Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pomóżcie,doradźcie- błagam!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Pomóżcie,doradźcie- błagam!!!

    dziecko ma 3 lata.3 tygodnie temu miała zapalenie ucha,przekówane.od tego czasu miała 1,5 tygodnia jeszcze katar wodnisty i kaszel taki z wydzieliną.5 dni było ok,poszła do przedszkola.Dzis rano patrze rozpalona i znów kaszel z wydzielina taki ze az łzy jej leca jak kaszle,mówi ze ja tez brzuch boli i czesto purta ,a stopy i palce rak- zimne ze szok.zmierzyłam temperature a tam 38,8.......................................nie wiem co robic,dzwoniłam na konsultacje do szpitala to mam isc jutro do rodzinnego.........a co dziś????????Podałam Nurofen ,zrobiłam zimny okład na czoło i co dalej?
  •    
       

    #2
    Odp: Pomóżcie,doradźcie- błagam!!!

    Ja bym podjechała na ostry dyżur; jest to dość wysoka gorączka do rana jeszcze daleko...


    JULA

    MAJA

    OLGA

    Skomentuj


      #3
      Odp: Pomóżcie,doradźcie- błagam!!!

      I jak sytuacja? Byliście u lekarza?

      Skomentuj


        #4
        Odp: Pomóżcie,doradźcie- błagam!!!

        zazdwonilam do prywatnego lekarza- konsultacji udziela w dni powszednie,jeszcze dostałam mały ochrzan ze jest niedziela i późno:/ zadzwonilam na ostry dyzur z pytaniem czy mnie przyjma bo dziecko ma....i co mam robic a oni na to ze jesli dziecko nie ma drgawek,nie dusi sie to podac paracetamol,robic zimne oklady w okolice klatki piersiowej,wykapac malca w temp pokojowej,podawac duzo plynow,ulozyc na bok by lepiej oddychało,podac do nosa sol fizjologiczna,oklepywac a jutro udac sie do rodzinnego -bo nawet jesli przyjade to nic nie zrobia bo nie jest stan zagrozenia zycia............................................. ........... zrobilam oklady,oklepałam,utuliłam ,napoiłam, dziecko zwymiotowało,szybko umyłam,podałam wode i zasneła.Mysle ze spi juz do rana wiec zaraz rano jedziemy do rodzinnego i zobaczymy co powie nasz pediatra.......A nasza służba zdrowia................brak słów.............

        Skomentuj


          #5
          Odp: Pomóżcie,doradźcie- błagam!!!

          oliwka311220 Jej co się dzieje u ciebie w szpitalu parodia jakaś Jak mój mały ma wysoka gorączkę(raz miał) to się nie zastanawiałam pojechałam na ostry dyżur i bez gadania wysłali mnie do lekarza dziecięcego co na oddziale miał"nockę" on go zbadał wypisał receptę i dzięki bogu mogliśmy do domu wrócić
          Napisz co tam u twojej małej...?
          Adaś ur.09.2008.
          Michałek
          [Iur.02.2011 o [/I]

          Skomentuj


            #6
            Odp: Pomóżcie,doradźcie- błagam!!!

            Kurcze ja też w szoku jestem
            Ja byłam 2 krotnie na ostrym dyżurze i podobnie jak u Bożeny przyszedł na konsultację lekarz który miał dyżur na oddziale dziecięcym
            Raz było to w nocy w Boże Narodzenia a raz w Lany Poniedziałek (starsza cóka wiecznie w święta chorowała) i bez problemu nas przyjęto


            JULA

            MAJA

            OLGA

            Skomentuj


              #7
              Odp: Pomóżcie,doradźcie- błagam!!!

              kochani- juz teraz tak łatwo szpitale nie przyjmuja bo mowia ze matki przesadzaja,ze przyjezdzaja do nich jak tylko dziecko ma mini katarek albo nagle temp skoczyla .....tak mowi nasza pani doktor......poszłam do rodzinnego zaraz z rana ,okazalo sie powiekszone migdaly, ostre zapalenie ucha srodkowego, co za tym idzie zapalenie gardła a ze temp wysoka to pewnie bakteria ....( przepraszam nie podam wam nazwy bo te lekarskie okreslenia to jeden wielki polamaniec jezyka) ,dostałam skierowanie do laryngologa do przychodni ale jak sie okazalo terminy do 3 tyg wiec poszłam spowrotem po skierowanie do szpitala a tam przebadali, podali lek nierefundowany 380zł oraz agumentin zawiesine,krople do ucha dicortinef, diphergan na kaszel i droznosc drog oddechowych i wysłali do domu.
              i jest ok,mala ma jeszcze kaszel i boli ja ucho ale nie ma juz goraczki i nabiera kolorków.Na noc stosuje olejek kamforowy do ucha i o wiele bardziej pomaga niz te krople.
              Lekarz powiedział ze na wiosne bedzie trzeba usunac trzeci migdał albo na NFZ albo prywatnie 2-3tys.
              jutro ide na kontrole i zobaczymy co dalej. dzis przegladałam rachunki i stwierdzilam ze musialabym pracowac na dwa etaty- jeden zarabiac na lekarzy i leki a drugi na zycie.
              Dziekuje Wam wszystkim za troske- zycze zdrówka waszym pociechom .

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Pomóżcie,doradźcie- błagam!!!

                Oliwka311220ja mam to samo co Twoje dziecko,w pon Emilka(3 latka) dostala kataru,we wtorek jej oczy ciągle łzawily,gile po pas,temp do 38stopni,dzisiaj od rana wymioty,brzuszek boli,blada jak ściana,raczki dosłownie lodowate.Zamówiłam wizyte domowa(jestem chora z gorączka i moje mlodsze dziecie też wiec sama bym nie dojechała do przychodni),lekarz srwierdzil zapalenie ucha,przepisal antybiotyk+krople do ucha i do nosa +syrop na kaszel.Na szczęście nie miałam "przygód" z lekarzami jak ty...Pozdrawiam.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Pomóżcie,doradźcie- błagam!!!

                  dobrze ze juz wszystko zdiagnozowane.
                  ale nie wiem jak u was ale u nas w Gdańsku jest tak ze mamy szpitale, ale mamy tez przychodnie z dyzurami w tygodniu od 19 do 7 a w weekendy i swieta calodobowe, i my sie nie zastanawiamy , jak dzieciakowi sie w sobote pogorszy to idziemy do tej przychodni(sa chyba 3 na Gdansk) nie ma tam kolejek i nikt nie marudzi, wiadomo jak gorszy stan to odrazu bylby szpital,
                  ale osobisci wole ta przychodnie niz szpital bo w szpitalu wieksze paskudztwa przchodza

                  moze warto sie dowiedziec czy gdzies w poblizu nie macie takich przychodni.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Pomóżcie,doradźcie- błagam!!!

                    przychodnia jest na pewno, każda przychodnia ma obowiązek zapewnić swoim pacjentom dostęp do lekarza 24 godziny na dobę. czyli jeśli przychodnia jest otwarta np 8-15 to w pozostałych godzinach powinna podać nazwę i adres placówki która udzieli pomocy w ramach ubezp nfz




                    "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                    Skomentuj

                           
                    Working...
                    X