Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pampersy szkodzą?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • blawatkowa15
    replied
    Odp: pampersy szkodzą?

    Napisane przez emros Pokaż wiadomość
    Faktycznie słyszałam o tym niejako pampersy u chłopców mogą powodować problemy z płodnością ze względu na przegrzewanie jąderek w pampersach. Ale prawda jest taka, że są to tak pojedyncze przypadki i raczej rzadko spotykane, że nie mówi się o tym głośno.
    Myślę, że przegrzewanie jąderek może być spowodowane złym doborem rozmiaru pieluszki. Jeżeli pieluszka jest za mała to może dojść do takich sytuacji...

    Leave a comment:

  •    
       

  • emros
    replied
    Odp: pampersy szkodzą?

    Faktycznie słyszałam o tym niejako pampersy u chłopców mogą powodować problemy z płodnością ze względu na przegrzewanie jąderek w pampersach. Ale prawda jest taka, że są to tak pojedyncze przypadki i raczej rzadko spotykane, że nie mówi się o tym głośno.

    Leave a comment:


  • annaniol
    replied
    Odp: pampersy szkodzą?

    pierwsze slysze zeby jednorazowe pieluchy szkodzily bardziej niz tetra ktora utrzymuje pupe caly czas w wilgoci - chyba ze po kazdym siku sie ja zmienia... Ale wydaje mi sie to niemozliwe. Aczkolwiek moja polozna mowila, ze chlopcy nie powinni za dlugo nosic pampersow, bo ma to zly wplyw na ich plodnosc.

    Leave a comment:


  • Iwonka886
    replied
    Odp: pampersy szkodzą?

    Nie raz zdarza się, że dziecko ma po prostu tak delikatną skórę, że tylko specjalistyczne kremy przepisane przez lekarza zapobiegną takim zmianom na pupci dziecka.
    Pampersy to najlepsze co mogli wyprodukować i na pewno nie zagrażają naszym dzieciom.

    Leave a comment:


  • wyakin
    replied
    Odp: pampersy szkodzą?

    Napisane przez sylwia-zet Pokaż wiadomość
    Takie kwestie najlepiej konsultować jednak z lekarzem. Może to niewłaściwa higiena.
    No właśnie, raczej problemów doszukiwałabym się gdzie indziej niż w samych pampersach. Gdyby tak było to odsetek tego problemu byłby ogromny, bo 99,9% mam używa pampersów.

    Leave a comment:


  • Iwonka886
    replied
    Odp: pampersy szkodzą?

    Nie uważam, ze pampersy mogą w jakiś szkodliwy sposób oddziaływać na maluszka. Starsza córka wychowana na pampersach i wszystko z nią w porządku więc z synkiem również używam pampersów Kiedys było inaczej nie było tak wygodnie dlatego starsze pokolenie tego nie zrozumie

    Leave a comment:


  • sylwia-zet
    replied
    Odp: pampersy szkodzą?

    Takie kwestie najlepiej konsultować jednak z lekarzem. Może to niewłaściwa higiena.

    Leave a comment:

  •    
       

  • teresa211186
    replied
    Odp: pampersy szkodzą?

    Raczej nie są to częste przypadki ale jednak sie zdarzają. Przy problemach z drogami moczowymi u dzieci warto pomyśleć czy nie są one wywołane pampersami

    Leave a comment:


  • wyakin
    replied
    Odp: pampersy szkodzą?

    Możliwe. Ale nigdzie w bliskim ani dalszym otoczeniu nie spotkałam się z tego typu problemami ani u dziewczynek ani u chłopców. Więc to raczej rzadkie przypadki.

    Leave a comment:


  • teresa211186
    replied
    Odp: pampersy szkodzą?

    Ja głownie używam wielorazówek, bo mały sie w pampersach odparzał.
    A słyszam też że dziewczynki szybciej mogą łapać przez pampersy infekcje dróg moczowych

    Leave a comment:

  •    
       

  • wyakin
    replied
    Odp: pampersy szkodzą?

    Napisane przez teresa211186 Pokaż wiadomość
    Szwagierce lekarz powiedział ze pampersy mają zły wpływ na jądra dziecka. Przegrzane jądra często uciekają i rzeczywiście bratanek miał z nimi problemy
    Też słyszałam właśnie o tym przegrzewaniu, ale powiem szczerze, że to chyba trochę przesadzone jest. Ja mimo to używałam pampersów.

    Leave a comment:


  • teresa211186
    replied
    Odp: pampersy szkodzą?

    Szwagierce lekarz powiedział ze pampersy mają zły wpływ na jądra dziecka. Przegrzane jądra często uciekają i rzeczywiście bratanek miał z nimi problemy

    Leave a comment:


  • czekladka24
    replied
    Odp: pampersy szkodzą?

    nie słyszałam takiej opiniii aby pampersy miały jakikolwiek szkodliwy wpływ na dziecko. Pierwszy raz mam tu styczność z takim tematem nawet nie zastanawiałąm się nad tym

    Leave a comment:


  • werna
    replied
    Odp: pampersy szkodzą?

    nie słuchaj teściowej, ty jesteś mamą i powinnaś mieć własne zdanie, jeśli chcesz używać pampersów to ich używaj, jeśli masz ochotę używać tetrowe, to używaj, powodzenia.

    Leave a comment:


  • agniecha1793
    replied
    Odp: pampersy szkodzą?

    według mnie to starsi ludzie maja takie przekonania gdyz za ich czasow uzywalo sie tyko pieluszek tetrowych.. Teraz jest wygoda pampersow a pieluszka tetrowa już po któryms razie mimo wyprania nieprzyjemnie pachnie;/

    Leave a comment:

       
Working...
X