Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chrapanie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Chrapanie

    Hej Kobitki
    Mój 9 mieięczny synek jak śpi to chrapie...
    Czy wasze dzieci też tak mają czy powinnam iść z nim do lekarza??
  •    
       

    #2
    Odp: Chrapanie

    hej Andzia.Powinnas isc z nim do lekarza.Niestety najczesciej chrapanie oznacza,ze powieksza sie trzeci migdal.Idz do pediatry a tam wyslaCie pewnie do laryngologa aby on zobczyl co jak i od czego.pozdrawiam

    Skomentuj


      #3
      Odp: Chrapanie

      Hmm trzeci migdał... Kurdę znów te migdały (moje oba są przerośnięte i kwalifikują się do wycięcia) no nic odwiedzę Pana doktora i zobzymy co mi on powie

      Skomentuj


        #4
        Odp: Chrapanie

        U nas okazało się, że mały załapał gdzieś glistę. Ciągle chorował, chrapał w nocy, laryngolog stwierdziła, że migdałek do usunięcia, do tego bolały go nogi. po odrobaczeniu wszystko zniknęło. Od ok. pól roku nie choruje, migdałek okazal się zdrowy, i nogi przestały boleć. Maluchy mają to do siebie, że wszystko ląduje w buzi więc może warto przebadać się w tym kierunku
        Przebieg ciąży
        Kalendarz ciąży

        Skomentuj


          #5
          Odp: Chrapanie

          Moja Kasiunia (10 mcy)też chrapie ale praktycznie od urodzenia, dlatego kiedy była mniejsza i nie kręciła się w łóżku podkładałam jej pod główkę zwinięty kocyk żeby mogła swobodniej oddychać dzięki bardziej otwartemu gardziołku. Nasza pani dr stwierdziła u niej wtedy wiotkość krtani, z której może wyrosnąć do 2 r.ż. Teraz Kasia dość mocno się wierci podczas snu i chrapanie nie ustało dlatego wybieramy się do laryngologa, żeby wyeliminować ten nieszczęsny trzeci migdałek. Ponoć uciskanie takiego migdałka na jakieś wewnętrzne aparaty słuchowe może powodować stopniowe głuchnięcie dziecka więc lepiej to sprawdzić. Aczkolwiek wolałabym, żeby to była ta wiotkość krtani, bo nie wyobrażam sobie mojego maleństwa na stole operacyjnym:/
          Agnieszka[/COLOR]

          Skomentuj


            #6
            Odp: Chrapanie

            Napisane przez andzia17 Pokaż wiadomość
            Hej Kobitki
            Mój 9 mieięczny synek jak śpi to chrapie...
            Czy wasze dzieci też tak mają czy powinnam iść z nim do lekarza??
            Jak najbardziej idź. Dziecko powinno oddychać w nocy swobodnie, przez nos (sprawdź czy nie ma kataru). Chrapanie może być objawem choroby (np .przerośnięty migdał) jak i powodować wiele objawów (np. zmęczenie, niepokrzepiający sen).

            Skomentuj


              #7
              Odp: Chrapanie

              Przecież dziewczyny już wcześniej pisały, że chrapanie najczęściej związane z 3 migdałkiem.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Chrapanie

                Ale do otolaryngologa to chyba skierowanie daje najpierw pediatra?
                czy ja coś kręce?

                Skomentuj

                       
                Working...
                X