Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Glista!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Glista!!!

    Witam!!Mam pytanko.....Natalka co sie okazało ma glistę ludzką wiadomość ta była dla mnie szokiem ale trudno zdarza się.......jak ma rozpoznać że glista została już wytruta???Wiem że po leczeniu musze zrobić badanie kupki,ale czy są jakieś sposoby na to żeby się dowiedzieć tego wcześniej???Czy kiedy już sie wytruje to odrazu mijają objawy glistnicy takie jak zgrzytanie zębami,bóle brzucha??
  •    
       

    #2
    Odp: Glista!!!

    Cześć z tym problemem nie jesteś sama...moja Natuśka jest odtruwana średnio co pół roku...niestety przedszkole robi swoje i nie chcę cie martwic ale gliste bardzo ciężko wytruć...bo lekarstwa działają tylko na osobniki dorosłe ale na larwy i jaja już nie i jak sie nie trafi dokładnie w odpowiednim momencie (co jest bardzo trudne) to niestety problem powraca Niestety nie ma sposobu na to żeby sprawdzić, a przynajmniej ja go nie znam...ale fakt że po odrtuwaniu moja córa jest spokojniejsza, brzuszek przestał boleć i nie zgrzyta...tylko nie wiadomo njak długo to potrwa A co do ponownego badania kału to niestety ale tym też nie ma sie co sugerować, bo nawet jak jaka są to czesto gęsto zdarza sie ze akurat w tej próbce kału którą bierzemy ich nie ma a 1 cm dale by były
    Agnieszka mama 4 letniej Natuśki





    Skomentuj


      #3
      Odp: Glista!!!

      To straszne!!!!Jestem załamana

      Skomentuj


        #4
        Odp: Glista!!!

        Powiedzcie mi jakie są objawy tej glisty???
        Moja Majka zgrzyta zębami od jakiegoś miesiąca ale pediatra mi powiedziała ze to nie objaw robaków itd. i że dzieci powinno się profilaktycznie raz na rok odrobaczać

        a i podobno są jakieś preparaty potrójne tzn w 3dawkach się podaje włąśnie na dorosłe osobniki larwy i jaja


        JULA

        MAJA

        OLGA

        Skomentuj


          #5
          Odp: Glista!!!

          Zgrzytanie moze być objawem glistnicy ale nie koniecznie, moją jeszcze bolał brzuszek, albo miała kaszel po położeniu sie spać A co do tych preparatów potrójnych to szczerze pierwsze słyszę I to prawda ze dzieci się powinno odrobaczać...nasz lekarz i kolezanka z laboratorium twierdza ze dzieci nawet 2 razy w roku, a my dorosli raz
          Agnieszka mama 4 letniej Natuśki





          Skomentuj


            #6
            Odp: Glista!!!

            Słyszałam, że zgrzytanie zębami, to charakterystyczny objaw. Gdy moja siostra byla w przedszkolu, to też to świństwo przynosiła do domu!!! I od razu byłyśmy zarażone.
            Jesteście moim życiem, moją siłą, moją miłością...

            Skomentuj


              #7
              Odp: Glista!!!

              Też słyszałam, że w przedszkolu łapie się i owsiki i wszy...ale co zrobic, jak nie można nbyć z dzieckiem w domu??? pozostaje przedszkole, o ile w ogóle dziecko siedo niego dostanie.

              Skomentuj

                     
              Working...
              X