Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

pampersy szkodzą?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #61
    Fajne te pieluszki wielorazowe, znam z ekodzieciaka i wielu innych sklepów (pieluszkarnia i takie tam), kojarzę te wszystkie ich marki Całkiem insza inszość niż tetra.

    No ale Lusia ma taką przypadłość, że ją uczulają proszki i w ogóle detergenty, nawet większość mydełek dla niemowląt. Nie używam wybielaczy - wybielam plamy na słońcu Nie wiem jak orzechy pralnicze - zbieram się do ich kupna (w sumie niedawno się o nich dowiedziałam). Staram się płukać jak mogę najlepiej, ale i tak jej czasem coś wyskoczy. Raz jej całe poliko obsypało że wyglądało jak oparzone bo prześcieradełko źle wypłukałam. A jakbym źle wypłukała pieluszkę? No i z tych moich wątpliwości wynikło to, że używamy jednorazówek, chociaż sercem jestem jak najbardziej za wielorazówkami.

    Pampersy (te z balsamem - Active Baby) ją uczulały, Huggiesy na szczęście nie. Więc lecimy na Huggiesach.

    No ale pieluchy to tylko wierzchołek góry lodowej. Wczytajcie się mamuśki w składy kosmetyków, to dopiero włos się zjeży

    Skomentuj

    •    
         

      #62
      Majajula - a jak Ci te orzechy piorą? W odniesieniu do tych hypoalergicznych proszków niemowlęcych? Kupujesz je w ekodzieciaku? Chyba jak będę kupowała kolejną parę Pololo, to sobie te orzeszki do kompletu zamówię - w końcu

      Skomentuj


        #63
        Napisane przez Chemical Pokaż wiadomość

        No ale pieluchy to tylko wierzchołek góry lodowej. Wczytajcie się mamuśki w składy kosmetyków, to dopiero włos się zjeży
        to prawda, niestety....a koncerny robia dobra robote i raczki zacieraja z przychodow majatkowych jakie maja bo przeciez rodzic wyda ostatni grosz na to co "najlepsze" dla ich pociech smutne, mam nadzieje ze to sie kiedys zmieni cokolwiek na lepsze...
        Last edited by pawimi; 22-08-2009, 05:15.

        Skomentuj


          #64
          Napisane przez Chemical Pokaż wiadomość
          Majajula - a jak Ci te orzechy piorą? W odniesieniu do tych hypoalergicznych proszków niemowlęcych? Kupujesz je w ekodzieciaku? Chyba jak będę kupowała kolejną parę Pololo, to sobie te orzeszki do kompletu zamówię - w końcu
          ja wogole proszkow niemowlecych nie uzywam, niezbyt im ufam, nazwy fajne no ale co z reszta hmm, orzechy u nas sie sprawdzaja i oprocz tych uzywam jeszcze kompletnie bezzapachowych proszkow niemalze bezchemicznych bez dodatkow tradycyjnego zwiazku petroleum z jakiego cala reszta proszkow jest produkowana ale stworzonych na bazie olejow tropikalnuch. Moj syn nietoleruje tych zwyczajnych proszkow, a jesli chodzi o plukanie pieluch to oprocz regularnego plukania wlaczam jeszcze dwa dodatkowe cykle i wtedy mam pewnosc ze sa w 100 % splukane.
          Last edited by pawimi; 22-08-2009, 05:18.

          Skomentuj


            #65
            pieluszki wielorazowe

            popieram pawimi i majajulę oczywiście

            będę trabić wszem i wobec i namawiać do kupna zestawów pieluszek wielorazowych bo to:
            po pierwsze - ekologia górą!!!
            dwa - za*****iście ekonomiczne
            po 3 - dupa dzidzi jest jak marzenie
            (ja obecnie oprócz emulsji natłuszczajacej do kąpieli nie używam żadnych chemicznych gównianych kosmetyków na skórke Johnnego)

            dzięki radom majajuli zakupiłam taki zestaw:



            fakt, trzeba sie liczyc z tym że się wyda jednorazowo ok. 800 zł, ale ja przez 3 miesiące zanim je zakupiłam na pampersy wydałam już ok. 300-350pln.
            a wiadomo że dziecko sika w pieluche nawet do 2 roku życia czy dłużej...
            liczby mówią same za siebie, a też miałam dylemat jak cholera, bo na kasie nie śpimy i dla nas taki jednorazowy wydatek to była masakra - poszło becikowe

            Skomentuj


              #66
              Bardzo Wam zazdroszczę dziewczyny tych pieluch wielorazowych. Gdybym drugi raz miała urodzić Lusię, przy swojej obecnej świadomości i wiedzy, to pewno bym się na te wielorazowe skusiła.
              Bo prawda jest taka, że gdy bylam w ciąży to wogóle o wielorazowych nie wiedziałam, dowiedziałam się dopiero na warsztatach chustowych z ekodzieciaka. Potem wahałam się pod kątem tych proszków, alergii, prania i płukania po 3 razy stert pieluch, nie wiedziałam o orzechach piorących. No i tak jakoś się na kupę złożyło że używam jak używam, ale te pieluszki wielorazowe non stop mi się po głowie kolebocą. Z tym, że dla 2-latka to już nie warto inwestować.

              Pawimi - u nas zazwyczaj starcza podwójne płukanie w podwójnej ilości wody, przy czym używam proszków dla niemowląt w płynie i leję połowę tego, co pisze na butelce Tak dopiera, jak dopiera, reszta plam schodzi na słońcu.

              Jest tu w ogóle jakiś topik w stylu Ekologiczny styl życia? (jestem nowa, nie zdążyłam się rozgościć) w którym mamy pro-ekologiczne mogłyby sobie rozmawiać nie będąc posądzane o natrętne agitowanie ogółu?

              Skomentuj


                #67
                Napisane przez Chemical Pokaż wiadomość
                Jest tu w ogóle jakiś topik w stylu Ekologiczny styl życia? (jestem nowa, nie zdążyłam się rozgościć) w którym mamy pro-ekologiczne mogłyby sobie rozmawiać nie będąc posądzane o natrętne agitowanie ogółu?
                nie ma niestety tu takiego watku dlatego ja jeszcze korzystam z innego forum
                www.wegedzieciak.pl
                POLECAM!!!
                nie tylko dla rodzin wegetariańskich, ale prowadzacych zdrowy styl życia

                Skomentuj

                •    
                     

                  #68
                  To może warto by było taki topik tu założyć?
                  Wegedzieciak swoją drogą Ale czy na pewno zniosą tam mięsożercę?

                  Skomentuj


                    #69
                    Napisane przez Chemical Pokaż wiadomość
                    Z tym, że dla 2-latka to już nie warto inwestować.
                    no z tym sie niestety musze zgodzic chociaz znajac siebie...pewnie zafundowalabym sobie chociaz jakis maly zestawik a tak serio to u nas te pieluchy - takie znanych, renomowanych marek maja wprost niewiarygodny resale value czyli jakby to po polsku powiedziec...wartosc na rynku wtornym? (niech mnie ktoras poprawi jesli zle). Jestem w sumie tym zazkoczona bo sama nie kupilabym uzywanej pieluchy zwlaszcza od obcej osoby no ale sa tacy ktorym to nie przeszkadza i w przypadku kiedy budzet nie pozwala im na nawe znajduja wyjscie zeby za wszelka cene nie sponsorowac toksycznego przemyslu papierowo-plastikowego. Sama zamierzam (mam nadzieje niebawem) skorzystac z tej opcji i wyzbyc sie swojego hmm pokaznego zestawu.
                    Napisane przez Chemical Pokaż wiadomość
                    Pawimi - u nas zazwyczaj starcza podwójne płukanie w podwójnej ilości wody, przy czym używam proszków dla niemowląt w płynie i leję połowę tego, co pisze na butelce Tak dopiera, jak dopiera, reszta plam schodzi na słońcu.
                    no wlasnie...ja tez zapomnialam dodac uzywam polowe albo nawet cwierc rekomendowanej ilosci detergentu, zwlaszcza przy pieluchach.
                    Last edited by pawimi; 22-08-2009, 16:31.

                    Skomentuj


                      #70
                      kosmetyki

                      Dziewczyny ,pewnie sie niejedna obrazi ale mam w glebokim powazaniu mody i wszystko to co sie pod tym kryje .Poprostu uzywam pampki bo jest to dla mnie najpraktyczniejsze .Piore w proszkach ktore niestety musialam na dziecku przetestowac ,jak zreszta kazda z nas.A co do kosmetykow jestem wrogiem wszystkiego co pachnie!!!Dzidzio ma pachniec jak dzidzio po prostu.Kiedys sprobowalam cudu na noc znanej firmy i nie chcac uprawiac antyreklamy ,wyrzucilam to swinstwo z trzaskiem do kibla.Teraz kupuje to ,co najmniej pachnie i zbytnio sie nie pieni.Maly nie ma zadnych problemow dermatologicznych .Od czasu do czasu stosuje emolienty ,bo sama woda niestety tez wysusza.I nie kapie namietnie co kazdy dzien,szkoda delikatnej skory dziecka.Przeciez to jego bariera ochronna.Nie ma sie co oszukiwac ,cudowne pachnace kosmetyki to nie dla bobasow.
                      Last edited by annse3; 24-08-2009, 11:50. Powód: a cos mi tu spaskudzilo post.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #71
                        Napisane przez sikornik Pokaż wiadomość
                        nie ma niestety tu takiego watku dlatego ja jeszcze korzystam z innego forum
                        www.wegedzieciak.pl
                        POLECAM!!!
                        nie tylko dla rodzin wegetariańskich, ale prowadzacych zdrowy styl życia
                        sikorek ,czlowiek z natury jest miesozernya pogadac chetnie by sie pogadalo na te tematy i podobne.

                        Skomentuj


                          #72
                          Pieluszki wielorazowe to żadna moda, tylko powrót do tradycji i przeminięcie chwilowej mody na pampersy Której zresztą i ja dałam się ponieść pod wpływem tych wszystkich reklam i takich tam
                          A tak na serio, to jedno i drugie ma swoje zalety i wady i każda mama musi sobie we własnym zakresie sprawę przemyśleć i dokonać wyboru.

                          No załóżcie topik ekologiczny, bo mi - "nowej" - tak nie wypada

                          Skomentuj


                            #73
                            dobra ja założę ale jak ująć sprytnie nazwać nasz nowy wątek ???
                            napisz mi chemical na prv propozycję

                            Skomentuj


                              #74
                              Sikornik a jak z rozmiarem tych wielorazowych pieluszek?
                              Mnie już są niepotrzebne ale moja szwagierka urodzila niedawno wczesniaczka i byłaby nimi zainteresowana tylko boi się ze maly szybko wyrośnie i będzie musiala kupić nowy zestaw.


                              Skomentuj


                                #75
                                to proponuję zestaw pieluszek MINI-MAXI od 4 kg do 16kg są regulowane napami
                                ja od ponad roku już takich używam i raczej moja córa szybciej nauczy się z wc korzystac niż z nich wyrośnie


                                JULA

                                MAJA

                                OLGA

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X