Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Niebezpieczne zabawki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Niebezpieczne zabawki

    informacje pochodzą z onet.pl

    "Grzechotki najpierw wzbudziły podejrzenia celników, którzy sprawdzali je w bazie kontenerowej. Ale chodziło głównie o niewłaściwe oznakowanie zabawek, dlatego po pomoc zwrócono się do Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Gdańsku.

    Próbki kontrolne zostały wysłane do specjalistycznego laboratorium badania zabawek w Lublinie. Podczas testów grzechotki rozpadły się, wystąpiły plastikowe odłamki, wypadły grzechoczące kuleczki. Takie reakcje stwarzają ryzyko uduszenia albo udławienia. Ponadto te zabawki mogą spowodować uszkodzenia słuchu. Wadliwy towar mógł trafić nie tylko do sklepów w Trójmieście."

    Czytam to i mam ciarki na plecach.
    Jak można oszczędzać na produkcji zabawek dla dzieci?
    Producenci powinni mieć odebrane prawa do produkowanie czegokolwiek na zawsze!!
  •    
       

    #2
    Odp: Niebezpieczne zabawki

    trzeba uważać na zabawki nowe kupowane, ale też na te które się już ma i sprawdzać je co jakiś czas bo się uszkadzają, wylatują baterie robią dziury, a to też niebezpieczne

    Skomentuj


      #3
      Odp: Niebezpieczne zabawki

      nigdy nie kupiłabym zabawki bez opakowania na którym widać producenta i oznaczenie certyfikacji. Na prawdę trzeba uważać szczególnie jesli kupujemy coś dla małego dziecka

      Skomentuj


        #4
        Odp: Niebezpieczne zabawki

        ostatnio była afera z zabawkami które miały jakieś trujące substancje w sobie. Ja zawsze patrzę na producenta i czy ma atesty

        Skomentuj


          #5
          Odp: Niebezpieczne zabawki

          Napisane przez czekladka24 Pokaż wiadomość
          ostatnio była afera z zabawkami które miały jakieś trujące substancje w sobie. Ja zawsze patrzę na producenta i czy ma atesty
          Czasem na stronie sklepu Ikea są informacjeo wycofywanych produktach, w tym też czasem o zabawkach. Także większe firmy też popełniają błędy ;/

          Skomentuj


            #6
            Odp: Niebezpieczne zabawki

            niestety, ale czasem takie zabawki do nas trafią a potem dopiero dowiadujemy sie o różnych wadach produktów

            Skomentuj


              #7
              Odp: Niebezpieczne zabawki

              No niestety nie zawsze udaje nam się wszystko przewidzieć. Nawet najwięksi i najlepsi popełniają błędy. Choć ostatnio jakby o ikei wyjątkowo dużo było słychać.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Niebezpieczne zabawki

                Niestety na rynku jest bardzo duzo niebezpiecznych zabawek dla dzieci, kupując nawet nie jesteśmy świadomi tego, że dużo zabawek jest wyprodukowanych z nieznanych dla nas tworzyw i nie wiemy jaki wpływ mogą mieć na nasze dzieci.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Niebezpieczne zabawki

                  Czy ktoś ma jakieś najnowsze informację na temat niebezpiecznych zabawek? Obecnie mój 3 latek jest na takim etapie, że ma ich mnóstwo i szukam informacji czy jest coś o co powinnam się obawiać.
                  Słodkie piżamki dla dzieci: https://www.kidshits.pl/PIZAMY-DLA-DZIECI

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Niebezpieczne zabawki

                    Ja bardzo zwracam na to uwagę, jak mogę unikam chińskich zabawek

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Niebezpieczne zabawki

                      No niestety, zdarzają się zabawki które nie są bezpieczne dla naszych dzieci i trzeba im się dokładnie przyjrzeć zanim wrzucimy je do koszyka. Przede wszystkim nie powinny mieć ostrych krawędzi ani malutkich elementów które maluch mógłby wziąć do buzi.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Niebezpieczne zabawki

                        W sumie lego też jest niebezpieczne.

                        Skomentuj

                               
                        Working...
                        X