Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Uczulona na ugryzienia owadów

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Uczulona na ugryzienia owadów

    Witam,mam problem ze starszą córeczką,otóż po ugryzieniu przez komara czy meszkę następnego dnia robi się duża rozlana opuchnięta czerwona plama,jest gorąca,wewnątrz niej zbiera się płyn,no i bardzo swędzi.Lekarz kazał smarować maścią "LATICORT",w/g mnie ona nie pomaga,gojenie się trwa ponad tydzień a najgorsze jest to że zostają duże blizny.Może któraś z Was ma podobny problem i zna skuteczny środek na to uczulenie..?Czekam na jakieś podpowiedzi,serdecznie pozdrawiam.
  •    
       

    #2
    Odp: Uczulona na ugryzienia owadów

    Mój synek ma tak samo, ale Laticort pomaga, nie ma żadnych blizn.

    Skomentuj


      #3
      Odp: Uczulona na ugryzienia owadów

      Mam taki sam problem, u nas sprawdził się Hydrocortizon (na receptę)

      Skomentuj


        #4
        Odp: Uczulona na ugryzienia owadów

        CHUDA ja mam z coreczką to samo u nas pomaga Laticort CH czyli z antybiotykiem który bardzo ładnie goi rany.Ale zarówno jak i laticort jak hydrocortizon to masci sterydowe i powinno się je rozwaznie stosowac.Sterydu nie zawiera Fenistil w żelu a jest tez bardzo dobry,dobrze jest tez przez kilka dni podawać jakiś lek przeciwalergiczny np.zyrtec, clemastyne itp.


        Skomentuj


          #5
          Odp: Uczulona na ugryzienia owadów

          Dziękuję Wam za odpowiedzi,wczoraj mąż był z córką u lekarza i przepisał inna maść "ELOCOM",dwa razy już smarowałam i dzisiaj ślady są troszkę mniejsze.A i kazał podawać wapno dwa razy dziennie.No to teraz czekamy Jeszcze raz dziękuję.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Uczulona na ugryzienia owadów

            Ja mam podobny problem, a mianowicie w miejscu ukąszenia przez komara robi się zaczerwienienie, pod skórą wyczuwalna jest gula, całość jest opuchnięta i taka własnie "gorąca".
            Utrzymuje się to przez ~2 tygodnie.

            Fenistil u nas nie działa - w ogóle, zero reakcji. Ze sterydami nie chcę eksperymentować, o ile nie będzie to konieczne. Natomiast najlepiej w naszym przypadku pomaga homeopatyczny żel Dapis.

            Homeopatia, działa/nie działa, ale Fenistilem smarowałam przez 4-5 dni i zero reakcji, a po smarowaniu Dapisem po 24h zeszła opuchlizna, gule się zmniejszyły i zniknęło całe to "rozognienie" wokół ukąszenia. Może po prostu trzeba eksperymentować?

            Skomentuj


              #7
              Odp: Uczulona na ugryzienia owadów

              Wydaje mi się,że w takim przypadku najlepiej byłoby skonsultować się z pediatrą lub dermatologiem. W naszym przypadku sprawdził się Hydrocortizon. Jest na receptę,lekarz nam go polecił.

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Uczulona na ugryzienia owadów

                No u mojej córeczki sprawdziła się ta nowa maść "elocom",dzisiaj juz "ładnie" wyglądają jej nózki,dostaje też wapno w syropie,może dlatego jest poprawa.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Uczulona na ugryzienia owadów

                  Ok, a Fenistil? Tzn. - http://www.aptekagemini.pl/fenistil-0-1-zel-30g.html
                  Co by się stało w momencie, kiedy natychmiast po pojawieniu się swędzenia być to nasmarowała? Bliskiej mi osobie to pomagało, ale to również pewnie zależy od danego przypadku, co nie?

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Uczulona na ugryzienia owadów

                    skoro maść nie pomaga skontaktuj sie z lekarzem w celu dodatkowych badaań

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Uczulona na ugryzienia owadów

                      Czasem po takim ugryzieniu może dojść do wstrząsu anafilaktycznego, więc warto skontaktować się z lekarzem.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Uczulona na ugryzienia owadów

                        Niezależnie od tego jaki rodzaj maści po ukąszeniu stosujesz, na pewno warto było by wprowadzić jakieś metody zapobiegawcze. Smaruj dziecko maściami przeciwko komarom i zamontuj moskitiery w pokoju gdzie śpi, bo najczęściej komary gryzą w nocy. Wiem co mówię, bo sam mam z tym problem. Kiedyś na wczasach w Chorwacji komary w nocy urządziły sobie na mnie taką wyżerkę, że przez resztę pobytu zamiast podziwiać piękne widoki i cieszyć się wakacjami, drapałem się do krwi i dostawałem nerwicy. Zaraz po powrocie do domu zamówiłem moskitiery w pobliskiej firmie: http://www.oknotek.pl/produkty/moskitiery i od teraz mam święty spokój. Moskitiery z ramką zamawia się pod wymiar okna, więc nie trzeba się męczyć z montażem. Odradzam kupowanie moskitiery bez ramki z rzepami, bo montaż tego jest gorszym przeżyciem niż pogryzienia przez komary.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Uczulona na ugryzienia owadów

                          Moskitiera to najlepsze rozwiązanie, które jest w stanie ochronić nas przed komarami ale i nie tylko. Skutecznie ogranicza wpadanie do domu much czy os, które bywają upierdliwe szczególnie pod koniec lata....

                          Zamontowanie moskitiery warto jest zlecić profesjonalnej firmie:
                          http://houseofsolutions.pl/sezon-na-...ie-moskitiery/

                          Jasne,że można ja rónwież kupić w supermarkecie, ale taka samodzielnie zamontowana moskitiera nie będzie tak wytrzymała. I może w sobie zawierać dziury, które będą przepuszczały owady.

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X