywają z wierzchu


        JULA

        MAJA

        OLGA

        Skomentuj


          #5
          Odp: sklejenie warg sromowych

          Ja nie miałam tego rodzaju problemów, bo mam synka, ale kuzynka też przez to przechodziła ze swoją córeczką. Od niej wiem, że wogóle takie rzeczy sa możliwe. I lekarz wtedy stwierdził, że w zasadzie nie wiadomo dokładnie dalczego dochodzi do sklejenia warg sromowych u dziewczynek, ale podejrzewa się... nadmiar chemii, chociażby w wilgotnych chusteczkach!!! Czyli nie brak, ale nadmiena higiena może źle wpywać. Lekarz zalecił ograniczenie do minimum wszelkiej chemii, a do mycia delikatne mydło i wodę. Mokre chusteczki tylko w wyjątkowo, gdy nie ma możliwości umycia dziecka pod bierzącą wodą.
          Ja tę radę zastosowałam i dla swojego dziecka, bo doszłam do wniosku, że niezaleznie od płci i wieku nadmiar środków chemicznych nikomu nie służy.
          Łukasz 11.10.2007

          Skomentuj


            #6
            Odp: sklejenie warg sromowych

            Tak mnie ten wątek poruszyl ze z ciekawości mojej Olce "lukałam" czy jej się coś nie pokleilo ale ona wariatka tak się przy tym śmiała ze i tak nic nie widziałam i jak tu dbac o te miejsca? ale ona uwielbia siedziec i moczyć tyłek w wannie ,ze nieraz jak śliwka wygląda-i co jej się w ciagu dnia przyklei to wieczorem w wannie odklei


            Skomentuj


              #7
              Odp: sklejenie warg sromowych

              no z pewnością nikt nie może mnie posądzić o zaniedbanie! Bardzo dbam o higienę córeczki-codzienna kąpiel i przemywanie dokładnie wodą miejsc intymnych to jest oczywiste-oczywiście dbałam też aby nic nie zalegało tam-więc zaglądałam tam codziennie i starannie przemywałam... Ale tak naprawdę chodzi o to aby rozszerzać tam dość mocno aby nie doszło do sklejenia-ja przyznaję że aż tak tego nie robiłam bo bałam się że mogę coś jej uszkodzić a zresztą to nie jestem lekarzem aby wiedzieć że tak trzeba robić... A przemywałam tak jak mi pokazała położna...
              Jak dla mnie jest to raczej zaniedbanie ze strony położnej jak i lekarzy...

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: sklejenie warg sromowych

                Jej to ci przypadek!Pierwszy raz się z tym spotkałam, daj znac jaki był finał tej sprawy???;/

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: sklejenie warg sromowych

                  Hej dziewczyny. Ja przechodziłam to z moją już 4 letnią córcią. Gdy miała 5 miesięcy to zauważyłam, ze ma sklejone wargi sromowe. Na szczęście mamy wspaniałego pediatre i polecił nam chirurga dziecięcego z prokocimia. Pojechaliśmy do niego i Madzia dostała maść z hormonami ( taka co kobiety dorosłe przy menopauzie, ale nie pamietam nazwy). Lekarz powiedział ,ze po prostu jej narządy nie rozwinęły sie do końca. Dodam,że córcia urodziła się w 36 tyg. Smarowaliśmy ja 2 razy dziennie przez miesiąc i na szczęście odbyło sie bez zabiegu. Może powinnaś zaczerpnąć opinii innego lekarza. Z tego co mówił nam doktor to takie zabiegi wykonuje się rzadko, bo można wyleczyć właśnie hormonami.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: sklejenie warg sromowych

                    Napisane przez majajula Pokaż wiadomość
                    Ja ostatnio za to często słyszę o tej przypadłości

                    Moja siorka jak miałą praktyki na pediatrii to mówi że dużo mam tłumaczy się że bały się tam do środka zaglądać a efektem właśnie jest sklejenie warg

                    Koliberek bo mi też siewydaje naturalne myć tam w środku ale może nie wszyscy tak robią może tylko zmywają z wierzchu
                    ehh no to teraz wymyslilas jak chcesz lapy wsadzac malej dziwczynce do srodka:///nie wolno wkladac niczego do srodka!!!! bo moszesz ja uszkodzic zastanow sie zanim powiesz cos tak glupiego bedac przy tym zlosliwym dla innych...bo domyslam sie ze to mialas na mysli
                    Last edited by Sylvia_k; 03-10-2011, 01:14.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: sklejenie warg sromowych

                      No właśnie-jak widać to dużo mam o tej przypadłości nigdy nie słyszało...
                      Mnie wysłano do ginekologa dziecięcego-córeczkę kazała posadzić na krześle ginekologicznym-prysnęła jej w sisię coś na odkażenie jak się domyślam i przy pomocy patyczka zakończonego watą (coś w stylu patyczka do uszu) jednym ruchem odkleiła wargi sromowe-trwało to parę sekund... no i kazała mi przez dwa dni smarować tam maścią. Mam jeszcze się zgłosić na wizytę kontrolną ale wszystko już będzie ok bo codziennie delikatnie tam jej rozchylam. Ginekolog jeszcze doradziła aby codziennie maluszek jakiś czas pofikał nóżkami bez pieluszki.
                      A o tym że można to "wyleczyć" hormonami to nie słyszałam... Tylko nasuwa się pytanie czy lepiej podawać właśnie przez miesiąc hormony czy po prostu rozkleić jednym ruchem... Z pewnością rozklejanie jest bolesne ale robi to lekarz-a Kalinkę po powrocie do domu nic tam nie bolało więc chyba jest to bezpieczne...
                      Myślę że ten temat nie jest zbyt przyjemny-ale liczy się to aby więcej mam było świadomych i zwróciło uwagę na swoje córeczki-ja żałuję że wcześniej nikt nie poruszył tego tematu-może wtedy nie musiałaby przechodzić przez to wszystko moja córeczka...
                      Last edited by megg1234; 03-10-2011, 23:41.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: sklejenie warg sromowych

                        Napisane przez Sylvia_k Pokaż wiadomość
                        ehh no to teraz wymyslilas jak chcesz lapy wsadzac malej dziwczynce do srodka:///nie wolno wkladac niczego do srodka!!!! bo moszesz ja uszkodzic zastanow sie zanim powiesz cos tak glupiego bedac przy tym zlosliwym dla innych...bo domyslam sie ze to mialas na mysli
                        no sory ale jak kupka siedzi w pochwie to mam ją tam zostawić
                        bez jaj trzeba ją delikatnie umyć
                        nikt nie mói o pchaniu łap
                        chyba nie masz córek i nie wiesz jak to wygląda
                        i nie miałm zamiaru być złośliwa powtórzyłam słowa mojej siorki która widział takich przypadków więcej niż nam się wydaje


                        JULA

                        MAJA

                        OLGA

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: sklejenie warg sromowych

                          Napisane przez megg1234 Pokaż wiadomość
                          No właśnie-jak widać to dużo mam o tej przypadłości nigdy nie słyszało...
                          Mnie wysłano do ginekologa dziecięcego-córeczkę kazała posadzić na krześle ginekologicznym-prysnęła jej w sisię coś na odkażenie jak się domyślam i przy pomocy patyczka zakończonego watą (coś w stylu patyczka do uszu) jednym ruchem odkleiła wargi sromowe-trwało to parę sekund... no i kazała mi przez dwa dni smarować tam maścią. Mam jeszcze się zgłosić na wizytę kontrolną ale wszystko już będzie ok bo codziennie delikatnie tam jej rozchylam. Ginekolog jeszcze doradziła aby codziennie maluszek jakiś czas pofikał nóżkami bez pieluszki.
                          e to strasznie to nie wyglądało
                          ja myślałm że skalpel i tego typu rzeczy


                          JULA

                          MAJA

                          OLGA

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: sklejenie warg sromowych

                            Napisane przez majajula Pokaż wiadomość
                            Ja ostatnio za to często słyszę o tej przypadłości

                            Moja siorka jak miałą praktyki na pediatrii to mówi że dużo mam tłumaczy się że bały się tam do środka zaglądać a efektem właśnie jest sklejenie warg

                            Koliberek bo mi też siewydaje naturalne myć tam w środku ale może nie wszyscy tak robią może tylko zmywają z wierzchu
                            Moje drogie prosze czytać dokładnie nic takiego nie pisałam ze corce coś w środku myje-zewnętrzne części jej pipki a co mianowicie miałabym myć w środku?


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: sklejenie warg sromowych

                              Koliberek ja myśląć wśrodku mam na myśłi ż eodchylam delkiatnie wargi więsze i myję koło cewki moczowej itd. bo niektóry tylko szurną z wierzchu a znam takie przypadki


                              JULA

                              MAJA

                              OLGA

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X