Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

proszę o porady - czy ta wysypka to alergia??

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    proszę o porady - czy ta wysypka to alergia??

    Witam!
    Moja córeczka ma roczek. okolo 5 miesiaca zaczela jej pojawiac sie wysypka n apoliczkach. polczki nie sa ani czerwone, ani "lakierowane". krostek nawet nie widac , tylko po przejechaniu po policzku reka czuje sie szorstka skore. na poczatku byly to pojedyncze krostki wiec sadzilam ze to moze minie, ale bylo ich coraz wiecej. w koncu pojawily sie na raczkach - przy nadgarstku, ale po zstronie zewnetrznej. potem na udach. wysypka jest caly czas, bez znaczenia co coreczka zjadla, ani nie ustepuje, ani sie nie nasila.
    bylismy u lekarza. podejrzewala mleko, wiec przeszlismy na bebilon pepti. i bardzo ogrsniczylam inne produkty mleczne (2 razy podalam jogurt w przeciagu miesiaca). po miesiacu efekty mizerne - nawet nie wiem czy jakiekolwiek. przez tydzien smarowalam kremem oilatum i efekty byly lepsze. robilismy tez badania z krwi- mleko, bialko z jajka, kurczak, marchew i cos jeszcze i nic nie wyszlo.
    skora nie swedzi, nie luszczy sie, nie peka, jest sucha
    zastanawiam sie czy tomoze byc proszek do prania, bo nie piore juz w dziecym. ale czy bylaby wtedy na policzkach?

    macie jakies pomysly co to moze byc?? prosze o porady!!
    Antoś 24.01.2008r


    Julianka 06.01.2010r


    Moje dwa łobuzy

    #2
    Odp: proszę o porady - czy ta wysypka to alergia??

    jesli wprowadzasz dietę eliminacyjna to nie możesz podawać mleka i nabiału nawet w śladowych ilościach- a takie zawiera wiele produktów. Moje dzeicko reagowało nawet na minimalne ilości. A jakie wyszło Ige? jesli podejrzewasz proszek do prania to zmień go-musisz sprawdzić każdą ewentualność. Dopytaj lekarza o Latopic-to probiotyk które przepisuje się najczęsciej przy zmianie mleka u dziecka z alergią. Rozważ jeszcze z pediatrą pasożyty, reakcja na nie bardzo podobna do alergii. Trzeba zrobić badania kału.

    Skomentuj


      #3
      Odp: proszę o porady - czy ta wysypka to alergia??

      Alergia pokarmowa dotyczy okolic stawów.
      Co do diety eliminacyjnej, to rzeczywiście trzeba Kompletnie wykluczyć 1 z produktów, potem znowu wprowadzić i ocenić reakcję

      U mnie jeden z synków przez dłuższy czas miał podobnie szorstką skórę na udach i policzkach. po kilku mies ptrzeszło i teraz jest wszystko dobrze. Nic nie eliminowaliśmy z diety, tylko nawilżaliśmy. Tak więc nie był to wynik reakcji uczuleniowej

      Skomentuj

             
      Working...
      X