Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Katar i wszystko co z nim związane

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    #46
    Odp: Katar

    Ja mam sprawdzony sposób na katar używam kropelek olbas nakrapiam na poduszke lub pieluche i nosek się sam udrażnia dodatkowo robie inhalacje ze soli fizologicznej i daje sprej do nosa ze solą morską ,dodatkowo dawałam jeszcze calcium w syropie i cebion zwykły. Jeśli katar jest gęsty to trzeba dziecku dawać duzo do picia bo to rozżedza wydzieline i na grzejnik jeśli pali się w centralnym dawać zmoczony ręcznik by nawilżać powietrze

    Skomentuj

    •    
         

      #47
      Odp: Katar

      Napisane przez FamilyTree Pokaż wiadomość
      tylko uświadomić chcę, ze kropelki Oil Olbas są do stosowania powyżej 3 r.ż
      Jak już dede21 chcesz koniecznie stosować to lepiej je do wrzątku wkrop i połóż miskę obok łóżeczka.

      tak pisze na buteleczce ale nim zakupilam spytalalm pediatry czy mozna stosowac u 18-miesiecznej dziewczynki i mowila ze nie ma zadnych przeciwskazan...na niektorych lekach pisze ze nie mozna do 3 roku zycia ale po konsultacji z lekarzem okazuje sie zee mozna.Ale uprzedala ze doslownie jedna kropelke bo sa bardzo mocne i moze dzixecko sie dusic moze miec trudnosci z oddychaniem ze jak pisze 1 kropelke to jedna a nie ze mamie sie wydaje ze "CO TO JEDNA DAM 3..." wiec stosuje tak jak zaleCono i jest ok a stosuje juz je troszke i NIE WIDZE JAKIS skutkow ubocznych. wiec spokojnie...

      Skomentuj


        #48
        Odp: Katar

        Napisane przez sikornik Pokaż wiadomość
        za chiny ludowe bym przy małym dziecku nie stosowała Olbasu na pościel bezpośrednio działa drażniąco na niektórych dorosłych a co dopiero na dziecko...
        jak pisze tree ewentualnie inhalacje przez skraplanie, przy okazji powietrze nie będzie takie suche

        nam alergolog odradził takie metody w ogóle, żeby mi do glowy nie przyszła
        pewnie było by tak jak w przypadku Ani31
        owszem ze dziala drażniąco na doroslych i na dzieci ale jak przesadzisz jak nawalisz kropelek na poduszke na pieluche na pizamke itp...ale jak daje jedna kropele na cala poduszke i tyle zreszta pisalam to jest ok. Poprzedniczka jak widac tez dawala i tez bylo ok a ma 11 miesiacy jej maluszek przecierz nnie dawalabym kropelek jak widze ze dziecko ma dusznosci i cos sie dzieje nie tak a jest wrecz odwrotnie daje kropelke na noc i dziecko spi cala noc spokojnie oddycha noskiem i jest ok,.Wiec z tymi uprzedeniami to spokojnie - ale kazdy ma swoje zasady i nie kaze ich zmienac pozdrawiam.

        A co do lekarzy to jak widac sa lekarze i lekarze twoj odradzal zeby absolutnie a moj doradzaj jak najbardziej

        Skomentuj


          #49
          Odp: Katar

          Napisane przez dede21 Pokaż wiadomość
          A co do lekarzy to jak widac sa lekarze i lekarze twoj odradzal zeby absolutnie a moj doradzaj jak najbardziej
          ano sa lekarze i lekarze...
          ja konsulowałam z alergologiem, a Ty pewnie z pediatrą, jak masz zdrowe dziecko to rób jak uważasz, moje jest alergikiem wiec to trochę inna bajka
          poza tym, czy ja tu cos komuś każę ???

          również pozdrawiam!

          Skomentuj


            #50
            Odp: Katar

            Na katar polecam wodę morską i Fridę. Krople tylko w wypadku obrzęku śluzówki i to maksymalnie przez 7 dni- później śluzówka zanika. warto sprawdzić, czy w pomieszczeniu jest odpowiednia wilgotność- szczególnie w sezonie grzewczym

            Skomentuj


              #51
              Katar u niemowlaka

              Co zrobić z katarkiem u maluszka ? niby ma alergie i dostaje Zyrtec ale wcale nie zmniejsza to katarku. Macie jakies rady na to??

              Skomentuj


                #52
                Odp: Katar u niemowlaka

                proponuję zakrapaić nosek wodą morską, np. Marimer i ściągać wydzielinę z noska. Ponadto leżenie na brzuszku ułatwia oddychanie

                Skomentuj

                •    
                     

                  #53
                  Odp: Katar u niemowlaka

                  Poza sposobami zaproponowanymi przez Kasię można jeszcze pod materacyk lub nogi łóżeczka podłożyć np. grube książki, zeby głowa była uniesiona wyżej niż reszta ciała.
                  Poza tym istotne jest nawilzanie powietrza. Np. rozwieszajac na łóżeczku wilgotne pieluchy, ręczniki, pranie.
                  Jest tez w aptece spray homeopatyczny Euphorbium, który bezpiecznie można stosować u maluchów, choć ja osobiście wolę ze wszystkimi lekami poradzić się lekarza. No i u nas ten lek średnio się sprawdzał. Raz działał, a raz nie bardzo.

                  Co do fizycznego ściagania wydzieliny z noska, to lekarze nie zawsze polecają takie działanie. Choć wydaje się ono być skuteczna, jest jednak bardzo nieprzyjemne.
                  Łukasz 11.10.2007

                  Skomentuj


                    #54
                    Odp: Katar u niemowlaka

                    bardzo dobre są inhalacje nebulizatorem z soli fizjologicznej,ściąganie z noska może i jest nieprzyjemne ale pomaga maluchowi oddychac ja do tego uzywam nosfridy,no i jeśli to tylko katar to w ciepłe dni polecam spacery.




                    Skomentuj


                      #55
                      Odp: Katar u niemowlaka

                      dziękuje za rady i zgadzam się w 100% że czyszczenie noska gruszką to katorga zarówno dla mnie jak i malutkiej

                      Skomentuj

                      •    
                           

                        #56
                        Odp: Katar u niemowlaka

                        Ja na katar u malucha używałam homeopatycznego sprayu do nosa Euphorbium Comp. S. W sumie to czym dziecko było mniejsze, tym lepiej na niego reagowało

                        I w sumie w tym wieku to chyba na tym możliwości się kończą. Pulmex Baby jest powyżej 6. miesiąca życia, maść majerankowa zdaje się powyżej 1. roku.

                        Są też herbatki typu "na suchy nosek" - one chyba są dla takich malutkich niemowlaczków? Chociaż nie używałam i nie wiem jak działa.

                        Oczywiście tak jak dziewczyny piszą: książki pod nogi łóżeczka i spacerki jak pogoda sprzyja.

                        Skomentuj


                          #57
                          Odp: Katar u niemowlaka

                          Euphorbium jest genialny na alergie, zapelenie zatok itp, polecam z czystym sumieniem
                          oczywiście spacerki, jeśli nie ma wilgotnego powietrza, moja lekarka mówi, że nawet wiatr może być, byle by powietrze było suche, na dworze dziecku lepiej sie oddycha.
                          Do ściągania katarku z nosa polecam aspirator a nie gruszkę... gruszką wszystkiego sie nie wyciagnie... woda morska i sól fizjologiczna


                          ELENA ZUZANNA ur.12.09.2008r godz. 07:00 mierzyła 56cm ważyła 3660g




                          IGOR SEBASTIAN ur.16.06.2010r godz. 06:10 mierzył 59cm ważył 4350g



                          ---------------------------------------------------

                          Moderator działów: Walentynki / Dzień Babci i Dziadka / Czekając na dziecko, ciąża poród /

                          Skomentuj


                            #58
                            Odp: Katar u niemowlaka

                            A drogi taki aspirator ? poza tym troszkę boję się tego typu rzeczy

                            Skomentuj


                              #59
                              Odp: Katar u niemowlaka

                              Na katarek u niemowlaka dobra jest maśc majerankowa,ale jeżeli chcemy coś skutecznego to fajne sa kropelki do nosa Otrivin.

                              Skomentuj


                                #60
                                Sprawdzone sposoby na katar maluszka

                                Hej mamuśki !!!

                                Macie może jakieś sprawdzone sposoby na katar u naszych dzieciaczków. Mój synek ma 11 miesięcy i wczoraj niespodziewanie dostał katarku. Biedactwo nie może spać w nocy bo ma zapchany nosek. Stosuję oczywiście witaminę C, wapno, nacieram go maścią rozgrzewającą i daję specjalne kropelki do noska. Ale nie widzę żadnej poprawy.

                                Skomentuj

                                       
                                Working...
                                X