Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

podejrzenie astmy oskrzelowej u niemowlaka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    podejrzenie astmy oskrzelowej u niemowlaka

    moja córka choruje juz półtora miesiaca na obturacijne zapalenie oskrzeli ma 6 miesiecy alergolog stwierdził ze skoro dziecko raz przebywało w szpitalu to napewno bedzie miało astme córka ma tez podejzenie skazy białkowej czy myslicie ze po jednej chorobie juz mozna mysliec o astmie
  •    
       

    #2
    Odp: podejrzenie astmy oskrzelowej u niemowlaka

    Mój synek ma teraz 1,5 roku, jak miał 2 miesiące zaczął dziwnie pokasływać, lekarze to lekceważyli, ponieważ miał skazę białkową i twierdzili że jest alergikiem i to pewnie od tego, jak miał pół roczku dostawał zyrtec bo kaszel nie mijał. W końcu dostał zapalenia krtani, które co 2-3 miesiace powracało. W tym roku w kwietniu pediatra stwierdziła zapalenie krtani a na drugi dzien moje dziecko zabrało pogotowie z dusznościami. Synek miał zapalenie płuc, obturacyjne zapalenie oskrzeli! Leczyliśmy się prawie dwa tygodnie! Dopiero w szpitalu dostaliśmy skierowanie do alergologa o podejrzenie astmy oskrzelowej. Mały ma wziewy z flixotide a alergolog zleciła testy na alergię. Czekamy co będzie dalej, powiedziała że astma może się rozwinąć lub nie, te wziewy mają temu zapobiec. Może warto, żebyś o takie wziewy tez zapytała.

    Skomentuj


      #3
      Odp: podejrzenie astmy oskrzelowej u niemowlaka

      córka miała robione inhalacje z pulmikortu i atrowentu ale za wiele nie pomagało teraz juz na szczescie córka wyzdrowiała po podaniu antybiotyku teraz mysle ze po prostu córka była zle leczona przez lekarza

      Skomentuj


        #4
        Odp: podejrzenie astmy oskrzelowej u niemowlaka

        u nas było tak:
        mały jak miał nie całe 5 miesięcy zachorował mi na oskrzela dzięki temu ze pani pediatra zbagatelizowała kaszel małego i podała zwykły syrop to po 2 dniach mały był taki zawalony że musiał ciężkie leki dostawać chyba pół apteki miałam w domu. Wtedy zaczęłam jeździć do innego starszego lekarza i to on właśnie od razu stwierdził że to obturacyjne zapalenie. Ale od tam tego czasu nic się nie działo dopiero teraz w tym roku znowu w lutym, były zawalone oskrzela. Ok mały wyszedł po antybiotyku z tego. ale w kwietniu kłopot na nowo mały kaszle cały czas ale nic poza tym. pojechałam do pediatry, ona tylko na mnie popatrzyła jak na idiotkę ze latam jak dziecko od razu zakaszle i tylko syrop wykrztuśny mi podała. później nic mu nie przeszło i po tygodniu pojechałam do innego lekarza (bo ten starszy nie przyjmował wtedy)- ta dodatkowo stwierdziła ze mały ma AZS i dała nam zyrtec. i to pomogło i inhalacje i flixotide dała. ale mały w maju jeszcze ma kaszel wiec w końcu mogłam pojechać do mojego sprawdzonego lekarza który stwierdził że to ASTMA ! byłam w szoku. ale całe szczęście ze to tylko ten kaszel i nic więcej. mały jest leczony wziewami z flixotide i ventolin 2 razy po 1 wziew. znosi je dobrze , karze sobie śpiewać wtedy . po tym jak postawił nam lekarz ta diagnozę wzięliśmy małego nad morze chociaż na te 3 dni. i po tym pojechałam na kontrole i lekarz stwierdził poprawę ulżyło mi. A gdyby nie infekcja (bo mały teraz ząbkuje i 2 tyg temu miał stan podgorączkowy )to byłoby jeszcze lepiej. ale jesteśmy na dobrej drodze. teraz kontrola za miesiąc.








        http://mamaczytata.pl/pokaz/9100/sebastian

        Skomentuj


          #5
          Odp: podejrzenie astmy oskrzelowej u niemowlaka

          czyli twój maluszek ma juz niby stwierdzona astme tak czy tylko takie podejzenie ze moze ja miec bo ja jak byłam z mała u alergologa to nie badajac jej stwierdził iz jak raz była w szpitalu to pewnie juz ma alergie wziewna i w przyszłosci napewno bedzie miała astme a znam wiele mam z dziecmi które ciagle chodziły z dziecmi po lekarzach bo chorowały a dzis sa zdrowe nie maja zadnej astmy po prosty musiały swoje wychorowac i nik nie mówił o astmie bo ta chorobe mozna stwierdzic napewno po szczegółowych badaniach gdy dziecko jest starsze

          Skomentuj

                 
          Working...
          X