Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

tradzik niemowlecy??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    tradzik niemowlecy??

    witam,
    mojej 4 tygodniowej coreczce zaczely pojawiac sie czerwone krostki z bialym czubkiem na buzi, z kazdym dniem ma ich coraz wiecej, teraz ma je nawet na glowce. Prosze poradzcie czy to jest tradzik niemowlecy? Moge to jakos leczyc? Czekam na jakies rady

  •    
       

    #2
    Odp: tradzik niemowlecy??

    to potówki... przegrzewasz małą

    Skomentuj


      #3
      Odp: tradzik niemowlecy??

      To mogą być potówki, ale również trądzik niemowlęcy, czy inaczej rumień niemowlęcy (jeden i drugi synek u mnie to mieli). Jeśli nie przegrzewasz małej, to pewnie trądzik. Najlepsza na to jest KALIA do kupienia w aptece. Tabletkę rozpuszczasz w wodzie, po czym odlewasz do miseczki 1-2 łyżeczki i rozcieńczasz do momentu otrzymania delikatnie różowego kolorku i tym przemywasz maleństwo w miejscach krostek wacikiem. No chyba, że występuje na całym ciałku, to wtedy najlepiej kąpiel w takim roztworze (tylko musi to mieć kolorek lekko różowawy, bo czym ciemniejszy kolor, tym większe właściwości zasuszające - w aptece na pewno poinstruują ). U nas działało idealnie, a poleciła nam to położna

      Skomentuj


        #4
        Odp: tradzik niemowlecy??

        hej,
        potowki to nie sa na 100%, mala ma to tylko na buzce, pozatym wiem jak wygladaja potowki a to jest zupelnie inne.. zastanawialam sie nawet nad skaza bialkowa.. Na pewno jej nie przegrzewam sprubuje poszukac tej kalii, nie mieszkam w polsce wiec musze znalezc jakis odpowiednik...

        Skomentuj


          #5
          Odp: tradzik niemowlecy??

          O trądziku niemowlęcym i innych czasem niepokojących mamy objawach u maluszków można dowiedzieć się wiele z nowej serii filmów w serwisie mamazone.pl. Ja np. dzięki jednemu z odcinków ze spokojem znoszę kichanie mojego niemowlaka, bo dowiedziałam się, że tym sposobem radzi sobie z nadmiarem bodźców.

          Jak chcecie więcej takich ciekawostek i pożytecznych porad specjalistów to polecam tą serię filmów do obejrzenia za darmo:

          http://www.mamazone.pl/kalendarz-rozwoju-niemowlaka/

          Skomentuj


            #6
            Odp: tradzik niemowlecy??

            agula dzieki, teraz na 100% wiem ze to tradzik, tylko nic nie bylo o tym czy mozna jakos lagodzic jego objawy.. chyba sprubuje przemywac buzke rumiankiem.

            Skomentuj


              #7
              Odp: tradzik niemowlecy??

              Oto link - tak wygląda ta kalia http://www.doz.pl/apteka/p9606-Kaliu..._100_mg_30_szt my mamy pod ręką cały czas. Pojedyncze zmiany trądziku same znikają, ale kiedy jest ich więcej warto przemyć rozcieńczonym roztworem.Oczywiście unikać przemywania blisko oczu, itp.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: tradzik niemowlecy??

                Moja droga tylko bez nerwów, moze i nie fajnie to wygląda ale zapewniam cię ze to z czasem minie.To nie potówka to taka wysypka u maluszków która występuje na policzkach, na karku i nie zawsze jest intensywna,po spacerku moze byc bardziej widoczna po kompieli.Będzie tak co najniej do 6 miesiąca , nie przejmuj się -jedni to nazywają trądzikiem inni potówki a ja z doświadczeni ( troje dzieci) wiem ze tak jest,nawet słyszałam opinie lekarza ze są to hormony pochodzące od mamy i organizm dziecka je wydala(czerwone i białe kropeczki na policzkach i nosku).Ja podczas kąpieli nacierałam buzkę corci sodą kuchenną-brałam na wacik kosmetyczny szczypte i smarowałam ,potem spłukiwałam przegotowaną wodą.buziole i bez paniki


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: tradzik niemowlecy??

                  Witam
                  moja położna twierdzi że nie ma czegoś takiego jak trądzik niemowlęcy, moja miała podobnie i położna powiedziała że to są takie krostki po porodzie mogą jeszcze wychodzić. nie martw się tym za bardzo samo przejdzie, możesz jak kąpać w krochmalu to pomaga, a jeśli ma na główce to po każdej kąpieli czesz jej włosy. Ewentualnie może być tak ze jeśli karmisz piersią to może zjadłaś za dużo nabiału i od tego się to pojawiło, odstaw na kilka dni nabiał, jak przejdzie to to znaczy że to nabiał.
                  Pozdrawiam

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: tradzik niemowlecy??

                    z tego co ja czytałam i słyszałam to trądzik niemowlęcy spowodowany jest hormonami matki będącymi w mleku, nie stosuje się na niego żadnych preparatów i schodzi sam do max.6 m-cy. Można go pomylić ze skazą białkową.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: tradzik niemowlecy??

                      Witam
                      Mój synek też miał trądzik niemowlęcy..na noc buźkę smarowałam termentiolem a na dzień dostałam delikatną ziołową maść do cery trądzikowej nie pamiętam nazwy ..u mnie pomogło..po kilku dniach buźką wyglądała lepiej aż znikneło...do dziś mamy spokoj

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: tradzik niemowlecy??

                        ta maść a raczej krem to Acnefan asa krem - smarowałam delikatnie cieńką warstwę na dzień

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: tradzik niemowlecy??

                          Ja siebie obwinialam ze zjadlam cos co go uczulilo pozniej okazalo sie ze to tradzik niemowlecy..

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: tradzik niemowlecy??

                            Mój synek miał go bardzo długo dostał maść od pediatry i troszkę zbledły jednak zniknęły całkiem chyba dopiero po 3 miesiącu, ja polecam wizytę u pediatry bo wiem ze ta maść była tylko na receptę. Ale rumianek to dobry sposób, a jeśli jej to nie swędzi za bardzo to w końcu wyrośnie jak mój synPozdrawiam

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: tradzik niemowlecy??

                              U nas mial doslownie kilka dni

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X