Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Objawy i leczenie cukrzycy u dzieci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Objawy i leczenie cukrzycy u dzieci

    Moja 10-letnia siostra bardzo dziwnie się czuła.Ciągle chciało się jej jeść,pić i spać.Nie nadążyła z bieganiem do toalety,ale ponieważ dużo piła,myślała,że to naturalne.Mama poszła z nią do pediatry.Przepisał jej tabletki na infekcję pęcherza.Gdy po tygodniu nie czuła się lepiej,zlecił badanie krwi,ktore wykazało wysoki poziom cukru.Teraz ma skierowanie na powtórną analizę.Jest przerażona,gdyż nie wie,na czym polega cukrzyca u dzieci i jak się ją leczy?Bardzo proszę o informację dla mojej siostry.
  •    
       

    #2
    Odp: Objawy cukrzycy u dzieci

    Dzieci chorują głównie na cukrzycę typu 1,chorobę przemiany materii,w której dochodzi do zniszczenia komórek trzustki produkujących hormon insulinę.Insulina stanowi rodzaj klucza otwierającego glukozie drzwi do komórek.Gdy jej brakuje,we krwi dziecka jest wysokie stężenie glukozy,a mimo to komórki organizmu nie potrafią jej wykorzystać.Jedynym skutecznym lekarstwem jest podawanie choremu kilka razy dziennie insuliny w zastrzykach,za pomocą specjalnej strzykawki zwanej penem lub tzw. pompy insulinowej.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Objawy cukrzycy u dzieci

      Esencjo Twoja siostra ma typowe objawy cukrzycy. podobne miał synek mojego szwagra. chłopiec ma 4 latka i niespełna 2 m-ce temu wykryto u niego cukrzycę typu I. Nie obyło sie bez pobytu w szpitalu.
      Cukrzyca polega na tym, iż trzustka przestaje produkowac insulinę Dokładnie tak jak napisała Krystyna.
      Zachorowalnosć dzieci na cukrzyce typu I lawinowo rośnie. Choruja coraz młodsze dzieci. przyczyn nalezy szukać w genach, niewłasciwej diecie, a nawet niewłaściwej kuracji antybiotykowej. W internecie znajdzisz mnóstwo wiadomości na ten temat.
      Rodzice bratanka meża też byli na poczatku przerażeni, ale z cukrzyca da sie normalnie żyć. Niezbędna jest specjalnie dobrana dieta, regularne pory posiłków, kontrola wysiłku fizycznego oraz oczywiscie mierzenie poziomu cukru we krwi i podawanie insuliny za pomoca penu lub pompy. na początku na pewno będzie to pen, ponieważ na pompę długo sie czeka i nie każdy moze ja mieć.


      Skomentuj


        #4
        Leczenie cukrzycy

        Witam.
        Dziękuję za podane informacje,które znacznie przybliżyły mnie i siostrze leczenie zdiagnozowanej choroby,gdyż powtórna analiza właśnie potwierdziła u siostry cukrzycę typu 1.W związku z tym proszę o wiadomości związane z leczeniem.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Leczenie cukrzycy

          Leczenie polega na podawaniu sobie insuliny w formie zastrzyków oraz kontrolowanie poziomu cukru we krwi na czczo i po każdym posiłku.Stężenie glukozy we krwi bada się za pomocą testów paskowych lub za pomocą glukometru.Insulina jest w ampułkach lub wstrzykiwaczach ,czyli tzw. penach.Igłę wbija się pod skórę,ale nie w mięsień.Najlepiej w brzuch udo lub ramię.Trzeba zmieniać miejsce,by nie zrobiły się zgrubienia i zrosty.Prawdziwym dobrodziejstwem dla diabetyków jest pompa insulinowa.To urządzenie naśladuje pracę zdrowej trzustki.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Leczenie cukrzycy

            Myślę jeszcze,że nieodłącznym elementem leczenia jest także dieta i aktywność fizyczna.Chory powinien wiedzieć jak się odżywiać,gdyż posiłki jego muszą być dokładnie wyliczone pod względem zawartości w nich węglowodanów,białek i tłuszczów.Musi też znać zależności między insuliną,a jedzeniem i dużym wysiłkiem.Szczegółowe informacje na www.cukrzyca.pl

            Skomentuj


              #7
              Odp: Leczenie cukrzycy

              Dziękuję za podane informacje.Dużo dowiedziałam się o chorobie i jej leczeniu.Jednak martwię się teraz o koszty związane z leczeniem.Boję się,że leczenie będzie zbyt kosztowne,a moi rodzice mają niewielkie możliwości finansowe.A może NFZ refunduje leczenie,jeżeli nie w całości,to chociaż częściowo?

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Leczenie cukrzycy

                Oczywiście.Osobom chorym na cukrzycę,Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje zakup insulin oraz pomp insulinowych dla dzieci do 18 roku życia.Nie trzeba także płacić za wizyty kontrolne w poradniach diabetologicznych.NFZ refunduje również zakup pasków do glukometrów oraz leków doustnych(kwota zależy od leku.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Objawy cukrzycy u dzieci

                  Dziewczyny moja córka dzisiaj bardzo dużo wypiła,ma 19mc.Od 6 rano do 11 godziny wypiła 1,5 litra wody.Dziwne,bo tyle to ona wypija przez cały dzien.Niewiem czy dziś ma taki dzień czy coś się dzieje?Napiszcie,kiedy powinnam zacząć się martwić i pójść do lekarza..?Sama niewiem co o tym myśleć... Dzięki.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Objawy cukrzycy u dzieci

                    Wprawdzie niepokojący jest dynamiczny wzrost zachorowań na cukrzycę w grupie dzieci najmłodszych,ale u twojego dziecka wystąpił narazie tylko jeden z objawów cukrzycy.Pozostaje ci więc uważnie obserwować,czy czasami twoje dziecko nie chudnie,mimo że ma dobry apetyt i czy nie jest ospałe.Niekiedy też przy cukrzycy w kącikach ust pojawiają się zajady.Myślę,że nie powinnać się mocno martwić,gdyż objawy cukrzycy najczęściej są bardzo gwałtowne i raczej nie da się ich przeoczyć.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Objawy cukrzycy u dzieci

                      Wczoraj moje dziecko wypiło 2,5 litra wody przez cały dzien,sprawdziłam jej poziom cukru i to było 113.Źle czy dobrze??? Dzisiaj do tej pory wypiła 1 litr...

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Objawy cukrzycy u dzieci

                        Chudagleba przy cukrzycy czesto mocz ma zapach amoniaku. Sprawdz. Chociaz uwazam, ze powinnas wybrac sie z coreczka do pediatry.


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Objawy cukrzycy u dzieci

                          Zobacze ile dzisiaj wypije,jeśli tyle co wczoraj to jutro pojade do lekarza.Lepiej dmuchać na zimne
                          Last edited by chudagleba; 18-11-2010, 15:24.

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X