Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak "schłodzić" w upalne dni ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    jak "schłodzić" w upalne dni ?

    Mamusie macie jakiś sposób na pomoc Dzidzi w takie upały, jak można je choć troszkę "schłodzić" bez uszczerbku na zdrowiu?? Chodzi mi o to czy mogę np: wykąpać szkraba w ciągu dnia w letniej wodzie żeby mu było troszkę chłodniej i potem przed spaniem czy to jest zupełnie zbędne? Chciałam Młodemu dać herbatki, ale za nic w świecie nie chce pić tylko cycuś
  •    
       

    #2
    Odp: jak "schłodzić" w upalne dni ?

    Najlepiej niech pobędzie na golaska pamiętam jak w zeszłym roku moje dziecię w lipcu miało skończone 3 mc i w upalne dni większość czasu była tylko w pieluszce albo bez.
    Co do kąpieli, tu uważam, że powinna być chłodniejsza o 1-2 stopnie niż temp maluszka. Chociaż mogę się mylić...
    Moja kąpię się w basenie w ogródku, tam woda jest chłodniejsza ale Twój maluszek jest młodszy więc nie wiem. Chociaż ja kąpałam bo mi było żal że się tak grzeje i nie płakała wręcz była zadowolona więc może spróbuj.
    Weronika, 8.04.2009, godz. 18:47, 3870g, 57cm







    Skomentuj


      #3
      Odp: jak "schłodzić" w upalne dni ?

      jak najbardziej możesz malucha kąpać w ciągu dnia, nawet kilka razy jeśli jest taka potrzeba, oczywiście woda powinna być letnia

      nie musisz dawać mu herbatki, możesz spróbować z wodą, ale i tak cyc powinien wystarczyć, byle tylko dostawał do wtedy kiedy ma na to ochotę, Ty za to dużo pij.

      zadbaj o temp w domu, czyli zasłaniaj okna jueśli świeci w nie słońce, malucha umieszczaj w chłodniejszych rejonach mieszkania/domu i jeśli gorąco to nie ubieraj, kup podkłady i zdejmij mu pieluchę, która też w dupke grzeje niemiłosiernie




      "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

      Skomentuj


        #4
        Odp: jak "schłodzić" w upalne dni ?

        dopajanie moim zdaniem nie ma sensu.

        jeśli chodzi o schladzanie, to w godz największego upału (11-15) warto unikać wyjść.

        Na dworze proponuję siedzieć w cieniu.

        jeśli chodzi o kapiel, to ja moje dzieci dopiero w tym roku kąpię w basenie- raz dziennie. Ale znam osoby, które kąpią również niemowlaki- osobiście tego nie praktykowałam.

        Co do pieluchy, to zgadzam się- choć niemowlaki często robią siusiu. Ja od tygodnia nie zakładam dzieciom pieluch- nauka nocnikowania- ale od razu widzę u nich wielką ulgę i komfort.

        Skomentuj


          #5
          Odp: jak "schłodzić" w upalne dni ?

          ale niekoniecznie musi być basen może być wanienka czy wanna choć moja pluskała się w basenie i jeziorze jako niemowlak miała 5-6 miesięcy

          a i ja też swojej nie dopajałam, mimo, że akurat rozszerzałam jej dietę latem to samego cyca piła, nie tolerowała butelek a ja nie zamierzałam jej na siłę wpychać, choć nasłuchałam się że "pewnie chce jej się pić"... a ja wyrodna matka jej tylko cycka daję hehe




          "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

          Skomentuj


            #6
            Odp: jak "schłodzić" w upalne dni ?

            Ostatnim moim zakupem przez internet było wiaderko do kąpieli dla dziecka. Jego opis, zastosowanie oraz porady znalazłam na tummy-tub.pl . Kupiłam je w jednym ze sklepów z listy na tummy-tub.pl . Jestem zachwycona i moje maleństwo także. Oboje staliśmy się spokojniejsi w trakcie codziennej kąpieli. Jest bezpieczne oraz łagodzi kolki. Zdecydowanie polecam. Kąpiel stała się przyjemnością.

            Skomentuj


              #7
              Odp: jak "schłodzić" w upalne dni ?

              Napisane przez dirtydancer Pokaż wiadomość
              Ostatnim moim zakupem przez internet było wiaderko do kąpieli dla dziecka. Jego opis, zastosowanie oraz porady znalazłam na tummy-tub.pl . Kupiłam je w jednym ze sklepów z listy na tummy-tub.pl . Jestem zachwycona i moje maleństwo także. Oboje staliśmy się spokojniejsi w trakcie codziennej kąpieli. Jest bezpieczne oraz łagodzi kolki. Zdecydowanie polecam. Kąpiel stała się przyjemnością.
              och doprawdy widzę ż ewszędzie wsadzasz to swoje wiaderko


              JULA

              MAJA

              OLGA

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: jak "schłodzić" w upalne dni ?

                U nas kąpaliśmy latem dziecko nawet do 3 razy w letniej wodzie i zawsze mu potem było lepiej. De facto te kąpiele się chyba przydały, bo dziś ma zero strachu przed wodą i jak stawiamy w ogrodzie taki mały basen jak tu http://ogrodosfera.pl/baseny-ogrodowe dla dzieci, to on jest pierwszy. Zanim się woda nagrzeje!
                Last edited by Margerytka28; 04-02-2014, 19:25.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: jak "schłodzić" w upalne dni ?

                  my w upalne dni wystawialismy wanienke n balkon i wsadzalysmy do niej dzieci

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: jak "schłodzić" w upalne dni ?

                    Napisane przez evelinek13 Pokaż wiadomość
                    my w upalne dni wystawialismy wanienke n balkon i wsadzalysmy do niej dzieci
                    u nas dokladnie tak samo!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: jak "schłodzić" w upalne dni ?

                      jak jest za duży upał, to na pewno nie wychodzić na słońce, bawić się w cieniu, kompać się w wodzie i dawać dużo płynów, to wystarcza

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: jak "schłodzić" w upalne dni ?

                        W zeszłym roku upały szczególnie dały mi się we znaki ;/ Niestety jak się mieszka w bloku to nie wiele jest możliwości na ochłodzenie mieszkania. W tym roku postanowiliśmy z mężem wyposażyć salon i sypialnie we wszystkim znane wentylatory sufitowe: http://www.wentylatorysklep.pl/wenty...itowe,110.html Macie doświadczenie z takimi wentylatorami? Opłaca się inwestować czy lepiej kupić zwykły przenośny?

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: jak "schłodzić" w upalne dni ?

                          my mamy w domu rolety to dużo daje chłodu, dodatkowo kapiele, napoje i lody sprawią dziecku dużo przyjemności a przy tym świetnie schłodza organizm w upalne dni

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X