Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przesąd o obcinaniu włosów przed 1 urodzinami

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Przesąd o obcinaniu włosów przed 1 urodzinami

    Co sądzicie o owym przesądzie? Ja mam dylemat czy czekać jeszcze 3 miesiące, czy jednak iść już teraz. Niki ma długie włoski, nie lubi się czesać, czasem wchodzą mu do oczu lub uszu. Denerwuje mnie to a jego jeszcze bardziej. Ale moja teściowa stanowczo mówi: nie wolno!
    O co wogóle chodzi z tym przesądem. I czy warto się nim kierować..? Pomóżcie...
    [
  •    
       

    #2
    Odp: Przesąd o obcinaniu włosów przed 1 urodzinami

    ja Marcelowi obcinałam włosy przed roczkiem bo też miał długie i wszędzie mu wchodziły i nie słuchałam babcinych przesądów nie widze żeby był chory rósł jakoś inaczej czy jeszcze coś innego...myśle że niema co słuchać babcinych "dobrych rad"bo niektóre z nich to nic innego jak głupoty z palce wyssane..
    ANIA I RAFAŁ

    Skomentuj


      #3
      Odp: Przesąd o obcinaniu włosów przed 1 urodzinami

      Z całą pewnoscią to tylko przesąd i niczym nie grozi jego "złamanie".
      Ja co prawda do pierwszych urodzin ograniczałam sie tylko do podcinania grzywki (bo juz w oczy wchodziła), ale mi sie podobały te długie włoski (zastanawiałam się czy synkowi ich nie zapuszczać), a i dziecku one nie przeszkadzały.
      Jeśli maluchowi przeszkadzają za długie włosy i ty wolałabyś, by miał krótsze, to śmiało możesz obcinać. Najwyżej babcia trochę będzie się boczyła, ale to nie jej dziecko ostatecznie.
      Łukasz 11.10.2007

      Skomentuj


        #4
        Odp: Przesąd o obcinaniu włosów przed 1 urodzinami

        zadziwia mnie, że są jeszcze kobiety, które wierzą w takie idiotyczne przesądy




        "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

        Skomentuj


          #5
          Odp: Przesąd o obcinaniu włosów przed 1 urodzinami

          Heh, to w sumie nie chodzi o to że wierzę w ten przesąd tylko pytam o co z nim właściwie chodzi skoro moja TEŚCIÓWKA zgłasza kategoryczny sprzeciw przeciwko ścięciu włosów. Ja sama nie wiem co mam o tym myśleć. Ale jak widać są kobiety które nie mają z nim żadnych problemów. Może to i lepiej heh. Pozdrawiam.
          [

          Skomentuj


            #6
            Odp: Przesąd o obcinaniu włosów przed 1 urodzinami

            mi sie wydaje ze to chodzilo o te pierwsze wloski, moj mial takie piorkaze wygladal prawie jak lysy, bardzo dlugo mial te noworodkowe, tylko mu sie wydluzaly, i tych takich delikatnych pierwszych wloskow faktycznie lepiej nie scinać bo jak one wypadna same- ale mowa tu ozcinaniu na jezyka a nie o podcinaniu, to cebulki sa wzmocnione, ale jezeli dzieciaczek ma juz takie normalne wloski(ale wiadomo ze dzieci wogole maja delikatne wloski) to nie ma nic przeciwko.

            pozatym kiedys to byla jakas taki rytuał "pierwsze obstrzyzyny"(czy podstrzyzyny,jakos tak)

            Skomentuj


              #7
              Odp: Przesąd o obcinaniu włosów przed 1 urodzinami

              Dorinko obetnij ,ważna wygoda dziecka a nie przesądy
              Niestety moj synek ma od urodzenia krótkie ,skonczyl niedawno roczek ,ale ja nie mam co obcinac

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Przesąd o obcinaniu włosów przed 1 urodzinami

                Ja mojego synka obcinalam pierwszy raz jak mial ok 4 miesiace,bo mial ciemieniuche.Jak tesciowa to zobaczyla stwierdzila ze mu teraz nie beda rosly ale sie to nie sprawdzilo bo Kacperek ma bardzo geste i mocne wloski.Smiesza mnie takie glupie zabobony.Niby mamy 21 wiek a wiara w czarownice zostala z17

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Przesąd o obcinaniu włosów przed 1 urodzinami

                  ja obciełam córeczce włoski jeszcze przed pierwszym roczkiem...
                  nie wierzę w żadne przesądy

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Przesąd o obcinaniu włosów przed 1 urodzinami

                    Dorinka 11 no mamy taki przesąd ale ja też uważam że nie powinno się obcinać włosków przed roczkiem, ale ile w tym prawdy to nie wiadomo hehe pozdrawiam

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Przesąd o obcinaniu włosów przed 1 urodzinami

                      taaa a ja uważam, że nie powinno się wypisywać głupot

                      włosy obcina się wtedy kiedy zachodzi taka potrzeba i już tak samo jak paznokcie




                      "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Przesąd o obcinaniu włosów przed 1 urodzinami

                        Dla mnie to tak samo jak obcinanie włosów przed maturą.
                        Nie wiem może wychodzi to ze związków kulturowych ze osoba długimi włosami wydaje się mądrzejsza,niepodległa nikomu. Bo chyba o to chodzi by nie ścinać włosów by nie tracić wiedzy i wolności jaka sie nabyło.
                        Ja kojarzę z dzieciństwa ze Po pierwszym roku obcięte włosy dziecka paliło sie aby nigdy nie miał problemów z bólem głowy.
                        Tak po chwili zastanowienia obcinanie komuś włosów oznacza karanie go. Ogolona głowa kojarzy mi się z kimś kto z przymusu ma obcięte Włosy. Może jest to kulturowy sposób obrony tego dziecka....

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Przesąd o obcinaniu włosów przed 1 urodzinami

                          Ale to nadal przesąd!... Ja tam bym się tym nie przejmowała - jest potrzeba obcięcia włosów, to sie je ścina

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Przesąd o obcinaniu włosów przed 1 urodzinami

                            Napisane przez klarek Pokaż wiadomość
                            Ale to nadal przesąd!... Ja tam bym się tym nie przejmowała - jest potrzeba obcięcia włosów, to sie je ścina
                            Tak przesad wynikajacy ze strachu.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Przesąd o obcinaniu włosów przed 1 urodzinami

                              Hej! ja też uważam ze to tylko przesąd. Moja córka miała do pierwszych urodzin obcinane dwa razy i nawet mi przez myśl nie przeszło ze mam z tym poczekać do roczku. Jeśli mojemu dziecku miałyby włosy w chodzić w oczka, a ja mimo tego bym nie obcinała z głupigo przesądu to faktycznie mija sie to z celem. Tak samo jak przesąd że im częściej się obcina tym włosy są gęściejsze, nic bardziej mylnego. To jest sprawa genów, pozdrawiam

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X