Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pampersy szkodzą?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #31
    właśnie szkodzą środowisku czyli też i naszym dzieciom
    mnie osobiście denerwuja pampersy nie lubie jak musze je zakladać mojej córci


    JULA

    MAJA

    OLGA

    Skomentuj

    •    
         

      #32
      pampersy szkodzą?

      Jest niemożliwością żeby pampersy miały szkodzić, trzeba tylko w miarę często zmieniać takie pieluszki i dokładnie wycierać pupcie no i smarować najlepiej Sudocremem żeby uniknąć odparzeń. No i przy wyborze pieluszek kierować się ich chłonnością, ja przez kilka dni stosowałam pieluszki Pampers i musiałam zmieniać bardzo często pieluszki, bo były mało chłonne no i pojawiły się odparzeniach, przy Huggiesach jest ok. a tetrowe są mało wygodne, trzeba pół dnia spędzać na praniu zamiast cieszyć się maleństwem. nasze mamy czy babcie mówią o tetrowych ponieważ kiedyś ich używały i nie widza w nich nic złego, ale one są mało praktyczne, takie szybko się zmienia i spokój do następnego razu.
      Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
      http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

      Skomentuj


        #33
        Pamietam ze kiedys mowilo sie ze dzieci ktorym mamy zakladaja pappersya nie pieluchy tetrowe pozniej ucza sie siadac na nocnik...te i wiele innych dziwnych historii krazylo kiedys bo pieluchy jednorazowe byly drogie i trudno dostepne

        Skomentuj


          #34
          Napisane przez dotka238 Pokaż wiadomość
          Pamietam ze kiedys mowilo sie ze dzieci ktorym mamy zakladaja pappersya nie pieluchy tetrowe pozniej ucza sie siadac na nocnik...te i wiele innych dziwnych historii krazylo kiedys bo pieluchy jednorazowe byly drogie i trudno dostepne
          może nie później uczą się siadać na nocnik ale z racji tego że nie czują że mają mokro (w tetrze by czuły) trudniej je nauczyć korzystania z nocnika


          JULA

          MAJA

          OLGA

          Skomentuj


            #35
            A ja dziękuję losowi za pampersy! A moja mama kiedy tak patrzy jak rach ciach ciach przewijam córeczkę, rozstając się z jej kupką od ręki, po prostu wyrzucając pampka do kosza, to twierdzi że mi zazdrości tych czasów i udogodnień. A kiedy wspomina jak to ona sama, po ciężkim dniu i kiedy już uśpiła dzieci, wchodziła jeszcze wieczorem do łazienki, gdzie pietrzyła się góra tetrowych pieluch, które trzeba było namoczyć, zeskrobać kupki i biegunki, wyprać, nad ranem jeszcze wygotować i biec przed blok porozwieszać do wyschnięcia, to po prostu cieszę się że nie muszę tego robić. Dodatkowo dla mnie komfort psychiczny zapewnia mi swiadomość, że jeśli moje dziecko zsika sie podczas snu, to nie będzie spało z mokrą pupą.


            Skomentuj


              #36
              majajula a nie pomyslalas ze resztki z kupki i siusiu lacza sie z ubrankami twojej dzidzi w tym jednym praniu i potem ona moze miec jakas chorobe od bakterii ktore sie na tym wykluja? domyslam sie ze je pluczesz i takich zafajdanych nie wkladasz do bebna ,ale zawsze cos gdzies zostanie...nie jestem typem sterylnego chowu ale to dla mnie jest niesmaczne.i dlatego tez kiedys zawsze tetre pralo sie osobno!
              nie powiem nie slyszalam o tych pieluszkach i teraz mi zabilas cwieka nimi bo moze sie przerzuce na nie.

              prasowanie pieluszek jest w 99% po to zeby je odkazic, a nie po to zeby ladnie wygladaly, zwlaszcza gdy czasem tymi samymi pieluszkami wyciera sie buzke...

              Skomentuj


                #37
                Napisane przez pieczulka Pokaż wiadomość
                majajula a nie pomyslalas ze resztki z kupki i siusiu lacza sie z ubrankami twojej dzidzi w tym jednym praniu i potem ona moze miec jakas chorobe od bakterii ktore sie na tym wykluja? domyslam sie ze je pluczesz i takich zafajdanych nie wkladasz do bebna ,ale zawsze cos gdzies zostanie...nie jestem typem sterylnego chowu ale to dla mnie jest niesmaczne.i dlatego tez kiedys zawsze tetre pralo sie osobno!
                nie powiem nie slyszalam o tych pieluszkach i teraz mi zabilas cwieka nimi bo moze sie przerzuce na nie.

                prasowanie pieluszek jest w 99% po to zeby je odkazic, a nie po to zeby ladnie wygladaly, zwlaszcza gdy czasem tymi samymi pieluszkami wyciera sie buzke...

                pieczulka
                a przepraszam, a to pranie to się tylko raz płucze ??
                żeby jakieś bakterie były ?? A obrzygane przesikane/obkupkane śpiochy też pierzesz osobno?
                Według tego co piszesz to w ogóle najlepiej mieć osobny automat dla
                dziecka.
                Co niektóre z nas piorą ubrania dorosłych, dzieci, a potem jeszcze buty
                do automatu wkładają i znowu ubrania? I to jest ok ?

                A tetrę się gotowało osobno (bo inne rzeczy tej temp. by nie przeżyły),
                ale prało ze wszystkimi.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #38
                  tak najpierw przepieram w reku,
                  pozatym jak to jest jedna rzecz raz na jakis czas to troche inaczej niz jak jest to za kazdym razem kilka pieluszek pelne siusiow.
                  od kiedy jest w domu dzidzia nie piore butow, pozatym (musze to zrobic) po praniu butow puszcze przynajmniej dwa prania naszych rzeczy.
                  tez piore wszystko w jednej pralce, i od jakiegos czasu w tym samym proszku (oprocz czarnych rzeczy), i nie wyobrazam sobie wsadzenia swojej bielizny z bielizna dziecka, przynajmniej nie jest to jedno pranie.
                  ale to taki moj sposob nie narzucam go nikomu, i moze takie zboczenie po studiowaniu biologii, i tego co odbytem moze sie z czlowieka wydostawac bo bakterie to taknaprawde maly pikus w porownaniu do pasozytow.

                  moja mama nitgdy nie prala tych pieluszek z "pupy" razem z innymi ciuszkami

                  Skomentuj


                    #39
                    Napisane przez koniczynka Pokaż wiadomość
                    moja teściowa namawia mnie do używania pieluszek tetrowych. Mąż się z nią zgadza, tłumacząc, że to dla zdrowia dziecka. Czy to prawda, że pampersy mogą mieć szkodliwy wpływ na zdrowie mojego dziecka?
                    Podziękuj Kochana teściowej za uwagę i ruszaj do sklepu po pampersy. Ja mam dwójkę "pampersowców" , którzy mają się świetnie !!! Czego to panie teściowe nie wymyślą, aby być mądrzejsze od synowej?

                    Skomentuj


                      #40
                      Napisane przez pieczulka Pokaż wiadomość
                      majajula a nie pomyslalas ze resztki z kupki i siusiu lacza sie z ubrankami twojej dzidzi w tym jednym praniu i potem ona moze miec jakas chorobe od bakterii ktore sie na tym wykluja? domyslam sie ze je pluczesz i takich zafajdanych nie wkladasz do bebna ,ale zawsze cos gdzies zostanie...nie jestem typem sterylnego chowu ale to dla mnie jest niesmaczne.i dlatego tez kiedys zawsze tetre pralo sie osobno!
                      nie powiem nie slyszalam o tych pieluszkach i teraz mi zabilas cwieka nimi bo moze sie przerzuce na nie.

                      prasowanie pieluszek jest w 99% po to zeby je odkazic, a nie po to zeby ladnie wygladaly, zwlaszcza gdy czasem tymi samymi pieluszkami wyciera sie buzke...
                      pieczula polecam te pieluszki w 100%

                      i tak ja je spłukuje pod bierzacą wodą
                      jak je piorę to stosuje pranie wstępne
                      i myślę że to wystarczy

                      my walczylismy prawie 5 miesięcy z silnymi odparzeniami i dermatolodzy byli za tymi pieluchami bo naturalne a wiadomo papmers to tworzywo sztuczne jakby nie było

                      zalety pieluszek:
                      - najbardziej chłonne, zawsze suche i pupcia też nawet po calej nocy
                      - niezanieczyszczają środowiska
                      - naturalne a iwę przyjazne skórze dziecka
                      - i ekonomi za nimi przemawia (już zaoszczędziłam 300 zeta używając ich a nie kupując jednorazówki) a to dopiero 9 miesięcy

                      wady:
                      - dość duży wydatek jednorazowo (65-70 zł sztuka)
                      - trzeba je prać (a nie wszystkim mamom to się uśmiecha) mi osobiście to nie przeszkadza
                      - duża pupa u małych dzieci ( kwestia przyzwyczajenia)

                      zapraszam do poczytania
                      http://ekodzieciak.pl/Obalamy-mity-p...-do-prania,061


                      JULA

                      MAJA

                      OLGA

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #41
                        i tu jeszcze trochę zalet
                        http://www.pieluchy.com.pl/index.php?str=wszystko
                        http://www.pieluchy.com.pl/index.php...tko=porownanie


                        JULA

                        MAJA

                        OLGA

                        Skomentuj


                          #42
                          Pytałyście o to, czy jednorazówki są szkodliwe...znalazłam coś takiego http://www.rossnet.pl/artykuly/?arId=28293. Myślę, że warto się nad tym zastanowić. A swoją drogą ja trafiłam na ten artykuł, jak już używałam wielorazowych pieluszek. Ale nie tetry, tylko takich z kieszonką, co się zakłada jak jednorazowe. teraz jest wiele rodzajów pieluszek z materiału np. www.krainapieluszek.pl.

                          Skomentuj


                            #43
                            Ja używam tetr w domu a do spania i na spacer pampersów. Ostatnio słyszałam opinię, że pampersy o tyle są złe, ze dziecko nie czuje, ze się posikało, wiec cieżej go nauczyć siusiania do nocnika. Ja bym z wygody używała pampersów, ale by nas to jednak wyszło drozej,a tetry nie są takie złe. ja nie narzekam. Bałam się, że beda bardziej kłopotliwe



                            Skomentuj


                              #44
                              ja używam Pampersów z czystej wygody i dlatego że nie mam często czasu na "zabawę" z tetrowymi pieluchami po prostu - nie chce mi się i tyle
                              przy chłopcu, który sika co chwile, chyba, musiałabym mieć tych pieluch przynajmniej ze 150 szt.

                              poza tym nawet nie mam zielonego pojęcia jak to ustrojstwo obwiązuje sie wokół dupala dzieciaczka

                              żeby uniknąć odparzeń sporą część dnia moje dziecie leży w gołą dupcią i wietrzy jajeczka nigdy nie miało problemów z tą częścią ciałka, jak na razie...

                              Skomentuj


                                #45
                                Ja też używam pampków i moje dziecko ma 23 miesiące i już od połowy czerwca pieluche zakładam mu tylko na noc!
                                Ewa
                                moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
                                Oskarek12.01.2011 godz.17.05
                                3150g.55cm.
                                10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X