Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pierwsza wizyta u dentysty...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

    nio ja z Zosia zrobiłam tak ze jak ja chodziłam dodentysty to brałam ją z sobą do gabinetu - wczesniej pytałam w rececji czy jest taka opcja by dziecko mogło wejsc do gabinetu (zawsze wybierałam takie godziny wizyty by byłam jako pierwsza wsrod pacjentow i byl na to czas , ewentualnie usiasc na fotelu - lekarz si zgodził - i takie zaznajamie było 3 krotne i za 3 razem nawet Zosiek otworzył buziaka doktorkowi zobaczymy jak to bedzie kiedy trzeba bedzie isc ponownie

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

      Napisane przez 27otsifem Pokaż wiadomość
      nio ja z Zosia zrobiłam tak ze jak ja chodziłam dodentysty to brałam ją z sobą do gabinetu - wczesniej pytałam w rececji czy jest taka opcja by dziecko mogło wejsc do gabinetu (zawsze wybierałam takie godziny wizyty by byłam jako pierwsza wsrod pacjentow i byl na to czas , ewentualnie usiasc na fotelu - lekarz si zgodził - i takie zaznajamie było 3 krotne i za 3 razem nawet Zosiek otworzył buziaka doktorkowi zobaczymy jak to bedzie kiedy trzeba bedzie isc ponownie
      to też dobry pomysł Ale żeby większość dentystów była taka przychylna do tego Ja za pierwszą wizytę 40 zl dałam Tylko za obejrzenie ząbków Też chciałabym żeby pierwsze to były darmowe

      Skomentuj


        #18
        Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

        Ja mojego starszego synka zabrałam na wizytę jak miał jakieś 15 miesięcy. Jak go przygotowywałam? Z tego względu, że sama mam problemy stomatologiczne i często bywam u dentystki, zabierałam wtedy synka ze sobą. Malec był już oswojony z gabinetem, nie bał się dźwięków, ogólnie pierwszą wizytę mogę zaliczyć do udanych. Gorzej było u nas z nauką szczotkowania ząbków. Ostatnio znalazłam w necie taki artykuł do tej kwestii http://szczepimy.com.pl/akademia-zdr...a/mycie-zebow/ i dowiedziałam się, że mogę podawać już młodszemu synkowi pastę z fluorem. Te wytyczne są często dość płynne i dlatego na bieżąco trzeba szukać informacji.

        Skomentuj


          #19
          Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

          My mamy wizytę w przyszłym tygodniu (z polecenia koleżanki wybór padł na Odent http://odent.pl/oferta/stomatologia_dziecieca_o11/ ), już jedną adaptacyjną mamy za sobą - Maja była bardzo zadowolona, bawiła się zabawkami, grała w gry, chwile posiedziała na fotelu, Pani stomatolog pokazała jej narzędzia. Na razie jest wszystko w porządku, zobaczymy jak po drugiej wizycie. Trzymam kciuki za wasze pociechy!

          Skomentuj


            #20
            Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

            U nas pierwsza wizyta miała miejsce zaraz po 4 urodzinach. Poszliśmy z nim do naszej ulubionej dentystki, ma ona niesamowite podejście do dzieci. Nawet usunięcie jednego złamanego ząbka wykonała tak delikatnie, iż synek nawet się nie bał.

            Skomentuj


              #21
              Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

              Jeśli jest dobry dentysta to i dziecko nie będzie miec traumy. Do dzieci trzeba miec podejście nie tylko dyplom. W Dental White na Woli polecam wizytę - nasza przebiegła bezstresowo. Idziemy drugi raz. Skusili darmowymi przeglądami i teraz jesteśmy stąłymi pacjentkami.

              Skomentuj


                #22
                Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

                Synek skończył dwa latka i poszliśmy na pierwszą wizytę. Póki był radosny i zadowolony nic sie nie dało zrobić, bo nie otwierał buzi. Mimo, że w domu od dwóch tygodni ćwiczyliśmy. Ostatecznie tzreba było go doprowadzić do złości i płaczu. Jak wrzeszczał to buźka była pięknie otwarta!

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

                  hah moja też nie chciała bo wolała zamęczać p doktor pytaniami też byłam w Dental White i też zadowolone wyszłyśmy

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

                    Ja zabierałam swoje dziecko do dentysty, kiedy sama miałam wizytę lub mąż. Chcieliśmy, żeby mała poznała miejsce i nie była przestraszona, kiedy przyjdzie nam iść na pierwszą wizytę. I szczerze mówiąc nie było aż tak źle, jak sie spodziewałam. Mała troszkę zapłakała, gdy sadzałam ją na fotel ale że nasza pani stomatolog jest strasznie przyjemna i ma dobry kontakt z dziećmi, potem było wszytsko OK

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

                      Dla dzieci wizyta u dentysty to ogromne przeżycie dlatego warto poszukać jak najlepszego lekarza, który będzie wiedział jak podejść do dziecka. Ja jakiś czas temu słyszałam bardzo duzo dobrego o tej klinice z Mokotowa - http://www.declinic.pl/ Możesz zadzwonić i zapytać czy przyjmują dzieci Z tego co wiem mają na miejscu 3-4 lekarzy specjalistów, którzy wspólnie ustalają plan leczenia.

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

                        ja się zastanawiam kiedy jest najlepszy czas na pierwsza wizytę u dentysty? Jak wybrac odpowiedniego dentystę dla tak małego dziecka? Czym kierowac się przy jego wyborze? Jak na razie moje dziecko jest małe i niezdyscyplinowane więc nie wiem czy dentyście cokolwiek zobaczyć by się udało.

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

                          Proszę tutaj - http://www.newdentclinic.pl/ Badanie zrobią za darmo. Zapłacicie dopiero w momencie, kiedy będzie jakieś leczenie do wykonania, ewentualnie konkretny zabieg. W innym przypadku płatność się nie pojawi. Kontrola również za darmo.

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

                            Mój syn ma półtora roku i mam zamiar wybrać się z nim na pierwszą wizotermiczne do dentysty ćwiczę z nim otwieranie buzi i dużo tłumacze co podczas takiej wizyty będzie się działo jednak mam duże obawy ze niestety nie pójdzie nam najlepiej bo nawet otwarcie ie buzi u pediatry to jest dla nas wyz wanie które zawsze kończy się placzem

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

                              Oj, nasze dziecko miało duże opory - kilku lekarzy zaliczyliśmy. W Poznaniu niby powinno być łatwo, ale wcale nie było. Dopiero w http://www.newdentclinic.pl/ dziecko zaczęło współpracować, a moim zdaniem po prostu Pan Alaa Eljamal ma odpowiednie podejście do dzieci. Nasza lekarka, którą mamy w ramach NFZ, podeszła do naszego dziecka jak do... sama nie wiem. Ale jak można tak przedmiotowo traktować pacjentów?

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: Pierwsza wizyta u dentysty...

                                Córka nie lubi lekarzy i niestety nie byliśmy jeszcze na wizycie kontrolnej u dentysty a ma juz 5 lat. Ja sama nadzoruje jej ząbki, całe szczęście ma ładne, zdrowe i zadbane Ale kiedyś musimy się tam wybrać..

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X