Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dzieciaczki z niską wagą urodzeniową

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Dzieciaczki z niską wagą urodzeniową

    Witajcie Mamusie
    Urodziłam synusia w 39 t.c okazało się jednak przed samym porodem że dzidziuś jest dużo mniejszy niż powinienważył 2250 i miał 51 cm długości. Karmie go piersią i staram się nie dokarmiać żadnym mleczkiem choć powiedziano mi że mam stosować Prenan. Zdarza mi sie raz w ciągu doby podać butelkę bo sama nie wiem czy Szymuś najada się z mojej piersi i czy to wystarcza Chciałam się zapytać czy któraś z Was Mamusie była w podobnej sytuacji?? Jak rosły Wasze pociechy i ile powinny przybierać na wadze?? Pytań nasuwa mi się jeszcze mnóstwo ale może wypłyną w trakcie rozmowy. Dodam jeszcze że usłyszałam ostatnio od pani doktor "co też pani robiła w ciąży że taki malutki" lekko się załamałam, bo ani nie palę i w ciąży piwo też mi nie podchodziło a jadłam normalnie....
  •    
       

    #2
    Odp: Dzieciaczki z niską wagą urodzeniową

    Witaj.Twój synek mógł mieć problemy z nieprawidłowymi przepływami pępowinowymi których lekarze nie wykryli i teraz obwiniają matkę.Często sie to zdarza ale nie powinno mieć wpływu na dalszy rozwój.Moim zdaniem teraz powinnaś małego karmic tylko piersią a mleko dodatkowe wprowadzić dopiero jak będzie mało przybierał na wadze.Moja szwagierka urodziła wcześniaka w 34 tyg ciąży z wagą 2200g karmi go tylko piersią ,mały ma 6 mies. i potroił wagę urodzeniową.


    Skomentuj


      #3
      Odp: Dzieciaczki z niską wagą urodzeniową

      ja urodziłam córkę z wagą 2615 i karmiłam tylko piersią a rosła niesamowicie po 1,5 kg na miesiąc.
      Już gdzieś pisałysmy że takie maluchy szybko nadrabiają. Także głowa do góry i dawaj cycunia ile bobo chce.

      A własnie jak przybiera na wadze i ile teraz ma tyg miesięcy i ile wązy???


      JULA

      MAJA

      OLGA

      Skomentuj


        #4
        Odp: Dzieciaczki z niską wagą urodzeniową

        ciesze się Szymkiem dopiero od 2 tygodni jak byliśmy na kontroli to przybrał 300g przez tydzień sama nie wiem czy to dużo czy mało. Tak jak piszecie cycuś 24 godziny on-line tylko ze mój synuś nie budzi się na jedzonko sama muszę go wybudzać

        Skomentuj


          #5
          Odp: Dzieciaczki z niską wagą urodzeniową

          zapomniałam dodać waga wyjściowa ze szpitala 2120 teraz 2420

          Skomentuj


            #6
            Odp: Dzieciaczki z niską wagą urodzeniową

            Moi chłopcy urodzili się w 32 tygodniu, waga 2100 i 2350 od początku byli na prenanie, ale to wynikało z problemów z moim mlekiem ( oni nie umieli pić-słaby odruch ssania, mnie nikt nie pomógł, no i pokarm zanikł), ale z tego co wiem to mleko(dla dzieci z niską masą i wcześniaków) dziecko powinno pić tylko w przypadku problemów z mlekiem matki, no i do osiągnięcia wagi 2500, potem trzeba przejść na normalne mleko początkowe. Tak bynajmniej twierdziła lekarka neonantolog, jeżeli matka ma pokarm i dziecko przybiera na wadze prawidłowo, to powinno być na cycku.Z tego co wiem prawidłowy przyrost wagi jest od 400g. do 1200g na miesiąc, więc jeżeli tak jest z Twoim dzieciątkiem, to ja bym zapytała lekarkę dlaczego nie możesz karmic piersią.
            300g na tydzień to ok przecież


            Skomentuj


              #7
              Odp: Dzieciaczki z niską wagą urodzeniową

              dziękuje jeśli mówisz ze jest ok to trochę się uspokoiłam staram się mu dawać tylko pierś...choć w nocy wisi na niej 2 godziny i ciągle szuka niby mówione jest ze na jedno karmienie jedna pierś ale jak nie podam mu drugiej to nie zaśnie...może faktycznie mam coś z mlekiem nie tak

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Dzieciaczki z niską wagą urodzeniową

                BEHEROWKA napisałam Ci na wątku "Butla czy pierś dla maluszka?"


                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Dzieciaczki z niską wagą urodzeniową

                  dzięki serdeczne

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Dzieciaczki z niską wagą urodzeniową

                    Moja córka urodziła się w 39 tc i wazyla 2100, 49 cm. Tylko ze moje lozysko wazylo 250 dkg zamiast okolo pol kg. NIe pale w ciazy nie pilam. Ale u mnie w rodzinie rodzą sie same male dzieci max to 2700 wiec moze to dziedziczne? Corka teraz wazy normalnie ale jest w tej dolnej granicy wagi i wzrostu zreszta ani ja ani moj mąż do byków nie nalezymy bo ja waze tylko 42 kg i przytyc nie moge widac taki juz moj urok!!!!!!! Głowa do gory!!!!!!!!!!!!

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Dzieciaczki z niską wagą urodzeniową

                      Napisane przez beherowka Pokaż wiadomość
                      ciesze się Szymkiem dopiero od 2 tygodni jak byliśmy na kontroli to przybrał 300g przez tydzień sama nie wiem czy to dużo czy mało. Tak jak piszecie cycuś 24 godziny on-line tylko ze mój synuś nie budzi się na jedzonko sama muszę go wybudzać
                      300g na tydzien jest oki,moj urodzil sie w 35 z waga2800,a przez pierwszy miesiac przybral 1500g prawie ale to byl rzarlok co 2godziny jadl jak bylo malo to dawalam mu z obu piersi szczerze nawet nie wiedzialam ze jedno karmienie jeden cycus
                      Mam tylko pytanko mial zoltaczke i czy ja wyleczyli w szpitalu nie zeby tak mialo byc z twoim synkiem ale mojej szwagierki synek zostal wypisany z zoltaczka i miala podobne problemy maly nie przybieral i nie domagal sie karmienia








                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Dzieciaczki z niską wagą urodzeniową

                        Miał żółtaczkę ale jak byliśmy w zeszłym tygodniu u pani doktor to powiedziała ze wszystko jest już dobrze.
                        Z tego co mi powiedziano choć nie wiem czy tego słuchać skoro dziecko na usg w 39 t.c. wychodziło na 32 tydzień to musi teraz dobić tygodniami do tego pełnego 40 t.c. i dopiero może się coś unormuje (jakaś kolejna teoria no ale zobaczymy)
                        Mały zaczyna być tak nieznośny nocami że wymiękam powoli jak w dzień śpi jako tako tak w nocy jest straszny wrzask
                        Może podpowiecie Mamusie jak Wy przeżyłyście te pierwsze miesiące na nockach (jak chodziłam do pracy to mówiłyśmy że na nockach jest ciężko...praca w porównaniu z nocną pracą przy dzidziusiu to pikuś)

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Dzieciaczki z niską wagą urodzeniową

                          znalazłam wątek o nocnym karmieniu poszperam tam może coś znajdę a jak nie to tam zapodam pytanie
                          a z tym karmieniem z jednej piersi to lekarze podobno mają takie bzdury mówić bo takie są niby odgórne ustalenia (chyba z zamierzchłych czasów), które o doopę roztrzaść bo guzik się mają do zastosowania w praktyce.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Dzieciaczki z niską wagą urodzeniową

                            Tak,czasy się zmieniły i wiele rzeczy odeszlo do lamusa.Kiedyś lekarze zalecali żeby karmić dziecko co 3 godz a w międzyczasie dawać herbatkę i wcale się nie dziwię ze mamy dawniej karmiły bardzo krótko bo laktacja zanikała.Dlatego w tych sprawach nie należy radzic się babć i starych lekarzy.
                            BEHEROWKA może to dobrze ze mały więcej ssie w nocy bo wtedy skład mleka się zmienia i jest bardziej tłuste.A co do zmęczenia spróbuj małego karmić w czasie snu,biorąc go do swojego łóżka ja tak robiłam i gdzieś miałam opinie ze maluch się przyzwyczai,małą przeniosłam do łóżeczka dopiero jak miała 6 m.


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Dzieciaczki z niską wagą urodzeniową

                              anna31spróbowałam spać z Małym jest 100 razy lepiej choć cały czas się uczę czego on oczekuje ode mnie w nocy
                              Mam problem z wybudzaniem go na jedzenie muszę go budzić bo jest strasznym śpiochem siedzę z zegarkiem w ręku. Powinien mieć przerwy nie dłuższe niż 3 godziny i tu pojawiają się schody podam Wam przykład i może któraś z Was Mamusie mi pomoże
                              1 Załóżmy że je o 3 kolejne jedzenie powinien mieć nie później niż o 6, ale co jeśli Mały będzie chciał jeść o 4:30 to kolejne 3 godzinki mam liczyć od ostatniego posiłku??(bo to wydaje mi się najbardziej logiczne)
                              2 A co w przypadku gdy wisi na cycusiu od 3 do 5??
                              Jak ja mam liczyć te godziny szaleństwo a ja sie gmatwam w takich sprawach

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X