Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Podróż do ciepłych krajów

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Podróż do ciepłych krajów

    Na przełomie marca i kwietnia chciałabym wyjechać na tydzień do ciepłych krajów z mężem i synkiem, który będzie miał około 8,5 miesiąca. Zastanawiam się, czy powinniśmy ograniczyć się do południa Europy (myślę o Cyprze), czy z takim malcem możemy polecieć już do Tunezji? Te miesiące nie będą jeszcze upalne, więc mniej boję się o nasłonecznienie, a bardziej o to, czy mój synek dobrze zniesie lot samolotem i zmianę klimatu. Przypuszczam, że najmniejsze problemy będą z pokarmem, bo zabrałabym zapas słoiczków i mleko w proszku, a także wciąż zamierzam karmić piersią.
    Proszę o radę, czy niemowlę w takim wieku nadaje się do podróżowania za granicę i na co powinnam szczególnie zwrócić uwagę, wybierając miejsce pobytu.
  •    
       

    #2
    Odp: Podróż do ciepłych krajów

    ja myślę że Tunezja czy Egipt to nie jest najlepszy wybór przy tak małym dziecku, my lecimy w czerwcu do Grecji i nasza córka bedzie miała 1 rok i 2mce i też mam lekkie obawy ale to jednak europa nie afryka
    też zamierzam zabrać słoiczki i mleko
    Pola 27.03.2009 godz 18 10, 2400g i 49cm miniaturka moja



    Skomentuj


      #3
      Odp: Podróż do ciepłych krajów

      Grecja... moje marzenie. mam nadzieję ze kiedyś je zrealizuję Widziałam nawet ostatnio dobrą ofertę w ORbis Travel z rabatami do 39%. Moja siostra z dziećmi była rok temu i mieli w hotelu Klub Koliber co bardzo sobie chwaliła, bo polska opiekunka i zabawy organizowane specjalnie z myślą o dzieciach to było to co pomogło im naprawdę wypocząć, Drugie dziecko pojechało gratis
      trzeba zacząć planować i odkładać to co trzeba

      Skomentuj


        #4
        Odp: Podróż do ciepłych krajów

        Ja też chciałam do Egiptu, ale stwierdziłam, że jak na pierwszy raz dla młodego to za daleko, wiec zdecydowaliśmy się na Grecję, a konkretnie na Rodos
        ja29, gdzie była Twoja siostra? my też z Orbisem lecimy

        Skomentuj


          #5
          Odp: Podróż do ciepłych krajów

          Też o tym myślę, o podróży z dzieckiem. Zniechęcają mnie jesdnak upału, długa podróż i tak napradę niemożność odstąpienia na krok od dziecko. wydaje mi się, że bardzoej się zmęczę, niż skorzystam

          Skomentuj


            #6
            Odp: Podróż do ciepłych krajów

            też myślałam o takim wyjeździe, albo z bliźniakami, to wydaje mi się mało możliwe... Chyba nic bym nie robiła, tylko się zajmowała chłopcami. Poczekamy aż chłopcy podrosną. Albo na możliwość, że zostawimy je z rodzicami naszymi na czas wyjazdu.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Podróż do ciepłych krajów

              w Polsce latem też bywa upalnie, a słyszałam, że dzieci lepiej znoszą upały na wakacjach niż rodzice a jeśli chodzi o zajmowanie się dzieckiem to też się bałam, że nie wypocznę, bo będę musiała latać za młodym, ale myślę, że nie będzie tak źle i ta opiekunka z Kolibra zajmie się synkiem, kiedy będę odpoczywać lub kiedy wybierzemy się na romantyczną kolacje we dwoje z TŻ
              wczoraj widziałam, że pojawiły się nowe promocje wakacyjne i dziecko moze pojechać na wakacje już od 499 zł, a dorośli ze zniżką -39% jeśli miałybyscie sie zdecydować to teraz jest najlepsza pora, najwieksze rabaty
              http://www.orbistravel.pl/?ls=NK tutaj jest ten baner "skocz z nami na wakacje" i tam jest ta oferta

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Podróż do ciepłych krajów

                Napisane przez Dorota225 Pokaż wiadomość
                Ja też chciałam do Egiptu, ale stwierdziłam, że jak na pierwszy raz dla młodego to za daleko, wiec zdecydowaliśmy się na Grecję, a konkretnie na Rodos
                ja29, gdzie była Twoja siostra? my też z Orbisem lecimy
                byli na Krecie. a widzę, że teraz w Orbis mają promocję. Z linka jaki podałaś widać że można już tam wypocząć za 1308zł

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Podróż do ciepłych krajów

                  My zabraliśmy naszą córką do Egiptu gdy miała 8 miesięcy.Wszyscy dookoła pukali się w głowę,ale okazało się że podjęliśmy dobrą decyzję.Pola w Egipcie czuła się doskonale!Wstawała o 6.00,jadła śniadanko i ,,pędziła"na plażęMimo 40-stopniowego upału czuła się znakomicie!Lot także zniosła naprawdę wspaniale,bo...spała większość czasu,haha.Od tamtej pory wiem,że należy słuchać tylko swojego głosu.Życzę Wam udanej wyprawy

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Podróż do ciepłych krajów

                    no, niezłe te promocje mają w tym roku
                    Majorka też tanio, znajoma kiedys pracowała na majorce w hotelu, 3*, gdzie za sam nocleg trzeba było płacić tyle, co tutaj za całe wakacje z przelotem w obie strony

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Podróż do ciepłych krajów

                      my bylismy z córeczką(też Polą) w Turcji jak miała 1,5 roku.Hotel by 4*
                      all inclusive-zabrałam ze sobą troche wody butekowanej, soczki i kilka słoiczków, ale wybór jedzenia również dla dziecka był spory-ryż, makarony, jajka-wszystko bez przypraw, sosów itp więc zawsze coś sie dla niej znalazło.Oczywiście miałam dobrze wyposażoną apteczkę, a przed wyjazdem (i w trakcie)dawałam małej Lactoral.My z mężem też braliśmy probiotyki.Opieka lekarza była zapewniona w hoteu-ale na szczęście nie musieliśmy z niej korzystać. I oczywiście smarowałam najwyższymi faktorami..

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Podróż do ciepłych krajów

                        ZJA też sie zastanawiam czy zabrać mojego małego za granicę ale mąż protestuję. EGIRT< TUNEZJA odpada bo jest inna flora bakteryjna i łatwo można zarazić się jakimś DZiwactwem ale Europa jest ok

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Podróż do ciepłych krajów

                          c.d
                          ze starszym byliśmy w TURCJi jak miał 2 latka i zadnych problemów nie było

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Podróż do ciepłych krajów

                            My lecimy we wtorek z 3 latkiem do Egiptu do 5 gwiazdkowego hotelu. Pediatra nie wdziała żadnych przeciwwskazań, tylko żeby podawać butelkowaną wodę. w razie sensacji żołądkowych poleciła lek, dostępny tylko tam na miejscu Antinal, działa już po kilku godzinach. Ponoć żaden polski odpowiednik nifuroksazyd na to nie pomaga
                            Kilkoro dzieciaczków z rodzinki latało i nigdy nie było problemu.mam nadzieję, ze i w naszym wypadku będzie super.
                            Last edited by Scaarlett; 22-05-2010, 00:40.

                            Piotruś 13.08 2007r. 2820g i 53cm

                            Bartuś 14.03 2011r. 3410g i 56cm




                            Bez moich dzieci dom pewnie byłby czysty, portfel pełny.. tylko, że moje serce byłoby puste

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Podróż do ciepłych krajów

                              A mi by się nie chciało. Byliśmy ze znajomymi i ich 9 miesięcznym dzieckiem w Tunezji. My (wtedy jeszcze bez dzieci) codziennie wycieczki, zwiedzanie, przejażdżki wielbłądem, całodniowe rejsy itp. Oni: od 7 do 10 na basenie, potem dziecko szło spać, jeden rodzic pilnował go w pokoju, potem było za gorąco i zmiana osoby pilnującej, po 17 robiło się chłodniej i mogli wyjść, ok. 19 dziecko szło spać, więc znowu ktoś go w pokoju musiał pilnować. Nie wiem czy odpoczęli, czasu ze sobą też niewiele spędzili. Przesiedzieli 2 tygodnie w pokoju hotelowym. No i te ich bagaże: pieluchy, słoiczki, wózek...

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X