Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

splaszczona glowka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    splaszczona glowka

    mam osmiomiesiecznego synka, ktory od narodzin nie chcial lezec na brzuszku wynikiem czego ma splaszczona glowke.
    dzis jest juz bardziej aktywny i mniej czasu spedza na pleckach ale nadal w nocy nie chce spac na brzuszku.
    bardzo sie martwie wygladem jego glowki,
    czy ktos mial taki problem?
    czy to sie z wiekiem unormuje?
  •    
       

    #2
    moja 7 miesieczna corcia do teraz tez wogole nie pozwalala i polozyc na brzuszku teraz tzn od jakis 3 tyg chcetnie na nim lezy ale nie spi...Ja czytalam ze wcale sie nie powinno klasc dziecko spac na brzuszku jest to pozycja w ktorej maluch powinien spedzac najwyzej 15 min jednorazowo.A co do glowki to mojej kuzynki sinek mial bardzo splaszczonom i mu przeszlo kolo roczku ale mysle ze warto zaczerpnac opini pediatry
    www.bobasy.pl/dominika2008

    Skomentuj


      #3
      Powinno się jeszcze wszystko unormować, ale warto byłoby pilnować, żeby dziecko nie leżało cały czas na pleckach, może przecież też na boku. Raz jednym raz drugim...

      Skomentuj


        #4
        hej.moja corka tez od urodzenia wrecz nienawidzila lezec na brzuszku.kladlam ja wiec raz na jednym boku ,raz na drugim i raz na plecach.ja mialam troche inny problem,moje dziecko mialo wydluzona glowe z tylu ale tak po ok.10 miesiacach jej sie uksztaltowala.mojej kuzynki dziecko tez mialo plaska glowe a teraz jest ok.

        Skomentuj


          #5
          dzieki dziewczyny, to jest bardzo pocieszajace,
          ja tez zauwazylam mala poprawe-ale nie bylam pewna czy to nie jest tak, ze widze to co chce zobaczyc,

          Skomentuj


            #6
            Mój synek ma teraz 5,5 miesiąca też ma spłaszczoną główkę , lekarka na rejonie powiedziała mi , że to sie już nie wyrówna , ale po przeczytaniu tego tematu okazuje się , że są na to szanse. Synek w tej chwili cały czas leżałby na brzuszku , ale ja mam z nim problem niestety taki , że wymiotuje i ulewa bardzo , dlatego też niezbyt chętnie kładę go na brzuszku.
            Od tygodnia zaczął sie do spania układac na boczku a potem przekręca sie na brzuszek , boję sie troche tego jego kładzenia na brzuszku , bo moze sie przecież udusić , poduszkę mu zabrałam i śpi bez poduszki , żeby nic sie nie wydarzyło.
            Pocieszyłyście mnie dziewczyny , że ta główka sie wyrówna.
            pozdrawiam




            Skomentuj


              #7
              moja coreczka bardzo nie lubiala lezec na brzuszku oraz spala na jednym boku kazdy mi mowil ze bedzie miala splaszczona glowke
              ale pozniej sama zaczela spac w roznych pozycjach a przed rokiem nawet na brzuchu spi
              i glowka jest normalna
              moim zdaniem nie masz co sie martwic

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Moje kochane mozecie byc spokojne moj syn teraz 6 lat. z ciazy blizniaczej tez mial plaska glowke z jednej str. bylam przerazona pediatra nr 2 za kase wyslal nas na usg glowki i ciemiazka ok.3miesiaca.by sprawdzic czy jest wszystko wporzo wyniki byly ok. musialam tylko przekladac syna na boczek by za czesto nie lezal na str, plaskiej niebardzo chcial wiec za plecami kladlam poduszke by sie nie obracal i tak jak pani doktor powiedziala ze sie wyrowna tak tez sie stalo ok 1,5 roku w moim przypadku teraz ma normalna glowke . A co do spania na brzuszku to ja bym nie ryzykowala tak malusie dzieci musza byc pod opieka gdy sie je kladzie w tej pozycji . Pozdrawiam i zdrowia zycze maluszkom

                Skomentuj


                  #9
                  Hej nie przejmoj sie głowka sie uformuje takze bedzie ok Ja mam troszke gorszy problem z moim dzieckiem Nadia ma 11 miesiecy i wykryto u niej "Fenyloketonurie" wiec...nie przejmoj sie glowka ,,, pozdrawiam Gina

                  Skomentuj


                    #10
                    a może jak nie chce leżeć na brzuszku to układać na boczku, raz jednym raz drugim, moim zdaniem o to trzeba dbać od samego początku, wiadomo że maluszki nie lubią jak je się układa nie tak jak one tego chcą ale to dla ich dobra. mój synek podobnie nie lubił leżeć na boczkach a teraz jak już go częściej układam do spania to nawet zauważyłam, że szybciej zasypia, więc warto próbować
                    Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
                    http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Dziewczyny w sklepach z artykulami dzieciecymi jest specjalna poduszeczka(taka piankowa w ksztalcie serduszka najczesciej albo okragla),podusia jest wyprofilowana(ma cos jakby dolek).Moja kolezanka kupila ja dla corci bo tez miala problem z glowka i pomoglo z tym ze mala miala jakies 3 m-ce,moze warto sprobowac?Pozdrawiam

                      Skomentuj


                        #12
                        mój synio juz podrosł, ma rok i 4 m-ce i rzeczywiscie glowka wyglada znacznie lepiej. nie jest jeszcze zupelnie zaokraglona ale widac to jedynie gdy maly ma mokre wlosy. mam nadzieje ze sie jeszcze poprawi, a jesli nie to i tak nie jest zle.
                        pozdrawiam wszystkie mamy

                        Skomentuj


                          #13
                          Mój synek ma 5 miesięcy i też główka jest nieco spłaszczona, ale jeszcze miesiąc temu spłaszczenie było znaczne a teraz zaczyna się zaokrąglać. Na ostatniej wizycie pediatra doradził stosować zamiast jednej kropli Vigantolu 2 kropelki i wszystko powinno dojść do normy.


                          Skomentuj


                            #14
                            mojej szwagierki synek też miał spłaszczoną główkę, lubiał leżeć tylko na jednym boczku.
                            nie masz co się martwić niedługo twój synek zacznie więcej siedzieć niż leżeć i w końcu mu się unormuje.
                            pozdrawiam

                            Skomentuj


                              #15
                              Kiedy mój synek miał 2 mc z prawej strony miał strasznie spłaszczoną główkę.Zaczęłam go układać podczas spania na drugą stronę. Na początku było trudno się przestawić maluszkowi ,ale byłam konsekwentna w działaniu i nie dałam za wygraną.Podczas kąpieli masowałam mu główkę kulistymi ruchami jednocześnie polewając wodą.W końcu Filipek się przyzwyczaił do spania z lewej strony a efektem mojego działania jest śliczna okrągła główeczka mojego synusia.

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X