Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

krostki na buzi maluszka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    krostki na buzi maluszka

    Witam wszystkie mamy,
    Mam dwumiesięczną córcię i martwi mnie jej buźka Gdy miała miesiąc na jej twarzyczce zaczęły wyskakiwać krostki. Po wizycie u lekarza okazało się że to zaskórniki. Pediatra kazał wysuszać. Kąpałam małą w nadmanganianie potasu, krochmalu, przecierałam buzię przegotowaną wodą. Zaczęło się poprawiać. Przy następnej wizycie pediatra stwierdził skazę białkową. Zmieniłam mleczko i buźka znów się poprawiła. Mimo to nie jest gładka. Co jakiś czas wyskakują drobne, czerwone krostki i po dniu znikają. I tak w kółko.
    Czy któraś z was miała podobny problem???
    Jak sobie z tym poradziłyście i jak długo to trwało???
  •    
       

    #2
    Odp: krostki na buzi maluszka

    Hej
    moja córka która ma 5 miesięcy też ma skazę lekarz przepisał maść Oilatum soft można to kupić bez recepty ale kosztuje coś koło 20zł. Jeżeli robi jej się też coś na zgięciach np dłoni czy nóżek proszę kupic tez oilatum do kąpieli to taka emulsja niestety też nie jest tania... swoją drogą dziwię się że lekarz tego nie powiedział...
    Pozdrawiam i życzę córce szybkiego powrotu do zdrowia ta skaza to przekichana sprawa...

    Skomentuj


      #3
      Odp: krostki na buzi maluszka

      Na zgięciach nic nie ma. Wszędzie czysto tylko na buzi. dlatego zastanawia mnie czy to na pewno skaza. podaje jej bebilon pepti już od 2 tygodni, a buzia wygląda tylko troszkę lepiej. Na samym początku to były pojedyńcze krostki, czerwone z białym punktem. Wyglądały strasznie. Teraz to czasem gdzieś coś wyskoczy ale znika szybko. Ale buzia szorstka i jakby przesuszona. Boje się smarować kremami żeby się nie pogorszyło myślę że oprócz tej skazy mała ma jeszcze trądzik niemowlęcy. Jutro idziemy na szczepienie, poproszę o zbadanie malej przez innego lekarza.

      Skomentuj


        #4
        Odp: krostki na buzi maluszka

        Jednak to tylko skaza. Jak dlugo trzeba czekać na efekt leczenia??? kiedy ta wysypka zejdzie cała???

        Skomentuj


          #5
          Odp: krostki na buzi maluszka

          Skaza białkowa,to również poniekąd uczulenie na białko wiec musisz wystrzegać się produktów które owocują w ten składnik i wszystko powinno wrócić do normy. Bądź także w stałym kontakcie z pediatrą.

          Skomentuj


            #6
            Odp: krostki na buzi maluszka

            Witam wszystkich. My też używamy produktów Oilatum - szamponu, emulsji do kąpieli i kremiku. Aniula też ma często krostki na twarzy, ale wydaje mi się że to przez delikatną skórę. KasiaG1 - skąd masz pewność, że to skaza? Robiłaś badania? Moja pediatra twierdzi, że najprościej lekarzowi stwierdzić skazę nawet przy zwykłych problemach skórnych.
            www.mojdzieciak.blogspot.com

            Skomentuj


              #7
              Odp: krostki na buzi maluszka

              Warto byłoby udać się na konsultację do innego pediatry,tak aby potwierdził na 100% czy to skaza białkowa. Jeżeli tak,to im szybciej odstawicie białko,tym problem będzie mniejszy. Mój brat miął skazę,więc wiem coś o tym.


              Pozdrawiam www.amko.com.pl

              Skomentuj

                     
              Working...
              X