Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mycie ząbków

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Mycie ząbków

    Chciałam zapytać jak skutecznie nauczyć córkę pluć podczas mycia ząbków.Mała połyka pastę.A może 2,5 roku to jeszcze za wcześnie na takie wymagania?
  •    
       

    #2
    Odp: Mycie ząbków

    Jeśli mogę Ciebie pocieszyć, mój synek drugiego maja skończy 3 latka i też nie potrafi wypluć pasty - próbuje, ale nadal ciężko, nie wiem jak to dalej będzie

    Skomentuj


      #3
      Odp: Mycie ząbków

      moja wysowa jezyk i wtedy probuje... wiesz te pasty dla maluszkow nie sa szkodliwe, wiec moze polykac


      ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




      IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



      ---------------------------------------------------

      Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

      Skomentuj


        #4
        Odp: Mycie ząbków

        Mój 2,5 latek też niby próbuje, ale zanim niby-wypluwa dokładnie wysysa pastę i połyka miesiąc temu byliśmy na kontroli i pani stomatolog powiedziała, że spokojnie może połykać pastę nie zaszkodzi mu.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Mycie ząbków

          Ja po prostu nauczyłam dziecko pluć. Zrobiłam z tego zabawę. Najlepiej na dworze dawać dziecku wody lub soku i wygłupiać się. Jak zatrybi o co chodzi to będzie z górki.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Mycie ząbków

            Mój syn w październiku skonczył 3 lata i tez do niedawna połykał pastę. Naukę plucia zaczeliśmy od zabawy w wannie i teraz juz wie o co chodzi. Niestety odkad nauczył sie pluć, korzysta z tej wiedzy np podczas podawania niesmacznych leków.
            Wiec spokojnie, w tym wieku to chyba normalne, a w każdym bądź razie nic niezwykłego. Córka niedługo opanuję i tę sztukę.
            Łukasz 11.10.2007

            Skomentuj


              #7
              Odp: Mycie ząbków

              U nas nauka plucia też bardzo szybko przyniosła efekty, niestety podobnie jak u Ciebie pojawiło się plucie lekami. No, ale cóż taki już urok dziecka i nic na to nie można poradzic. Poza tym bardzo nam zależało, żeby już od pierwszych lat uczyc dziecko nawyku mycia zębów.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Mycie ząbków

                Napisane przez iviol2 Pokaż wiadomość
                Chciałam zapytać jak skutecznie nauczyć córkę pluć podczas mycia ząbków.Mała połyka pastę.A może 2,5 roku to jeszcze za wcześnie na takie wymagania?
                i tak połknie bo dzieciaki lubią smak pasty

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Mycie ząbków

                  własnie, zwłaszcza te dla dzieci, smakowe. ale mozesz probowac tak jak radzily dziewczyny, zrobić z tego zabawę

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Mycie ząbków

                    Dokładnie,wtedy dziecko bardzo szybko nauczy się pluć pastą. Musisz tylko uczynić z tego odpowiednią zabawę i nic więcej Zobaczysz,że to wcale nie jest takie trudne.

                    Pozdrawiam www.amko.com.pl

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Mycie ząbków

                      Dziecku poprostu trzeba dać przykład poprzez zabawę.Ja tak robiłam,brałam w usta wode i prubowałam mocno wypluwać.Z czasem córcia sie zorientowała jak to sie robi.Odkąd skończyła 2,5 roku wypluwa pastę,synek nadalją połyka bo nie wie jak sie pluje ale on nie ma jeszcze 2 latek wiec ma jeszcze czas aby to zrozumieć.




                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Mycie ząbków

                        Stosowałam bardzo podobną metodę co moja przedmówczyni udało się - umiejętność plucia pastą została opanowana także nauka poprzez zabawę jak zawsze niezawodna!

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Mycie ząbków

                          Najlepiej zawsze jest działać metodą prób i błędów, bo nauczenia dziecka wypluwania pasty wcale nie jest takie prościutkie. Nasz dentysta (wyszukany swego czasu przez http://www.znanylekarz.pl/ranking-lekarzy/stomatolog sam pokazywał nam jakie ruchy buzią mozna wykonywać, żeby ułatwić dziecku zrozumienie "tematu".
                          Dość komicznie to wyglądało, ale faktycznie cześć ruchów maluch skapował szybko.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Mycie ząbków

                            Moj synek pasty ni polyka za to jak pluczemy zabki to ta wode polyka zamiast tez wypluc ! I do tej pory tak robi

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Mycie ząbków

                              Mój synek ma 2,2 lata i też nie umie ale może przez to że smakuje mu pasta, ale lekarka powiedziała że nadejdzie chwila, że się nauczy

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X