Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Onanizowanie się niemowlaka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Onanizowanie się niemowlaka

    Witam.

    Mam pytanie. Czy ktoś z Was spotkał się również z takim problemem? Moja córeczka ma 8 miesięcy. Od dwóch tygodni zauważyłam, że w pozycji siedziącej i półleżącej napina brzuszek i dziwnie się zachowuje. Nie płacze, ale bardzo jest spocona, gdy skończy. Badania moczu nic nie wykazały, brzuszek też na pewno jej nie boli. Pediatra powiedziała, że mała się onanizuje i należy jej to przerywać, zajmować czymś itp. Pytanie, czy ma ktoś na to jakiś cudowny sposób i czy ma ktoś wiedzę na ten temat jakąś szerszą? Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam mamy i tatusiów :-)
  •    
       

    #2
    Odp: Onanizowanie się niemowlaka

    Czytałam, że niemowlęta się nie onanizują, że zachowania przypominające onanizm są często spowodowane pasożytami.

    Że dopiero w wieku 2-3 lat układ nerwowy dojrzewa na tyle, by czerpać przyjemność tego rodzaju.

    Nie mam zielonego pojęcia, czy ma to ręce i nogi, bo temat nas nie dotyczył i tylko przypadkiem się natchnęłam. Ale może coś Ci pomoże w poszukiwaniach

    Skomentuj


      #3
      Odp: Onanizowanie się niemowlaka

      ja też słyszałam,że dopiero taki 2 latek może juz się onanizować,ale 8 miesięczne dziecko- chyba raczej za wcześnie
      FROCH

      Skomentuj


        #4
        Odp: Onanizowanie się niemowlaka

        Też słyszałam, że to może być wina pasożytów, ale u mojej niuni to odpada, a mimo to tak się zachowuje, napina brzuszek i w pozycji półleżącej dziwnie się wygina. Naprawdę nie wiem czy mam z tym walczyć, i co najważniejsze, w jaki sposób. Pediatra upiera się, że to na pewno onanizowanie i trzeba to przeczekać, czasami samo zanika, a jeśli już to mamy małą w trakcie tego zachowania zagadywać i odwracać jej uwagę.
        Jeśli ktoś z Was wie coś więcej na ten temat to bardzo proszę o pomoc.
        Pozdrawiam gorąco.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Onanizowanie się niemowlaka

          Nigdy nie spotkałam się z podobnym problemem.. Dzieci są ciekawe swojego organizmu,ale w znacznie późniejszym wieku niż 8 miesięcy,Bartek zaczął interesować się siusiakiem w wieku 2 lat... A moze warto udać się do innego pediatry i poznać jego opinie?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Onanizowanie się niemowlaka

            Stanowczo doradzam zmianę lekarza bo ten chyba jednak nie za bardzo się zna na swoim fachu. Onanizm dziecięcy występuje najwcześniej w wieku 1,5 roku. Natomiast walka z tym polega właśnie na odwracaniu dziecku uwagi od tego co robi. Często dzieci robią to gdy są zestresowane (rozładowanie napięcia) więc może trzeba zaobserwować co się dzieje zanim dziewczynka zacznie się wyginać...

            Skomentuj

                   
            Working...
            X