Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

środki przeciwko kleszczom, meszkom i komarom

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    środki przeciwko kleszczom, meszkom i komarom

    Witajcie. czy macie jakieś wypróbowane środki przeciwko tym owadom, które można by stosować u 2-letniego dziecka? muszę znaleźć coś naprawdę dobrego, bo nasz synek ma w sobie tyle energii, że podczas wyjazdów na pewno trudno będzie go uchronić od ryzykownych sytuacji.a niestety spóźniłam się z pomysłem szczepienia przeciwko kleszczowemu zapaleniu mózgu i teraz muszę małego jakoś zabezpieczyć
  •    
       

    #2
    Odp: środki przeciwko kleszczom, meszkom i komarom

    witaj.u mnie sprawdził się bardzo dobrze spray ORINOKO junior.można go stosować już od 1 miesiąca życia.polecila mi go pani magister w aptece i ja jestem zadowolona.kosztuje ok.17 zł.




    Skomentuj


      #3
      Odp: środki przeciwko kleszczom, meszkom i komarom

      My kupiliśmy w zeszłym roku chusteczki CHICCO przeciwko komarom i kleszczom. Chyba się sparwdziły, bo pobyt nad jeziorem minął bardzo spokojnie. Chsteczki można stosowac równiez u niemowląt więc są bezpieczne, ale mają dość ostry zapach. Zostało nam jeszcze kilka saszetek więc i w tym roku będziemy z nich korzystać. Nie pamiętam ceny, ale nie była dość wygórowana, bo za całe opakowanie (10 saszetek?) ok. 13 zł. Jedną chusteczką można przetrzeć kilka razy więc dosyć wydajne.

      Skomentuj


        #4
        Odp: środki przeciwko kleszczom, meszkom i komarom

        Aaaa Lusię użarł kleszcz prawie 2 tygodnie temu Okropny widok i w ogóle nieprzyjemna sprawa.

        Nie to, że w buszu jakimś, tylko we Wrocławiu
        Z tym, że niczym popsikana nie była.

        Na kleszcze typowo to jest Autan na kleszcze z 20% Ikarydyny bodajże, chyba od 2 lat można stosować, ale pewna nie jestem.

        Ja kupiłam Orinoko Junior i używam namiętnie.

        Co do kleszczy, to pamiętajcie że one siedzą nisko, w trawie, w ściółce, więc chyba po nogach trzeba dziecko najintensywniej psikać? Tak by się wydawało... Nie wiem...
        I że u dzieci w 70% przypadków przysysają się z tyłu głowy, we włosach, na granicy włosów, za uszami. Tam trzeba sprawdzać.

        Lusi przyssał się z tyłu we włoskach

        Skomentuj


          #5
          Odp: środki przeciwko kleszczom, meszkom i komarom

          No własnie- ludzie wybierają się do lasu w kapeluszu, żeby chronić się przed kleszczami, a zapominają, że one bytują tak do 1 metra wysokości-stąd największe zagrożenie dla dzieci. Ja póki co nie miałam koniecznosci stosowania tego typu środków, ale z ciekawością na przyszłość sobie o nich poczytam.

          Skomentuj


            #6
            Odp: środki przeciwko kleszczom, meszkom i komarom

            Nom, siedząc w glebie, ściółce, w trawie, na niskich krzakach, na przewróconych pniakach. Bardzo często nie wdrapują się wyżej, niż na 20cm, czasem do 70cm.

            Psikam teraz Lusię na każdy spacer. Ona tego kleszcza nie złapała nie-wiadomo-gdzie, tylko we Wrocławiu, na osiedlu domków jednorodzinnych, bawiąc się w ogródku dziadków (piaskownica + przystrzyżony trawnik).

            Nikomu nie życzę.

            Skomentuj


              #7
              Odp: środki przeciwko kleszczom, meszkom i komarom

              Ja w zeszłym roku stosowałam Ziajkę AntyBzzz. Dla dzieci powyżej 12. miesiąca na komary, meszki, kleszcze, osy i pszczoły. Sprawdził się. Cena różna, w aptece około 11 zł, w hipermarkecie widziałam chyba poniżej 7 zł.

              A jako środek dla najmłodszych maluszków przeciwko komarom mama pleciła mi ... olejek waniliowy. Taki do ciasta.
              Miałam pewne opory stosowac to u niemowlaka, ale zrobiłam próbę uczuleniową, nie pojawiło się nic niepokojącego, a faktycznie ten zapach odstrasza komary.
              Łukasz 11.10.2007

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: środki przeciwko kleszczom, meszkom i komarom

                ja też słyszałam o olejku waniliowym i nie omieszkałam go wypróbować, nie smarowałam Małej bezpośrednio ale na spacery po lecie polałam gdzieniegdzie wózek i naprawdę komary uciekały..
                Amelia ur. 19.04.2009
                godz. 12:24 waga 3410 wzrost 51






                Alicja ur. 18.08.2012
                godz. 11:16 waga 3660 wzrost 56

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: środki przeciwko kleszczom, meszkom i komarom

                  Na te okropne komary popowodziowe nic nie działa, nawet Ikarydyna 20%

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: środki przeciwko kleszczom, meszkom i komarom

                    Olejek waniliowy na komary? Chyba muszę spróbować,bo podczas upalnych dni atakują niemiłosiernie.. Jeżeli macie jeszcze jakieś sprawdzone sposoby to piszcie.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: środki przeciwko kleszczom, meszkom i komarom

                      A w tym roku tergo robacta jest pełno, boje sie z córką do lasu chodzić. Bo niby środków na kleszcze jest sporo ale nie wiem ktory tak naprawdę skuteczny.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: środki przeciwko kleszczom, meszkom i komarom

                        U Nas na działce pełno tego paskudztwa. Mąż w tym roku chce wezwać ekipę zwalczającą kleszcze i inne owady. Znalazł jedną działającą w Warszawie i okolicach na http://greenstyle.com.pl/zwalczanie-kleszczy-warszawa/ Niech spryskają cały ogródek bo na samą myśl o majówce mi słabo... Mamy jechać właśnie na działkę.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: środki przeciwko kleszczom, meszkom i komarom

                          ja się niestety boję stosować środki przeciw komarom i kleszczom , bo mają w sobie chemikalia, ale za to uważam na dizecko, oglądam je po każdym spacerze do lasu dokłądnie.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: środki przeciwko kleszczom, meszkom i komarom

                            Napisane przez werna Pokaż wiadomość
                            ja się niestety boję stosować środki przeciw komarom i kleszczom , bo mają w sobie chemikalia, ale za to uważam na dizecko, oglądam je po każdym spacerze do lasu dokłądnie.
                            ja też unikam chemikaliów, jakos im nie ufam... ale z drugiej strony TRZEBA jakos sie chronic przed kleszczami bo gdzie nie czytam na ich temat tam pisza, ze kleszcze w tym roku sa wszedzie, nawet w miastach... no a z trzeciej strony nie chce być mamą hsiteryczka ale powaznie rozwazam zaszczepienie coreczki...

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: środki przeciwko kleszczom, meszkom i komarom

                              U nas wybór padł na środki owadobójcze z oferty www.hruzewicz.pl . Od wielu lat testowaliśmy różne sposoby, włącznie z moskitierami które nie dawaly żadnego rezultatu.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X