Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fotelik dla 3-latka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Fotelik dla 3-latka

    Witajcie, szukam fotelika dla 3-letniego dziecka. Czy musi byc nowy, czy moze byc uzywany ale bezwypadkowy? Co sadzicie o tym modelu http://akcesoria-dzieciece.hiperoglo...-oferta-opole/ ?
  •    
       

    #2
    Odp: Fotelik dla 3-latka

    Teoretycznie fotelik powinien być nowy, ale chodzi w zasadzie o to, żeby był bezwypadkowy, więc jesli masz absolutną pewność, że nie uczestniczył w żadnej kolizji, to chyba można kupować.
    Łukasz 11.10.2007

    Skomentuj


      #3
      Odp: Fotelik dla 3-latka

      my teraz bedziemy kupowac fotelik dla 2,5 latka ale wazacego juz 15 kg(ten co ma jest od urodzenia do 18 ale juz go troche przerasta i siostra w nim zasiadzie)
      polecam stronke z testami zderzeniowymi
      http://www.adac.de/infotestrat/tests...t/default.aspx
      zastanawiamy sie miedzy CYBEX solution x , bebe confort moby,Maxi - Cosi Rodi AirProtect
      wybieramy puki co z tych bo mozemy je na zywo obejzec w MAMA I JA i przypasowac tyleczek synka.no i ceny takie srednie, no i nie mamy isofixu w aucie

      wybierasz ten? bo mi stronka sie nie laduje Maxi-Cosi Priori Xp 9-18 kg?
      a czemu taki tylko do 18 kg?
      ladnie w testach wypada cybex pallas ktory po rozmontowaniu tworzy dla starszaka cybex solution x
      Last edited by pieczulka; 09-09-2010, 23:50.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Fotelik dla 3-latka

        Moja córa waży 15 kg i teoretycznie mogłaby przesiąść się do "poważniejszego" fotelika, ale wolę ją wozić w foteliku 9-18kg, z 5-punktowymi pasami bezpieczeństwa.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Fotelik dla 3-latka

          no niby tak ale sa tez takie 9-35 i te to sa juzdo konca jazdy w foteliku maja i 5punktowe pasy i potem mozna przerobic juz na samochodowe pasy.
          ja tylko pytam o celowosc zakupu na rok (bo kolega kupuje dla 3 latka) fotelika bo jezeli wagowo bedzie jeszcze pasowal to moze go na wysokosc przerosnac(tego nigdy nie zgadniemy)
          moj juz na styk sie miesci w tym do 18kg a ma w nim zaglowek. mysmy kupowali dla 7 miesiecznego syna kiedy przerosl "nosidelko" i wazne bylo dla mnie zeby jezdzil tylem(wtedy nie bylo wyboru w takich fotelikach a i tak planowalismy drugie dziecko w odstepie ok 2 lat) na razie sie rozgladamy i odwlekamy temat zeby jak naj dluzej jezdzil na podwyzszeniu i z 5 punktowymi pasami, ale zima juz sie nie zmiesci do tego fotelika.
          ja patrze troche ekonomicznie ze poco do 18 jak mozna od razu do 35 z tymi samymi funkcjami i za jednym razem kupic

          Skomentuj


            #6
            Odp: Fotelik dla 3-latka

            Bardzo, ale to bardzo polecam fotelic firmy Recaro, my kupiliśmy dla swojego rocznego dziecka od razu 9-36 kg wahalam się nad taką rozpiętością (bo co jest do wszytskiego to jest do niczego), ale NIE Żałuje!!!(nasz syn pojezdzilby w mniejszym poł roku i by sie nie zmiescił i trzeba by bylo kupic nastepny) jest to fotelik o średniej cenie wsród tych z górnej półki, ale niestety nadal drogi bo 800 zł, długo się wahalismy, ale w koncu kupilismy i to jest najlepszy zakup w moim zyciu! bo przeciez, czy kupujemy fotelik po to by nie dostac mandatu za jego brak, czy po to zeby dziecko bylo naprawde bezpieczne-jesli to drugie, to Recaro to strzał w 10, jak wejdziesz na net i zobaczysz zdjecie fotelika zrozumiesz-zaden nie ma tak zabudowanych bokow, ktore chronia przed zderzeniami bocznymi-czyli takimi na jakie jestesmy w ruchu najczesciej narażeni, bo stluczki w miescie zdarzaja sie czescie niz wypadki w trasie, a ten fotelik chroni i przed tym i przed tym, no i raz wydasz a masz do konca-nie wymieniasz juz fotelika, wiec tak naprawde, jakbys miala ta sume podzielic, jeszczsze na dwa foteliki (18-25 i 25-36-nakłądka pod pupe), to wyjdzie to samo. Fotelik po praniu wyglada jak nowy, uzytkujemy go rok czasu i brak sladow! a wiesz jak dzieci brudza, żadnej plamki po praniu, wygodny, mily, pieciopunktowe pasy, jak obejrzysz ten fotelik i inne foteliki (np ten Twoj ze zdjecia) to te inne wygladaja jak zabawki dla dzieci, Recaro to firma produkujaca fotele do samochodow rajdowych, wiec maja doswiadczenie jesli chodzi o bezpieczne konstrukcje...no i w porownaniu do fotelikow za 1600 zł, to cena jest niska a w testach wypada duzo lepiej
            no i jeszcze adnotacja do systemu isofix-jest on tylko dla fotelikow do 18kg wiec nie szukaj z isofixem mocowania, jesli bedziesz chciala kupic fotelik powyzej 18 kg, my zbieralismy na ten fotelik i sie powtorze-najlepszy zakup w zyciu, z niczego co kupilam synowi nie jestem tak zadowolona jak z tego fotelkia, jedyny minus, to funkcja spania-jest, ale odchylenie fotelika jest niewielkie, ale jesli nie jezdzisz w dlugie trasy, to fotelik jest tak wygodny,ze dziecku i tak jest przyjemnie spac, bo ma miejsce do oparcia

            Skomentuj


              #7
              Odp: Fotelik dla 3-latka

              No my właśnie mamy taki 9-36kg, firmy Storchenmuhle (model Starlight SP).

              Zasadniczo ten Storchenmuhle wygląda tak samo, jak Recaro (Storchemuhle to firma którą Recaro przejęło czy coś w tym stylu, bądź co bądź nastąpiło ich połączenie).

              Recaro od Storchenmuhle różni się wg sprzedawców tapicerką (nie wiem jaka jest w Recaro, ale w Storchenmuehle jest bardzo porządna) I ceną: Recaro Young Sport kosztuje ~800zł, za Storchenmuehle Starlight SP zapłaciłam zdaje się 550zł.

              Bądź co bądź Recaro Young Sport ma dokładnie identyczne wyniki w testach ADAC, co Storchenmuhle Starlight SP.

              http://fotelik.info/pl/testy/wybrane...aco/index.html

              A tu zdjęcia:



              Moim zdaniem jest bardzo fajny

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Fotelik dla 3-latka

                My mamy Maxi Cosi Tobi 9-18 kg - ma bardzo dobre oceny i polecam, nie wiem który kupimy następy bo pewnie za rok trzabedzie juz większy

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Fotelik dla 3-latka

                  A jakie macie opinie na temat firmy Romer? Będziemy kupować teraz fotelik bo mały już wyrósł z pierwszego i brat poleca mi szczególnie tego producenta. Dobrze się spisuje? Proszę o pomoc
                  ...
                  Kawiarnia Cafe - Zaparz kawę jak barista

                  TATUAZE.NET.PL - tatuaże forum o tatuażu, generator napisów na tatuaż

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Fotelik dla 3-latka

                    Witajcie, ostatnio również zastanawiałam się jaki fotelik wybrać? Znalazłam świetny artykuł, na którym wszystko jest rozpisane. Chciałam się nią z Wami podzielić, ponieważ dzięki niemu znalazłam super fotelik. Oto link:
                    http://www.twoje-seo.com/2011/02/07/...i-cosi-wybrac/
                    Rodzaje kawy, gatunki kawy, ekspresu i wszystko, co jest związane z kawą - to właśnie znajdziesz na Kawiarnia Cafe - zapraszam!
                    ___

                    TATUAZE.NET.PL - tatuaże, forum o tatuażu, generator napisów na tatuaż

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Fotelik dla 3-latka

                      Też rozglądam się za nowym fotelikiem i nie mam pojęcia co wybrac, chociaż propozycje przez was podane są bardzo interesujące. Ostatnio większą uwagę zwracam na to, jak fotelik wypada w testach zderzeniowych a nie przy każdym foteliku jest to oznaczone.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Fotelik dla 3-latka

                        Ja obu swoim dzieciom kupowałam nowy fotelik dostosowany do wagi. Oczywiście każdy z nich posiada Atest.




                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Fotelik dla 3-latka

                          To ja ze swojej strony dorzucę fotelik Cybex Solution X, w sam raz dla trzylatka, 4 gwiazdki w testach zderzeniowych ADAC i całkiem niewygórowana cena, bo koło 500zł można je trafić, oczywiście zależy od sklepu
                          Wynajem autokaru i przewóz osób - GP Lines
                          Polecam sklep dla dzieci http://scandinavianbaby.pl/
                          ___
                          Kawiarnia Cafe - Zaparz kawę jak barista

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Fotelik dla 3-latka

                            Generalnie to bardzo dobry model (jak większość Maxi Cosi) - ale nie odważyłabym się podjęcia ryzyka kupna używanego fotelika.
                            Nigdy nie wiesz czy brał udział w wypadku - a często foteliki pod wypadkach mogą mieć uszkodzenia wewnętrzne - których gołym okiem nie widać.

                            Fotelik dla 3 latka ?
                            Brałabym pod uwagę już :


                            Maxi Cosi Rodi.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Fotelik dla 3-latka

                              Ja mam 3 latkę i raczej w Rodi bym jej nie wsadziła moja 9 latka w nim jeździ
                              a Majka ma Maxi-cosi priori xp i powinna w nim jeszcze z rok minimum pojeździć a wtedy Olga będzie miał 1,5 i wyskoczy z cabrio do priori a Julka dostanie podupnik a Majka rodi hehe

                              No w każdym bądź razie dla 3 latka bym jeszcze kupowała foteliki z 5- punktowymi pasami a nie z pasem samochodowym


                              JULA

                              MAJA

                              OLGA

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X