Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak nosić niemowlaka

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    jak nosić niemowlaka

    Mamusie jak nosiłyście swoje pociechy?? Ostatnio oglądałam jakiś program i pediatra wypowiadał się że maleństwa nie powinny być noszone w pozycji pionowej jednak nie wiem dlaczego może któraś z Was wie coś więcej na ten temat.
    Mój Mały właśnie w pozycji pionowej kiedy noszę go do odbicia po jedzeniu najchętniej zasypia, a kiedy chce się przytulić to najszybciej się uspokaja tak noszony.
    Znalazłam materiały na temat noszenia, podnoszenia i kładzenia dzieciaczków do łóżeczka i powiem że nie wiedziałam że tak trzeba , ja brałam Małego pod pupę i pod kark a nie tak jak jest prezentowane na filmie. A Wy jak to robicie??

    http://www.edziecko.pl/wideo_edzieck...emowlecia.html

    http://www.edziecko.pl/wideo_edzieck...emowlecia.html
  •    
       

    #2
    Odp: jak nosić niemowlaka

    Ja podnosilam swoje dzieci tak jak Ty czyli pod pupkę i karczek ale do czasu az zaczęły utrzymywać główkę potem podnosiłam pod paszki.Ważne żeby to robić spokojnie tak aby dziecko się nie przestraszyło i czuło się bezpiecznie.Pionowo zaczęłam nosić już od 4-tego tygodnia życia bo inaczej mała płakała.


    Skomentuj


      #3
      Odp: jak nosić niemowlaka

      Mi położna na wizycie domowej powiedziała, że jak już chcę ją nosić
      pionowo (np do odbicia) to nie podtrzymywać pod pupkę, tylko wyżej, mniej więcej
      na wysokości krzyża. Z tego co pamiętam, żeby nie obciążać kręgosłupa. Ale
      ogólnie radziła takie cuda wianki jak Zawitkowski pokazuje


      Skomentuj


        #4
        Odp: jak nosić niemowlaka

        hmmm ja nosiłam i podnosiłam tak jak podpowiadał mi instynkt- natura i wg mnie natura wie najlepiej. wydaje mi się że gdybym zaczęła takie kombinacje urządzać to jeszcze bym dziecko zgubiła




        "Tępi ludzie są jak tępe noże. Większej krzywdy nie zrobią, ale jak wkurzają".

        Skomentuj


          #5
          Odp: jak nosić niemowlaka

          moi chłopcy urodzili się dwa miesiące przed terminem i w związku z tym mieli bardzo niskie napięcie mięśni, więc bardzo długo mogłam ich nosić tylko kładąc na ręce wzdłuż( główka na zgięciu łokcia nóżki na dłoni) nie było mowy o noszeniu pionowo, twarzą do mnie, tylko tyłem, ale to dopiero jak główka przestała im lecieć na boki czyli około 5 miesiąca. Poza tym dopiero miesiąc temu mogłam sobie pozwolic na to żeby przy podnoszeniu nie podkładać ręki pod całą główke, a nie tylko kark. Ale to wynikało z ich problemów neurologicznych. Teraz mogę ich nosić jak mi się podoba, ale został mi odruch że przy podnoszeniu odwracam na bok, potem brzuch i tak podnoszę do góry, mam jakiś uraz i boję sie że główka poleci do tyłu chociaż trzymają ją już dobrze.


          Skomentuj


            #6
            Odp: jak nosić niemowlaka

            Nusiakova to miałaś konkretną położną moja jak przyszła to rozwodziła sie o swoim synu i tylko o tym co mam jeść a co nie. I tak wyszło że mam jeść tylko parówki cielęce chudą wędlinkę i kurczaczka
            Na szczęście nosiłam Młodego przez parę tygodni w beciku to to inaczej się nie dało jak poziomo, a tylko na odbicie pion i na zaśnięcie chyba. Ale i tak jestem zła że o niczym nie informują tak jak powinni. Apotem jak sie coś wydarzy to wina matki...
            Szymuś urodził się z niską wagą urodzeniową ale nikt mi nic nie powiedział ze mam nosić tak a nie inaczej
            Aniinkarobiłam i w sumie robię tak jak Ty biorę Synka tak jak jemu jest wygodniej i nie płacze.

            Skomentuj


              #7
              Odp: jak nosić niemowlaka

              Pokażcie mi mamę, która w ten sposób podnosi dziecko. Albo taką, której w szpitalu lub juz w domu położna/lekarz pokazał, że tak to należy robić. Albo pediatrę, który podczas pierwszych wizyt w przychodni zwrócił uwagę mamie, jak należy brać malucha na rece, przewijać go, ubierać.
              Chyba tylko mama, która chodzi na rehabilitacje związane z problemami neurologicznymi ma szansę dowiedzieć się jak powinna "obsługiwać" niemowlaka.

              O tym, że nie powinno sie malucha nosić pionowo to i ja słyszałam. Niestety większość dzieciaczków tak właśnie uwielbia, a właściwie wszystkie są "odbijane" i chcąc nie chcąc poznaje tę pozycję.
              Ja swojego synka starałam się nie nosić pionowo, niestety tata był mniej posłuszny zaleceniom i przyzwycził małego. Szukałam wiec takiej pozycji, by pionowa nie była, ale na tyle wysoko miał główkę, by widział wiecej. Na ramieniu z pupą nieco niżej niz głowa. A czasem pionowo również, jak prawie każda mama.
              Łukasz 11.10.2007

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: jak nosić niemowlaka

                święte słowa!!!! Ja dowiedziałam się tego wszystkiego dopiero na pierwszej wizycie u neurologa, nikt wcześniej nie zwracał mi na to uwagi, nawet dr n. med. neonantolog ze szpitala w Bytomiu, kiedy byliśmy na kontroli. ale oni tam karmili dzieci na pionowo z max. odchylona główką do tyłu, żeby upchnąć jak najwięcej pokarmu ( wcześniaki często nie potrafią pić) więc czego sie spodziewać...


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: jak nosić niemowlaka

                  jak dla mnie te sposoby podnoszenia i kladzenia dziecka sa mocno wykombinowane, mysle ze sa to sposoby najbezpieczniejszego podnoszenia i kladzenia dziecka,ale z drugiej strony bardzo nieporeczne i nawet u niego wyglada to na trudne(nie intuicyjne)

                  ja podkladalam reke pod pupe az pod plecki a druga pod glowke i rowno podnosilam,
                  przy noszeniu do odbicia kladlam wysoko na ramieniu i jakos tak przy pupie podpieralam, zreszta juz nie pamietam jak to dokladnie bylo jak byl taki malutki niedlugo sobie przypomne jak to jest z malenstwem

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: jak nosić niemowlaka

                    pieczulkano to gratuluje chyba dobrze Cię zrozumiałam
                    Tak też myśle że te sposoby podnoszenia są dobre ale ja jestem drobną osobą i nie mam tak długich rąk jak Zawitkowski mój m może sobie na takie coś pozwolić bo wielki chłop
                    Byłam wczoraj na kontroli w przychodni i obserwowałam jak mamusie kładą i podnoszą swoje maleństwa....nie wiedziałam ani pół osoby która by praktykowała takie podnoszenie jak jest na filmie
                    bagnes ja też po spotkaniu w szpitalu z dr n. med. neonantolog nic się nie dowiedziałam kładła nacisk na karmienie a nie na to jak "obsługiwać" maleństwo
                    I co się dziwić że potem mamy się stresują.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: jak nosić niemowlaka

                      Nie wiem czy tez tak macie,ale jak nosze dziecko to po prostu czuję kiedy jest mu wtygodnie a kiedy nie i dlatego płaczę bądź jest niespokojny. Odczuwacie coś takiego czy tylko ja tak mam?

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: jak nosić niemowlaka

                        Noszenie musi byc wygodne dla dziecka i mamy,dlatego mogę polecic noszenie w chuście bądź nosidełku. Dobrze wybrane będzie służyc bardzo mile. Znalazłam miejsce, gdzie można znaleźc wysokiej jakości chusty i nosidełka http://www.odnarodzin.pl/kategoria,2...iemowlece.html ,które z pewnością okażą się praktyczne i oczywiście modne.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: jak nosić niemowlaka

                          Witam serdecznie. Jestem młodą mamą i poszukuję jakieś sprawdzonej firmy produkującej chusty do noszenia dzieci. Niestety wybór chusty to dla mnie wielkie wyzwanie. Nigdy nie używałam takiego urządzenia i sama nie wiem czym powinnam się kierować podczas zakupów. Dziewczyny proszę pomóżcie podjąć mi decyzję. Dodam, że moje dziecka waży około 4 kg. Z góry dziękuję za opinie.
                          Wynajem autokaru i przewóz osób - GP Lines
                          Polecam sklep dla dzieci http://scandinavianbaby.pl/
                          ___
                          Kawiarnia Cafe - Zaparz kawę jak barista

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X