Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

uszka z odparzeniami, POMOCY!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    uszka z odparzeniami, POMOCY!!!

    od dwóch dni zauważyłam, że za uszkami porobiły sie synkowi rany podobne do odparzeń w pachwinach i nie wiem skąd mogły się wsiąść i jak się ich pozbyć?
    Jaką maścią to smarować? Próbuje linomagiem ale nie widze rezultatu a maluch nie pozwala żeby tam za dużo zrobić.
    Napiszcie czy ktoś miał podobny problem bo ja pierwszy raz spotkałam się z takim problemem i chyba udam sie do lekarza
  •    
       

    #2
    Odp: uszka z odparzeniami, POMOCY!!!

    któraś z dziewczyn kiedyś pisała, że takie coś może mieć podłoże alergiczne.
    Ale ja nie wiem za wiele w tym temacie.
    Lekarza na pewno jest dobrym rozwiązaniem.
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj


      #3
      Odp: uszka z odparzeniami, POMOCY!!!

      elasia u nas cos takiego pojawialo sie czasami jak synek byl mniejszy.Zaczynalo sie od malutkich krosteczek na karku i za uszkami,czesto po tym jak kapal go tatus...
      okazalo sie ze to od wilgoci,dziecko bylo nie dokladnie wytarte w tych miejscach i wilgotna skora spowodowala odparzenia.
      Moze u was tez tak jest?
      Na wszelki wypadek poszlabym jednak do lekarza bo wiadomo ze my sobie tu mozemy diagnozowac na podstawie wlasnych doswiadczen ale to nie to samo co wizyta u pediatry

      Skomentuj


        #4
        Odp: uszka z odparzeniami, POMOCY!!!

        dziękuje, podjadę na pewno do lekarza, a myje synka praktycznie zawsze ja i tak samo wycieram wiec to pierwszy raz nas coś takiego spotyka a mamy już 4,5 miesiąca. Słyszałam, ze może od częstego noszenia czapek, ale też u nas się nie sprawdza bo ostatnio mało wychodzimy... Synek jest papuśny i ogólnie ma sporo fałdek, może gdzieś faktycznie została woda... no nic lekarz powie co robić... pozdrawiam i dziękuje za rady

        Skomentuj


          #5
          Odp: uszka z odparzeniami, POMOCY!!!

          Moze to nic powaznego,ale lepiej sprawdzic ,powodzenia i daj znac co powiedzial lekarz

          Skomentuj


            #6
            Odp: uszka z odparzeniami, POMOCY!!!

            Mój synek miał takie odparzenia ale jak był malutki i prawdopodobnie było to spowodowane alergią bo ma skaze białkową, miał to przez kilka dni i tyle. Ale faktycznie może dobrze nie wytarłaś z wody. Ja to przemywałam żelem hipoalergicznym i dawałam troszeczke mąki ziemniaczanej.


            Skomentuj


              #7
              Odp: uszka z odparzeniami, POMOCY!!!

              U nas też małemu porobiły się takie odparzenia za uszkami właśnie przez to że go niedokładnie wytarłam po kąpieli

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: uszka z odparzeniami, POMOCY!!!

                byliśmy u lekarza a on nas na Izbę do Szpitala wysłał i tam powiedziała, że musi to obejrzec dermatolog bo to antybiotykiem trzeba smarować. Mówiłam, że trzy dni leżałam z wysoką goraczka i to przez te trzy dni to wyskoczyło. Obejrzała i że maluch jest dość papuśny to znalazła jeszcze małe na zgięciach pod kolankiem. Jutro jak beda miejsca podejde do dermatologa.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: uszka z odparzeniami, POMOCY!!!

                  elasia dobrze ze nie czekalas
                  Od czego konkretnie to sie zrobilo nie wiadomo?

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: uszka z odparzeniami, POMOCY!!!

                    byłam u lekarza, powiedział że to atopowe zapalenie skóry i że to nie ma nic wspólnego ze złym wytarciem po kąpieli. Ponoć maluch jest podatny na alergie i zapalenia taki jego urok ;( dostaliśmy maść i do tygodnia powinno zniknąć....
                    Pozdrawiam

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: uszka z odparzeniami, POMOCY!!!

                      Dobrze ze juz sie wyjasnilo,pozdrawiam

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: uszka z odparzeniami, POMOCY!!!

                        Elasia a wiesz, że AZS to gorsze holerstwo niż skaza białkowa? U mojego synka stwierdzono skaze i doszło do tego azs, smaruję mu buzię kremem dermobaza jest tłusty i na tego typu schorzenia. Krem jest bez recepty i bardzo tani i do tego dobry, polecam.


                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: uszka z odparzeniami, POMOCY!!!

                          nie wiem... teraz to mnie nastraszyłaś.... a od czego to sie bierze? My dostaliśmy maść za 25 zł ale po 3 dniach smarowania wszystko zaczeło ustepowac.... mam nadzieje że nie bedzie powracac.

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: uszka z odparzeniami, POMOCY!!!

                            Nie mam pojęcia, ale jest to uczulenie na alergeny, kurz, proszek, jedzenie, żle wypłukane ubranka, zła woda itp. Mój też dostał maść sterydową i po 2 dniach zeszło, ale po tygodniu wróciło i tak do tej pory ale tylko na policzkach i czuć pod palcami, także nie widać krostek. Kąpie go w żel Emolium i używam po kąpieli balsam Emolium jest rewelacyjny z przeznaczeniem na azs. A dostałaś recepte na mleko z azs?


                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: uszka z odparzeniami, POMOCY!!!

                              Aha, twój synek nie musi być uczulony na to co napisałam, ja nie wiem na co mój ma uczulenie, staram się eliminować alergeny. A ile ma twój synek? Jest wątek o azs kilka pozycji w dół, poczytaj
                              Last edited by Kornelek01; 02-01-2010, 14:03.


                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X