Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nie chodzi sama...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Nie chodzi sama...

    Witam! Mam takie smutki swoje... otóż, wiem, że dzieci rozwijają się różnie i należy dać czas maluszkowi, ale obawiam się, gdyż moja córka ma rok i 4 miesiące i sama nie chodzi... Nie wiem czy powinnam się martwić...
    Sama byłam w miare spokojna, mówiłam, że ma czas, że nie ma co się martwić... ale mąż ... mąż ciągle mówi, że to wstyd... Ja się nie wstydzę...Ale jak pomóc dziecku, by samo chodziło?
  •    
       

    #2
    Odp: Nie chodzi sama...

    zobaczysz prędzej czy pózniej będzie sama chodzic. dzieci w różnym tępie sie rozwijają, by szybciej sie nauczyła chodzic możesz próbować ją do tego zachęcic. wez jej ulubioną zabawkę, czy misia i zachęć niech do ciebie dojdzie, najpierw niech będa to małe odległości by dziecko sie nie przestraszyło a jak jej sie uda to zwiększ odległośc

    Skomentuj


      #3
      Odp: Nie chodzi sama...

      Jeśli to tylko o chodzenie chodzi, to ja bym się nie martwiła. Chyba, że są jakieś inne niepokojące sygnały. Wiesz najlepiej jak jest, bo to twoje dziecko. Ja kiedyś poznałam kobietę, która miała synka 2 lata i też sam nie chodził, tylko prowadzony za obie ręce. Okazało się potem, że ma niezdiagnozowane mózgowe porażenie dziecięce, ale lekkie. Tylko, że ten chłopiec miał też inne objawy, ciężko było się z nim komunikować, nie mówił nawet "mama". Poobserwuj swoje dziecko, bo najprawdopodobniej nie ma się czym martwić. Córeczka mojej koleżanki postawiła pierwszy krok w wielu 16 miesięcy.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Nie chodzi sama...

        każdy dzieciaczek ma indywidualne tempo rozwoju, więc spokojnie, z czasem na pewno będzie robić postępy !

        Skomentuj


          #5
          Odp: Nie chodzi sama...

          Jeżeli córcia nie podejmie sie chodzenia w najbliższych miesiącach to bedziesz musiała wybrac sie do lekarza gdyż z tego co wiem dziecko ma czas aby zaczac chodzic do około 18 miesiąca.Być może niedługo zacznie chodzić..ma jeszcze czas




          Skomentuj


            #6
            Odp: Nie chodzi sama...

            Napisane przez taflowa Pokaż wiadomość
            Witam! Mam takie smutki swoje... otóż, wiem, że dzieci rozwijają się różnie i należy dać czas maluszkowi, ale obawiam się, gdyż moja córka ma rok i 4 miesiące i sama nie chodzi... Nie wiem czy powinnam się martwić...
            Sama byłam w miare spokojna, mówiłam, że ma czas, że nie ma co się martwić... ale mąż ... mąż ciągle mówi, że to wstyd... Ja się nie wstydzę...Ale jak pomóc dziecku, by samo chodziło?
            Do 18go miesiąca życia dziecko ma czas. W Anglii do 20go.
            Proponuję kupić pchacz. Nie chodzik, bo ten gadżet jest szkodliwy. Ale pchacz jest dobrym rozwiązaniem. Można też kupić wózek dla lalek, dostosowany do wzrostu dziecka.
            Wizyta u neurologa albo w poradni rehabilitacyjnej nie zaszkodzi.. A na pewno rozwieje Twoje rozterki.
            Co do męża. W takiej sytuacji zamiast powiedzieć będzie dobrze i być dla Ciebie oparciem to gada, że wstyd. Niech idzie dolekarza z dzieckiem. Mąż i ojciec nie jest od takiej gadki. Za chabety gścia i potrząsnąć. :-)
            Pozdrawiam.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Nie chodzi sama...

              a przed kim on chce sie chwalic ? niech sam łazi na pokaz
              dzieci to nie gadzet ze wgra sobie nowe opragromawanie- ona widocznie woli spokojnie analizowac swiat

              mojej kuzynki synek i cora zaczeli chodzic dopiero po skonczeniu 1,5 roku, ale ona z synkiem (bo nawet raczkowal malo, ale za to szybko mowil i liczy do 10 jako 2latek) chodzla na cwiczenia, ale tylko tak na zas, dla jej spokoju ze czegos nie zaniedbala.ale maly nie lubil tych cwiczen .

              dla swojego wlasnego spokoju idz do lekaza i sie upewnij , niech zbada przy tobie odruchy dzieciece itp zeby cie upewnil ze wszystko jest OK

              jak wam zacznie chodzic to nie bedziecie mogli sie doczekac kiedy sie zatrzyma.a mowia ze te dzieci co pozniej chodza sa bardziej analityczne i skrupulatne.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Nie chodzi sama...

                Jeżeli dziecko nie zaczyna chodzić do 15 miesięcy i nie próbuję nawet się do tego zabierać trzeba się zgłosić do pediatry i on powinien stwierdzić ,,co dalej" i czy wszystko jest prawidłowo. Jeżeli dziecko nie zrobi pierwszych kroków do 18 miesięcy trzeba koniecznie udać się z nim do ortopedy (o ile dziecko jest urodzone w terminie i nie liczy mu się wieku korygowane jak w przypadku wcześniaków).

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Nie chodzi sama...

                  Nokiac3 -popieram i zgadzam się z twoją wypowiedzią.
                  Dzieciaczki mają swoje tempo i same decydują o tym kiedy same zaczną chodzić.Moj syn był taki grubasek że sam zaczoł chodzić jak miał 14 mies.poprostu sam przyszedł... moja mama opowiadała mi że ja sama zaczełam chodzić jak miałam 11 miesięcy ale wywaliłam się na progu i tak się wystraszyłam ze bez trzymania poszłam jak skończyłam 2 lata.
                  Zbadać się nie zaszkodzi a i pchacz czy wózek dla lalek to też fajny pomysł.
                  Powodzenia...


                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Nie chodzi sama...

                    nie martw się rok i cztery miesiące to już powinna chodzić, ale wcale nie musi być to oznaką czegoś złego idź do pediatry, moja też późno zaczęła chodzić a teraz już biega.

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X