Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

zepsute ząbki u dwulatka

Collapse
Zamknięty wątek
X
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    zepsute ząbki u dwulatka

    Sonia w październiku kończy 2 lata. Ząbki zaczęły wyrastać jej bardzo wcześnie i bardzo szybko - niekiedy nawet po 4. Teraz ma ich już 16. Niestety od kilku miesięcy te małe perełki psują się, a właściwie jakby ścierają. Dwóch już prawie nie ma (choć wszystkie wyrosły do końca!), z następnych dwóch zostało po pół Ząbki nie są czarne, tylko wygląda to tak, jakby zeszła z nich wierzchnia biała warstwa i została odsłonięta spodnia, żółta. Kiedy to się zaczęło, niunia zachowywała się przy każdym jedzeniu tak, jakby miała nadwrażliwość zębów (potem jej to przeszło). Rzecz dotyczy przede wszystkim górnych 1 i 2, ale zauważyłam, że z innymi też coś zaczyna się dziać.
    Niektórzy mowią (zwłaszcza doświadczone mamy i babcie), że to od antybiotyków - Sonia brała je dwa razy (chorowała na zapalenie płuc).
    Inni, że to od słodyczy, ale córeczka je ich naprawdę mało - tylko jak dostanie od kogoś, bo w domu raczej jej nie daję. Ode mnie dostaje tylko słodkie picie.
    Dodam, że staram się myć jej zęby chociaż 2 razy dziennie.
    Lekarz mówi, żeby się tym tak nie przejmować - w końcu to tylko mleczaki - i nie zaleca żadnych dodatkowych środków. Ale ja się martwię nie tylko tym, że teraz wygląda to nieestetycznie, ale też tym, w jaki sposób jej te zęby wypadną, skoro już się prawie całe starły i jak będą wyglądać stałe.
    Czy jakiś specjalista mógłby się wypowiedzieć w tej sprawie?
  •    
       

    #2
    Odp: zepsute ząbki u dwulatka

    Hej, ja specjalista nie jestem ale wydaje mi sie ze to napewno nie jest z antybiotyków bo co drugi maluch by nie mial ząbków myslisz ze tylko twoja je brala> moja swojego czasu chorowala co chwile srednio co miesiac byl antybiotyk i ma wszystki ladne zabki nic nie poscierane ani nic a ma 2 lata i 3 miesiace tak ze mi sie wydaje ze to nie z tego, ze slodyczy mysle ze tez nie bo jak sama mowisz duzo jej nie dajesz od jedego batonika czy czipsa zĘby sie nie scieraja wiec to tez odpada! musi byc inna przyczyna radze szukac lekarza nie ten to inny bo jak same wiemy ILE LEKARZY TYLE OPINI sama wiem po sobie jak ze swoja jezdzilam po alergologach co inny to inna opinia az wkoncu trafilam na tego co mial jeszcze inna opinie ale mi pomogl i tak samo tobie radze nie opieraj sie na jednym zeby to sie nie skonczylo jak u mojej kolezanki jej synkowi tez zaczely sie scierac i tez bylo NIE PRZEJMOWAC SIE WYPADNA I BEDZIE OK, tak sie nie przejmowala ze synkowi starly sie prawie wszystkie i teraz ma 4 lata i wszystkie na narkozie ma miec wyrywane bo same nie wypadna (bo sa w dziosłach) a stale nie wyrosną poki sie tych nie usunie - wiec nie mila sprawa WIEC RADZE NIE ZWLEKAJ!

    Skomentuj


      #3
      Odp: zepsute ząbki u dwulatka

      a moze warto przejsc sie do dentysty? bopediatra to nie dentysta

      Skomentuj


        #4
        Odp: zepsute ząbki u dwulatka

        koniecznie wizyta u stomatologa!




        "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

        Skomentuj


          #5
          Odp: zepsute ząbki u dwulatka

          Stomatolog obowiązkowo- i dla porównania co najmniej dwóch- sprawdzonych. Zęby, to poważna kwestia- nie tylko estetyczna

          Skomentuj


            #6
            Odp: zepsute ząbki u dwulatka

            niby tak,
            ale z drugiej strony jedzenie jest zupelnie inne! niby to samo ale naszprycowane niewiadomo czym, nawet te dobre wedliny i sery, to juz nie to samo, a w ciazy to tez sie jadlo rozne rzeczy (i nie mowie ze to z zaniedbania, mnie nie stac na ekologiczne jedzenie a mieszkam na blokowisku i nie mam jak uprawiac wlasnego ogrodka )
            a wapno sie wytraca zeby neutralizowac toksyny w organizmie,a przy reakcjach alericznych tez jest wzmozone zapotrzebowanie na wapno,

            pozatym jest wiecej slodyczy tych klasycznych jak i ukrytych (jogurty,serki,danonki,soczki itp)

            co do pasty to ja mam taka bez fluoru dla dzieci ponizej 3 latek, ktora jest delikatna,

            no i fakt ze co pokolenie ma gorsze zeby bo nie jest to wyznacznikiem zdrowego organizmu, pozatym dentysci naprawiaja zeby/... ach te teorie ewolucji

            Skomentuj


              #7
              Odp: zepsute ząbki u dwulatka

              Mój syn ma rok i dziewieć miesiecy i ma dokładnie to samo, identycznie wygladaja ząbki górne jedynki i dwójki , byłam z małym u pedodonty i diagnoza jest prosta jak drut , to próchnica butelkowa , my tez myjemy ząbki , po piciu mleka syn popija czysta wodę aby wypłukac resztki z buzi i jak na razie reszta zebów jest zdrowa, teraz 27 października mamy wizyte u dentysty który powiedział ze konieczne jest lapisowanie ząbków , ten zabieg trzeba wykonywać przez 5 tygodni co tydzien, ząbki bedą ciemne ale zabezpieczone prze4dalszm próchnieniem , idź koniecznie do dentysty , bo jeśli próchnica sie rozejdzie to straci wszystkie ząbki.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: zepsute ząbki u dwulatka

                moja córka skończyla 3 latka,ma juz jedno borowanko za sobą(dolną piateczkę).Często oglądam jej ząbki,chodzimy na lakowanie,ma pomalowana górną trójeczkę,czwóreczkę i piateczke,dolna piateczke.Rozmawiałam z dentystką,u dzieci bardzo szybko postepuje pruchnica,nalot na zębach to jej początek...

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: zepsute ząbki u dwulatka

                  odpowiednie zadbanie o zabki i malo slodyczy gwarantuje piekny usmiech

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: zepsute ząbki u dwulatka

                    Napisane przez pieczulka Pokaż wiadomość
                    a moze warto przejsc sie do dentysty? bo pediatra to nie dentysta
                    Słuchaj koleżanki, mądrze prawi
                    Tu masz namiar chyba najbardziej oczywisty z oczywistych: internetowy ranking stomatologów... wystarczy miasto kliknąć i na pewno znajdziesz kogoś, do kogo można pójść i kto doradzi lepiej niz my tu na forum

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: zepsute ząbki u dwulatka

                      Witam Was kochaneU mnie jest to samo synek ma 22 miesiące tylko u niego zaczęło się od tego że najpierw ząbki po kawalku tracił przy nauce chodzenia a teraz 1 i 2 wyglądają makabrycznie(
                      Mam pytanko czy słyszeliście lub możecie polecić jakiego dobrego dentystę dla dzieci w Sosnowcu bądź okolicach??
                      Z góry dziękuje

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: zepsute ząbki u dwulatka

                        Ja na szczęście nie mam tych problemow

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: zepsute ząbki u dwulatka

                          Mycie od pierwszego ząbka oczywiście, do tego pasta bez fluoru, optymalnie jeśli będzie to ajona. Dalej systematyczność. Wtedy efekty powinny być całkiem fajne i trwałe. To przecież myt decydujemy, w jakim stanie będą zęby naszych dzieci ;-)

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: zepsute ząbki u dwulatka

                            Dbajcie o podstawy, systematyczne mycie, jedynie tak możecie przywrócić zębom zdrowie. Jeśli nie zapewnicie dzieciom normalności, to później sami będziecie musieli ponosić koszty leczenia zębów.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: zepsute ząbki u dwulatka

                              Małe dziecko także powinno myć ząbki u nas był problem taki bo nie były myte codziennie ząbki i było podjadanie jedzenie ( mleka) w nocy

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X