Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

gdy ropieją i łzawią oczka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    gdy ropieją i łzawią oczka

    Witajcie- mojej 3 letniej córci od 2 dni ropieją( taka gesta biała wydzielina) i łzawią oczka.Co może być tego przyczyną???,dodam,że z takimi oczami wróciła z przedszkola.
    Stosuję babciny sposób i robię jej okłady z gazika namoczonego ciepła mocną herbata z rumianku ale nie bardzo pomaga....
    Proszę o rady....
  •    
       

    #2
    Odp: gdy ropieją i łzawią oczka

    Mi też pierwsze co przyszło do głowy to okłady... zapewne dostało się jej coś do oczu (może jakieś nowe kredki, kreda, etc... - wystarczyło, że potarła oczka). Równie dobrze może to być jakaś reakcja alergiczna na "coś". Ja zapewne długo bym nie czekała i umówiła się z dzieckiem do pediatry. Wydaje mi się, że nie ma co ryzykować z oczkami dziecka. Pediatra pewnie zapisze jakieś kropelki.
    Pozdrawiam i zdrówka dla córci życzę

    Skomentuj


      #3
      Odp: gdy ropieją i łzawią oczka

      mojej córce tez tak własnie ropieja oczka na zmiane od trzech dni. jeden sposób to własnie rumianek a pani w aptece poradziła mi sól fizjologiczna do oczu bo ona oczyszcza wszystkie bakterie i jest bezpieczna.
      <a<a

      Skomentuj


        #4
        Odp: gdy ropieją i łzawią oczka

        Mojej córci też ropiały oczy tak, ze nie mogła ich otworzyć. Byłyśmy u Pani doktor to przepisała Świetlik lekarski - krople i inne krople Sulfacetamidum natricum z Polpharmy. Oprócz tego syropik Bactrim i coś do nosa bo miała też bardzo gęsty katar. Mówiła, ze to może być reakcja na jakieś pyły w powietrzu, bo to było akurat po dłuższym spacerku. Wtedy wiał silny wiatr. Maż też sie ropą zaraził użył tych kropel i pomogło.



        Skomentuj


          #5
          Odp: gdy ropieją i łzawią oczka

          z tym rumiankiem nie należy przesadzać, bo sam też jest powszechnym alergenem. Możliwe że dziecko ma zapalenie spojówek. najlepiej udać sie do lekarza, niech się maluch nie męczy.

          Skomentuj


            #6
            Odp: gdy ropieją i łzawią oczka

            Zgadzam się,jeżeli są to okłady z rumianku to faktycznie nie należy z tym przesadzać. Myślę że warto byłoby udać się do pediatry na konsultację.


            Pozdrawiam www.amko.com.pl

            Skomentuj


              #7
              Odp: gdy ropieją i łzawią oczka

              moj Jas po wyjsciu na spacerek łzawił. przemywalam mu rumiankiem oczka badz mocna herbata. po 2tygodniach mu przeszlo

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: gdy ropieją i łzawią oczka

                to normalne jak dziecko jest jeszcze bardzo malutkie , że ma wydzielinę, trzeba przemywać gorącą wodą i wacikami ale jak bedzie tego za dużo to do lekara idź z nią.

                Skomentuj

                       
                Working...
                X