Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cukrzyca - problem wielu dzieci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Cukrzyca - problem wielu dzieci

    Mój syn od 3 roku życia choruje na cukrzycę.Teraz ma 5 lat.Wprawdzie już nauczyliśmy się żyć z tą chorobą i było nam dobrze.Ciagle tłumaczyłam sobie,że każde dziecko przecież potrzebuje pomocy ze strony dorosłych,a w przypadku mojego syna zakres tych czynności jest szerszy.W tej chwili nie mogę cały czas opiekować dzieckiem,gdyż znalazłam się w bardzo trudnej sytuacji i muszą podjąć pracę.I tak,byłam już w dwóch przedszkolach (tyle jest w moim mieście) i otrzymałam odmowę przyjęcia mojego dziecka do przedszkola,właśnie z powodu jego choroby.Zadaję sobie pytanie,czy dzieci chore na cukrzycę muszą wychowywać się w odosobnieniu?Czy takie placówki oświatowe jak przedszkola są nie dla nich?
  •    
       

    #2
    Odp: Cukrzyca - problem wielu dzieci

    Wiem,jak trudno jest matce chorego maluszka zrozumieć,że przyjęcie jej dziecka do przedszkola jest niemożliwe,bo dziecko jest chore.Myślę,że problem leży w tym,że pomimo że z roku na rok przybywa dzieci chorych na cukrzycę,przedszkola nie są w ogóle przygotowane na ich przyjęcie,gdyż tak jak napisałaś,że zakres czynności w opiece nad takim dzieckiem jest szerszy.Ale przede wszystkim czynności te wymagają od nauczyciela pewnych wiadomości.Tak więc,nauczyciele wszystkich placówek oświatowych powinni być przeszkalani z zakresu wiedzy o cukrzycy.Może wtedy dzieci chore miałyby takie same prawa,jak zdrowe.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Cukrzyca - problem wielu dzieci

      Piszę,ponieważ jestem nauczycielką i matką dziecka chorego na cukrzycę.Wydaje mi się,że nie będzie problemu,jeżeli ktoś będzie chciał zauważyć osoby w potrzebie i im pomóc.Tak właśnie jest w mojej szkole Wszyscy nauczyciele są przeszkoleni z zakresu wiedzy o cukrzycy i chętnie pomagają dzieciom chorym.Uważam też,że chociaz w naszej szkole jest zatrudniona pielęgniarka,wiedza nauczyciela o cukrzycy jest wręcz niezbędna.Bo przecież są pewne zachowania,które nauczyciel na lekcji powinien zauważyć i wiedzieć jak zareagować i jak pomóc dziecku.Więcej wiadomości na www.cukrzyca.sos.pl

      Skomentuj


        #4
        Odp: Cukrzyca - problem wielu dzieci

        Witam.Często słyszymy,że pomimo,że cukrzyca jest chorobą przewlekłą chore dziecko może uczęszczać do przedszkola i szkoły.A tu okazuje się,że przedszkola odmawiają z obawy przed odpowiedzialnością.Po prostu boją się,a strach ten wynika z braku elementarnej wiedzy o cukrzycy.Uważam,że szkolenia dla wszystkich nauczycieli powinny być obowiązkowe.Oprócz tego we wszystkich szkołach i przedszkolach powinny być zatrudnione pielęgniarki.Wtedy dopiero dzieciom chorym zapewnimy właściwą opiekę.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Cukrzyca - problem wielu dzieci

          Tak,jak pisałam moje dziecko chętnie przyjęła szkoła i przeszkolony nauczyciel nie odmawia pomocy i wie jak postępować z chorym na cukrzycę dzieckiem.Jednak,pomimo tego jeszcze coś jest nie tak.Bardzo niepokojące jest to,że moja córka odczuwa swoją inność i bardzo łatwo załamuje się,kiedy napotyka na trudności.Chciałabym jej pomóc,ale nie wiem,jak powinien postępować nauczyciel,aby chore dzieci na cukrzycę,czuły się w szkole tak jak zdrowe.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Cukrzyca - problem wielu dzieci

            Na pewno tak nie powinno być.Dzieci chore nie powinny odczuwać tego,że są inne od swoich rówieśników.Myślę,że wszystko zależy od tego,jaką atmosferę stworzymy w klasie i od postępowania nauczyciela.I tak,dziecko chore nie powinno być traktowane inaczej niż pozostali uczniowie,z wyjątkiem pozwolenia na jedzenie,jeśli czuje niedocukrzenie.Tak jak inne dzieci powinno uczestniczyć we wszystkich zajęciach szkolnych,w tym i sportowych oraz być aktywnym w życiu społecznym klasy.Takie postępowanie,na pewno pomoże dziecku uwierzyć we własne możliwości.

            Skomentuj

                   
            Working...
            X