Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sucha skórka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • eweliaa
    replied
    Odp: Sucha skórka

    przy atopowym zapaleniu skóry to bez dobrych kosmetyków ani rusz, mój synek cierpi na AZS, bardzo szybko na skórze robiły mi się czerwone plamy, łuszczyła się, a on płakał, w nocy drapał i ciągle był marudny, zaczęliśmy stosować diete, bierze leki od alergii i codzennie do mycia używamy pianki atoperal, delikatna i przyjazna dla atopowej skóry, ma składniki nawilzające w sobie

    Leave a comment:

  •    
       

  • freshavodaco
    replied
    Odp: Sucha skórka

    poszkaj czegos nawilżającego ale sprawdź skład. jak krem to tylko jakiś naturalny i bez żadnych alkoholi w składzie, bo mogą podrażniać dziecku skórę :<

    Leave a comment:


  • makiel
    replied
    Odp: Sucha skórka

    W takiej sytuacji używanie balsamów nawilżających do ciała to konieczność. No i oczywiście nie zapominaj o nawadnianiu- pijcie dużą ilość wody codziennie.

    Leave a comment:


  • jancia333
    replied
    Odp: Sucha skórka

    Moja córka początkowo też miała suchą skórę, ale po kąpieli zaczęliśmy ją nawilżać balsamem. od czasu do czasu dolewaliśmy także do kąpieli kilka kropel oliwki dla niemowląt. Po pewnym czasie problemy zniknęły. Teraz jak się zdarzy że córka znów ma lekko przesuszoną skórę to po prostu bardziej nawilżamy balsamem.

    Leave a comment:


  • kenia
    replied
    Odp: Sucha skórka

    Dla nas pomogły kremy atoperal, ja i moje dzieci majmy bardzo suchą skórę, kąpiemy się w emulsji, skóra już nie łuszczy się i nie swędzi. Już jest duża różnica.

    Leave a comment:


  • 27otsifem
    replied
    Odp: Sucha skórka

    Napisane przez werna Pokaż wiadomość
    jak wasze dzieci mają suchą skórę, to spróbujcie je kąpać co drugi dzień , a nie codziennie, nam to pomogło, teraz już kąpię codziennie i skóra jest ok
    dziecko powinno sie kąpać raczej codziennie - a suchą skórę trzeba myć - my chorujemy na AZS - kąpiemy dziecko w letniej nie gorącej wodzie, maksymalnie 10 minut z dodatkiem emolientów, po wyjsciu z wody ciałko osuszamy delikatnie a nie wycieramy i nakładamy balsam nawilżający, ważne jest także aby dziecko dużo piło wody bo to zwieksza nawilżenie skóry również

    Leave a comment:


  • werna
    replied
    Odp: Sucha skórka

    jak wasze dzieci mają suchą skórę, to spróbujcie je kąpać co drugi dzień , a nie codziennie, nam to pomogło, teraz już kąpię codziennie i skóra jest ok

    Leave a comment:

  •    
       

  • IMelonikI
    replied
    Odp: Sucha skórka

    ja jak urodziłam to położna powiedziała mi żeby nie stosować żadnych oliatumów i tym podobnych. Zaproponowała mi bym wlała niewielką ilość oliwy do kompieli i tak też robie. Skóra jest delikatna i taka nawilżona ja również wlewam sobie oliwy do wanny :P

    Leave a comment:


  • zosia22nowak
    replied
    Odp: Sucha skórka

    mój mały też miał bardzo suchą skórę i nie mogłam sobie poradzić wylądowałam u dermatolga przepisała specjalny krem robiony w aptece, oraz maść na sterydach bo tak już było źle, którą smarowałam na 1 godzinę przed kąpielom, tym robionym kremem smarowałam go 3 razy dziennie nawet głowę, i muszę powiedzieć, że pomogło, na koniec nie kazała kąpać co dziennie tylko co 2, 3 dni i smarować taką emulsją którą można dostać w aptece emolium oraz płyn tej firmy, bardzo dobre polecam. Na początek więc polecam ci smarowanie tą emulsją emolium 2,3 razy dziennie i ograniczyć ilość kąpieli bo woda również bardzo wysusza skórę, ja małego przecierałam gąbką i zaraz smarowałam kremem.
    U mnie pomogło a już bałam się że mały będzie miał atopowe zapalenie skóry.

    Leave a comment:


  • sylciar
    replied
    Odp: Sucha skórka

    oilatum wypróbuj, płyn wlej do kąpieli jest oliwkowy lecz nie tak bardzo tłusty i doskonale nawilza.

    Leave a comment:

  •    
       

  • jojablon
    replied
    Odp: Sucha skórka

    Napisane przez sylwunia20 Pokaż wiadomość
    Mam mały problem mój mały synek ma strasznie sucha skórkę chociaż używam emulsji do ciała i kąpieli i smaruję go co dziennie,czekam na poradę
    może spróbuj zwykłej oliwki zamiast emulsji...

    Leave a comment:


  • blondyneczka_83
    replied
    Odp: Sucha skórka

    Napisane przez Agaluk Pokaż wiadomość
    Te kapsułki Gal nie powodują podrażnień ani uczulenia, przynajmniej tak jest w naszym przypadku. Ja je stosuje u dzieci od 2 roku życia, czyli mniej więcej od roku.
    Posłucham Twojej rady i zakupie te galowe kapsułki. Ostatnio nawet widziałam je a aptece, ale nie kupiłam, bo się troszkę bałam. Jak będę jeszcze w tym tygodniu w aptece, to już odważe się je zakupić i później napiszę jak tam po kąpieli

    Leave a comment:


  • Amko
    replied
    Odp: Sucha skórka

    U nas też bardzo dobrze sprawdzają się kosmetyki Nivea,nie podrażniają ani nie uczulają,a miałam o to poważną obawę. Jeżeli macie jeszcze jakieś sprawdzone kosmetyki,to śmiało piszcie


    Pozdrawiam www.amko.com.pl

    Leave a comment:


  • Agaluk
    replied
    Odp: Sucha skórka

    Te kapsułki Gal nie powodują podrażnień ani uczulenia, przynajmniej tak jest w naszym przypadku. Ja je stosuje u dzieci od 2 roku życia, czyli mniej więcej od roku.

    Leave a comment:


  • moniaB
    replied
    Odp: Sucha skórka

    Napisane przez Tomi_pl Pokaż wiadomość
    A jakiej emulsji lub kremy do nawilżania używasz? Bo w dużej mierze zależy to tylko od tego,oraz od rodzaju skóry dziecka. Bardzo dobrze sprawdzaja sie kosmetyki Nivea.
    moja mała też miała bardzo suchą skóre i właśnie kosmetyki Nivea(płyn do kąpieli i mleczko do smarowania) pomogło. synka też w nim kąpie. Polecam

    Leave a comment:

       
Working...
X