Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

powstrzumuje kupę:(

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    powstrzumuje kupę:(

    Witam. Moj synek powstrzymuje kupę,ja go bierze to to biega,tupie ,przedeptuje nogami,byleby tylko kupa nie wyszlaPotrafi nie robic kupki nawet 5 dni... Mialyscie tez taki problem?Jak tak ,to jak Wy drogie forumowiczki pokonałyście ten problem...?Czy to może z czasem samo przejdzie?Z góry dziękuję za odpowiedzi
  •    
       

    #2
    Odp: powstrzumuje kupę

    Synek mojej kuzynki tak miał. Było to spowodowane stresem. Często jeździł np na tydzień do babci, póxneij wracał do rodziców. Wszędzie inna toaleta, inny nocnik, na dodatek ogólny stres. Przez to cały czas wstrzymywał, nie chciał siadać na nocnik, do pieluchy też nie chciał robić. I też nieraz nie wydalał przez 5 dni pomogł powrót do mieszknia do mamy.

    Skomentuj


      #3
      Odp: powstrzumuje kupę

      Moja córka też tak miała.
      Nie mam pojęcia czym było to spowodowane. Stresu jako takiego nie miała, prowadzi regularny tryb życia, cały czas ze mną, stały plan dnia.

      Było to tuż po opanowaniu siusiania do nocniczka. Wydaje mi się, że coś tam jej się "przetrybiało" z pracą zwieraczy, może trzymała kupkę tak samo, jak trzymała siusiu? Nie wiem. Ogólnie bardzo przeżywała oddawanie stolca.

      Nie miała zatwardzenia jako takiego, kupy miękkie "z natury", chociaż po kilku dniach wstrzymywania przybierały postać uformowaną, ale żadne kloce to bynajmniej nie były.

      Samo przeszło. Wiedząc, że błonnika ma w diecie sporo, i że kupy są ładne, stwierdziłam że problem jest psychiczny, a u mojej córy takie rzeczy najlepiej rozwiązuje się poprzez zapomnienie o sprawie i zaprzestanie nawet mówienia o tym

      Skomentuj


        #4
        Odp: powstrzumuje kupę

        u mojego synka powodem wstrzymywania kupy jest na pewno strach...Zawsze jak siedzi na nocniku i bierze go kupka to mówi,że się boi...Pamiętam juz dosyć dawno temu biedaczek cały dzien męczył się z kupą...Miał zaparcie i od rana się starał,stękał i nic...kupa nie chciala wyjsc...Zrobił ją dopiero wieczorem z płaczem...Była to twarda i ogromna kupa,więc na pewno go bolałoI od tego czasu nie chce robić...Tłumaczenia nic nie dają...Juz nie wiem co mam robić...Mam nadzieję że mu to minie z czasem...

        Skomentuj


          #5
          Odp: powstrzumuje kupę

          Witam wszystkie mamuski MOja nikola tez miala taki probblem od roku raz dostala zatwardzenia meczyla sie caly dzien wkoncu zrobila ale kupa byla ogromna i twarda bylo kupe placzy strachu i tak ciaglo sie przez rok nie chciala robic trzymala bo ten jeden raz sie przestraszyla bolu zaczelam jej kupowac suszone sliwki i miedzy daniami glownymi podawac podzialalo po 3 dniach bala sie zrobic ale mimo wolnie kupa sama wyleciala juz po jednym parciu sama sie zdziwila i bylo OOOOOo nie ma pupy miedzy czasie robilam tez rumianek taki zwykly i dawalam jej do picia tez dzialal to tego stopnia ze jak szla sie zalatwic to az smierdzialo rumiankiem i sliwkami ale niestety po 6 miesiacach obrzydlo jej sie jedzenie sliwek i picie rumianku a strach nadal zostal robila kupe ale to dzieki tym sliwkom i rumiankowi bo to rozrzedza kupe i ona sama podczas duszenia wychodzi nie trzeba przec z calych sil wiec ona szla na kibelek ale juz z placzem nim ja jeszcze rozebralam ale jakos poszlo ale ze sie znudzilo sliwki i rumianek w aptece poradzono mi taki syrop nazywa sie duplatek jest calkowicie bezpiecny bo nie uzaleznia nie drazni ukladu pokarmowego tylko wchlania sie w kał co przez to kupa staje sie mniekka czasami nawet wodniasta ( nie biegunkowa)stosowalam 2 tyg pod rzad i teraz tak unormowalo jej te wizyty do toalety ze robi mi co 3 dni o 9 rano jak zegarkiem w reku i bez bolu narazie 3 tyg nie stosuje tego dalam odpoczac jak widzialam ze jest poprawa jak znow worci strasz znowu wroce do duplatek narazie 2 tyg jest bez problemu a kupe zrobila juz na 2 dzien stosowania koszt 11 zl tylko nie pamietam od jakiego wieku mozna to stosowac ja zaczelam od 16 miesiacy czy mozna wczesniej nie wiem. ZYCZE POWODZENIA a i moja pediatra doradzila ze jak dziecko nie robi 5 dzien kupy to nie ma na co czekac MOZE ZROBI MOZE NIE I NARAZAC DZIECKO NA STRASZ I BOL bo po 5 dniach nie zalatwienia sie raczej napewno bedzie zatardzenia jednak przez 5 dni to wszystko sie nzbiera to dac dziecko w 4 dzien na noc czopka na wyproznianie wstanie rano albo juz z kupa albo prosto do tpalety poleci bez bolu oszczedzimy sobie stresu i dziecku a przy okaazji dziecko zobaczy ze nie bolalo ze nie ma sie czego bac ale czopki stosowac doraznie raz na jakis czas bo one uzalezniaja ...ale jak 5 dzien ne ma kupy a dziecko nawet sie nie kwapi to tego zeby zrobic to trzeba dac

          Skomentuj


            #6
            Odp: powstrzumuje kupę

            jestem przeszczęśliwa,bo mój mały już 3 trzeci dzien zrobil kupke bez problemu...3 dni temu ,jak juz widziałam ze powstrzymuje kupę(wtedy się kładzie i zaciska nogi) to go posadziłam na misia(Nakładka na sedes z misiem)...Był krzyk ze on nie chce usiąść,ale jak juz go posadziłam to siedzial.I wyszłam z łazienki i stalam pod drzwiami i podsłuchiwałam...Minęło moze 30s i mały zaczął stękać i kupka wyszłaI obyło sie bez płaczu i machania nogami.Wczoraj i dzisiaj tez go posadzilam(mniej więcej o tej samej porze) i kupka w mig była zrobionaMyślę ,że już teraz będzie dobrzeMyślę,że ważne jest to,żeby dziecko było skupione tylko i wyłącznie na kupce,a nie np. na telewizji i nie należy mówić non stop do dziecka "zrób kupkę,stękaj,rób aa itd..."bo przez to dziecko chyba bardziej sie denerwuje...Pozdrawiam mamuśki

            Skomentuj

                   
            Working...
            X