Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witamina D

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Witamina D

    Witam mamusie. Jak dlugo podawalyscie swoim pociechom witamine d. Slyszalam ze trzeba podawac do 2 latek. Czy latem tez kontynlowac dawanie witamine d? Dodam ze karmie tylko piersia.
  •    
       

    #2
    Odp: Witamina D

    poczytaj tutaj,może się dowiesz czegoś

    http://www.mamacafe.pl/forum/showthr...light=witamina
    FROCH

    Skomentuj


      #3
      Odp: Witamina D

      Nam p. doktor kazała podawać witaminę D3 tylko do kwietnia , na lato zrobić przerwę ale syn już wtedy był na mleku modyfikowanym, teraz tez mamy zrobic przerwę letnią w podawaniu, jeśli chcesz sie dokładnie dowiedzieć to zarejestruj sie w serwisie dziecko24 , tam bezpłatnie w ciągu godziny od zadania pytania dostajesz odpowiedz od lekarza pediatry.

      Skomentuj


        #4
        Odp: Witamina D

        moja córa ma 6 mieisięcy i też na wiosnę odstawiam wit. D, chodzi o to, że witamina sztuczna nie potrzebna skoro już będzie więcej światła i promieni słonecznych

        Skomentuj


          #5
          Odp: Witamina D

          Nasza pani doktor kazała podawać witaminę D do końca okresu karmienia piersią. Przy karmieniu piersią i rozszerzaniu diety maluszka też.

          Skomentuj


            #6
            Odp: Witamina D

            Witamina D raczej nie powinna mieć związku z karmieniem piersią, ponieważ organizm człowieka jest w stanie ją sobie sam wytworzyć, ale potrzebne jest słoneczko Z tego względu nie pownno się podawać dziecku witaminy D w miesiącach z dużym nasłonecznieniem (w lecie, od maja do pażdziernika), tak przynajmniej twierdzi moja pani doktor.

            Kiedy Dominika była małym niemowlaczkiem podawałam jej wit. D cały czas, bez wzgl na ilość słoneczka, zalecenia pani doktor zmieniły się gdy mała skończyła rok.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Witamina D

              ja swojej podawałam wit D bardzo krótko. moja decyzja.
              ja łykałam tran codziennie (bogaty w wit A D E K), poza tym aby organizm wytworzył sobie potrzebną dawkę D wystarczy kilkanaście minut słońca raz na 4-5 dni




              "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Witamina D

                ja na lato odstawiłam dzieciom wit D. całe dnie spędzają na dworze, więc wytwarzają ją w wystarczającej ilości.

                Co do tego, do kiedy podawać, to słyszałam już wiele wersji. Znam nawet lekarkę, która uważa, ze powinno się ją przyjmowac do 18go roku życia- szczególnie w okresach intensywnego wzrostu

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Witamina D

                  Mi lekarz powiedział że wit D dawać dziecku do pierwszych urodzinek.Pozdrawiam.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Witamina D

                    mi lekarz zalecał tak
                    - do pół roku codziennie
                    -od pół roku do roku - zawsze w pochmurne dni, w słoneczne dni, kiedy maluch spędza dużo czasu na dworze - nie dawać
                    - po roku - dawać tylko jesienią i zimą
                    "Im bardziej puchatek zaglądał do środka tym bardziej prosiaczka tam nie było"

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Witamina D

                      No to ja was zaskoczę - mi lekarz powiedział, że jak najdłużej - nawet do 3 lat. Zwłaszcza, gdy dziecko pije mało mleka (modyfikowanego) - mało to według lekarza do 500 ml.

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Witamina D

                        Moje starsze dziecko ma 3 lata i podaję mu Kidabion, który w składzie ma też m.in. witaminę D. Ale samej czystej wit. D już mu nie podaję.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Witamina D

                          Ja wczoraj byłam na bilansie i się o to pytałam. Lekarka powiedziała, że po 2 urodzinach juz nie dawać witD, ale kilka razy w tyg podawać preparaty witaminowe. Kupiłam w kroplach i dodaję do mleka

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Witamina D

                            Napisane przez malvey Pokaż wiadomość
                            Nasza pani doktor kazała podawać witaminę D do końca okresu karmienia piersią. Przy karmieniu piersią i rozszerzaniu diety maluszka też.
                            u mnie podobnie

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Witamina D

                              A ja słyszałam o tym, że dziecku nalezy podawac witamine K do 18 roku życia? Na razie karmie piersia wiec podaje, wcześniej to podawalam łącznik witaminy d i k bobik. ale w końcu sama nie wiem do kiedy najlepiej podawać witamine d. inni z kolei przestaja podawac witamine d jak jest słońce i komu tu wierzyć?

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X