Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

brudasek

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #16
    Odp: brudasek

    Sporo poglądów widzę...

    Chemical- co do kupy, to ja też wole mydło i prysznic. Jeden synek nadal robi w pampry i rano ma kupę jeszcze przed przebraniem, więc zawsze "akcja prysznic"- czyściutko i pachnąco. Poza tym ja mam tak wrażliwy węch, że po wytarciu kupy chusteczkami cały czas ją jeszcze czuję

    moje dzieci bawią się zazwyczaj na podwórku, więc na jedzenie idziemy do domku, a tam ręce umyte w umywalce i potem jedzenie. Na dworze co najwyżej piją, albo ja im nieraz daję do ugryzienia coś- bez dotykania rączkami jedzenia.

    pinklady- też nie lubię tego, że po chusteczkach ręce się kleją, ale nieraz na wyjściu ich używam. To o wiele szybszy i łatwiejszy sposób, niż butelka z wodą- zresztą w takich "polowych warunkach" nawet mimo chęci nie ma szans na dokładne umycie rąk.

    Co do chirurgicznego mycia rąk, to u dzieci to przecież niemożliwe. kontakt z bakteriami mają non stop- sama natura. Ale świadome "machnięcie ręką" na sytuację, gdy dziecko widzimy ewidentnie zabrudzone, to moim zdaniem nie jest ok.

    Skomentuj

    •    
         

      #17
      Odp: brudasek

      Szczerze Wam powiem że także myślalam że po użyciu husteczek rączki Amelki są czystsze i smialo moge jej dać ciacho.Bo jak nie używać chusteczek to czego?Niby są te zele do użycia bez wody lecz mi się wydaje ze ten brud wchodzi w dłonie -no bo gdzie indziej?
      Pewnie dlatego wolę chusteczki-choć nie wszystkie są dobrze.
      Jak pisała Pinklady kleją sie po nich ręce ,szczególnie po Biedronkowych ,dlaczego czasem kupuję z braku laku zwykle lecz dla dzieci chusteczki z jakimiś niemieckimi napisami i są O.K
      Amelia 12.03.08

      Skomentuj


        #18
        higiena małych rączek

        Sprawa dobrze wszystkim znana- brudne łapki naszych pociech i ryzyko zarażenia się wiloma chorobami
        Jest na to chyba dobry sposób- żel antybakteryjny w takiej małej poręcznej plastikowej buteleczce- czy miałyście okazję używać takiego żelu?
        Mam dość ciągłego pamietania o nawilżanych chuteczkch, które często ratują nam życie.
        Taki żel wydaje się dużo praktyczniejszy- jak coś wiecie na ten temat to proszę napiszcie kilka słów

        Skomentuj


          #19
          Odp: brudasek

          no tak żel ok, ale jak łapy czarne to wypadałoby je najpierw czymś przetrzeć...

          ja używam chusteczek nawilżanych i do rąk nadają się tylko te które nie zawierają dodatku balsamu(to on daje uczucie tłustości) np huggiesy są ok.

          ja swojej dupkę wycierałam chusteczkami,
          ręce są czyste po użyciu chusteczek, ale pod warunkiem, że użyje się ich wystarczająco dużo,a nie jedną rozmaże brud na rączkach i buzi

          ehh i tak nie warto przesadzać z tym wszystkim, bo dzieci najszybciej i najskuteczniej zarażają się dziadostwem od innych dzieci




          "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

          Skomentuj


            #20
            Odp: brudasek

            No właśnie też się zastanawiam chusteczki czy żel w opcji chusteczki + żel antybakteryjny
            Jeżeli chodzi o chusteczki to każdy ma swoją ulubioną markę co do żelu to ..... właśnie, który wybrać?Koleżanka poleciła mi żel Amukina- znacie taki?

            Skomentuj


              #21
              Odp: brudasek

              wiecie co dziewczyny najlepiej to całą pasmanterie zapakujcie do torby....moje dziecko wiecznie chodzi umorusane mimo że ma już 4 lata....mieszkam na wsi i takiego brzdąca w ogóle nie da sie przypilnować, nawet z przedszkola potrafił przyjść taki brudny że głowa boli i jakoś ten brud mu jeszcze nie zaszkodził...najlepiej to dziecka na dwór nie wypuszczać tylko że w domu tez nie zawsze jest perfekt czysto


              Skomentuj


                #22
                Odp: brudasek

                Postanowiłam wypróbować jakiś żel. Zobaczymy jak się sprawdzi.

                Skomentuj

                •    
                     

                  #23
                  Odp: brudasek

                  no i brawo- trzeba próbować róznych produktów i wybrać najlepszy
                  Ja używałam kilku żeli obecnie używam żelu "Amukina" - mogę go polecić- po prostyu dobrze spełnia swoją rolę- chyba więcej nie trzeba

                  Skomentuj


                    #24
                    Odp: brudasek

                    pewnie każdy z tych żeli dobrze spełnia swoją funkcję, ja w razie awarii używam samych chusteczek.




                    "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                    Skomentuj


                      #25
                      Odp: brudasek

                      marlenabog - oj, nie mędrkuj się tak, nie mędrkuj

                      Wieś to wieś, brud jest innego typu, niż ten np. w osiedlowej piaskownicy, gdzie koty srają na potęgę (dzień w dzień po kilka gówienek wyławiam, choć wcale ich nie szukam, po prostu leżą sobie jak eksponat w muzeum), a jaj pasożytów jest więcej, niż ziarenek piasku.

                      Jakby Ci dziecko grzebało w kociej kuwecie, do której sra kilkanaście kotów, to też byś rąk mu nie umyła i radośnie stwierdziła, że mu nie zaszkodzi?

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #26
                        Odp: brudasek

                        no właśnie
                        u nas w ogóle na osiedlu jest plaga kotów, takich niczyich, stare babki je dokarmiają i one się tak szwędają, a piaskownica to ich kuweta zapewne, dużo z tych kotów, ma widoczne i paskudne zmiany na skórze, i pewnie każdy jest nosicielem jakiegoś dziadostwa.

                        moje dziecko nie jest sterylnie chowane. mamy w domu psa i mała razem z tym psem robi wszystko, łącznie z całowaniem hehe, ale ja wiem, że mój pies jest zdrowy, zaszczepiony i odrobaczony a to że sobie czasem tyłek liże, no cóż taka jego natura




                        "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

                        Skomentuj


                          #27
                          Odp: brudasek

                          Napisane przez Aniinka Pokaż wiadomość
                          pewnie każdy z tych żeli dobrze spełnia swoją funkcję, ja w razie awarii używam samych chusteczek.
                          Pewnie tak - chusteczki też wszystkie spałniają swoją role , a jednak z reguły kupujemy wybrane
                          Co do żelu , którego używam( Amukina) ma jeszcze jedną zaletę- usuwa skutecznie " smród" min. cebuli z rąk- a to dla mnie naprawdę ważne
                          Wielkokrotnie nie mogłam sie pozbyć tego zapachu przez długi okres zawzięcie szorując ręce mydłem i przecierając chusteczkami nawilżanymi
                          D

                          Skomentuj


                            #28
                            Odp: brudasek

                            Moje dzieci to też brudaski,córka po mimo że ma prawie10lat wszystko bierze do buzi i żyje,nawet krost w buzi nie miała,mały kocha psa i kota i żyje,nie zwasze myję mu ręce po zabawie z nimi-prawie wcale ich nie myję.Bardzo lubi oblizywac swoje ręce jak sa brudne i dycha-strach ma wielkie oczy

                            Skomentuj


                              #29
                              Odp: brudasek

                              Napisane przez podolec Pokaż wiadomość
                              Moje dzieci to też brudaski,córka po mimo że ma prawie10lat wszystko bierze do buzi i żyje,nawet krost w buzi nie miała,mały kocha psa i kota i żyje,nie zwasze myję mu ręce po zabawie z nimi-prawie wcale ich nie myję.Bardzo lubi oblizywac swoje ręce jak sa brudne i dycha-strach ma wielkie oczy
                              Wiesz, może strach ma wielkie oczy. Mówisz tak bo nie padło na twoją córkę. Ja nie jestem nadopiekuńcza i nie latam za synkiem z chusteczkami czy żelem ale uważam że są miejsca po których warto dziecku oczyścić rączki.

                              Skomentuj


                                #30
                                Odp: brudasek

                                To chyba normalne ale bez przesady

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X