Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

rozmiar pieluszki

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    rozmiar pieluszki

    po czy poznać że maluch wyrasta ze swojego rozmiaru pieluszki? czy te rozciągliwe paski po bokach mają zachodzić na nóżki? Wydaje mi się że nie bardzo i zastanawiam się czy zakładać mojej Aminie większy rozmiar, co prawda ma dopiero 3,5 kg a najmniejsza 1ka jest do 5 kg ale chyba to nie od tego zależy mój pierwszy maluch więc nie wiem jeszcze wielu rzeczy
    Kinia & Aminka
  •    
       

    #2
    Spokojnie...2 są juz od chyba 3,5kg więc chyba możesz Z resztą powinnaś zmienić pieluszki na większe jeśli tylko czujesz, że maluszek nie czuje się komfortowo w tych które ma. Chyba nie chciała byś kiedyś przeżyć niespodziankę z przemoczonym ubrankiem przeciekło przez pieluszkę

    Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

    Różności do postów
    GALERIA OLAFKA

    Skomentuj


      #3
      przezyłam z za duza zle zapielam (za luzno) i musiałam w rezultacie rozciac body nozyczkami zeby calego dzidziusia nie upackac zmienilismy na 2 i jest lepiej
      Kinia & Aminka

      Skomentuj


        #4
        No widzisz...
        My już teraz używamy 5 (od jakichś 5 miesięcy) w sumie to zawsze zmieniałam pieluszki kiedy po prostu Olo zaczął przemaczać również ubranka...
        Chociaż w naszym przypadku jeszcze nie było tak dramatycznie żeby rozcinać body, na szczęście Ale to pewnie dlatego, że Olo robił kupki zawsze 1 dziennie.

        Olaf ur. 08.05.2007 o 14:31 4.255kg, 56cm

        Różności do postów
        GALERIA OLAFKA

        Skomentuj


          #5
          Muszisz obserwować kiedy i jaką pieluchę zastosować . Niedobrze jak jest za duża i nie bobrze jak za mała.
          Zawsze bierz jakiś zapas. Mój maluch waży w tej chwili 7,5 kg i jeszcze używamy 3 , ale za chwilke trzeba zmienic na 4. Ja zawsze patrze czy pieluszka jak jest zasikana nie dociska za bardzo do ciałka.

          Pozdrawiam




          Skomentuj


            #6
            Jesli na nozkach maluszka sa odcisniete sciagacze to znaczy ze trzeba zmienic rozmiar na wiekszy.Moj synek wazy 12 kg i uzywamy 4+ .
            Ale wiem ze waga nie jest jedynym wyznacznikiem rozmiaru pieluszki - moja znajoma ma corke bardzo wysoka jak na takiego maluszka i pomimo ze wagowo jest jeszcze za mala to i tak nosi 4 - jak ubierala 3 to mala miala zapiecie duzo pod pepuszkiem i sie przesikiwala.

            Skomentuj


              #7
              rozmiar pieluszki

              Ja używałam jedynek tylko wtedy jak Przemek był w szpitalu, potem przeszliśmy na 2 Huggies i było ok. skończył 3,5 miesiąca i chciałam mu już zakładać 3 od 6 do 9 kg (mały warzy 6620) ale jeszcze są za duże na niego. Trzeba po prostu patrzeć na to jak one na dziecku wyglądają, czy nie ma w nich za ciasno i czy nie są za krótkie. Faktycznie te zapięcia raczej nie powinny być na nóżkach tylko na brzuszku, no ale cóż ...
              Przemek 22.10.2008, godzina 00:50
              http://mamaczytata.pl/pokaz/6739/do_mamusi_czy_do_tatusia

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Ja na te kg na paczce zwykle nie patrze, jeśli widziałam, że pieluszka jest już dość mała i uciska to zmieniałam na większy rozmiar, teraz używam 4, które są od 8 do 14 kg, mój synuś waży około 9,5 kg, ale widze, że już są przymałe, a gdybym patrzyła na kg na paczce to jeszcze sporo miesięcy mógłby ten rozmiar nosić.


                http://www.wielgusiatko.naszedzieci.net
                Karolek 27.04.2008r. ma już 11 miesięcy
                16 stycznia 2009r. Karolek nauczył się raczkować
                27 stycznia 2009r. Karolek powiedział pierwsze słowo "TATA"
                20 luty 2009r. Karolek pierwszy raz sam stanął :)
                20 luty 2009r. Karolek zrobił pierwszy kroczek :)

                Skomentuj


                  #9
                  my teraz mając 10 miesięcy i kilka dni uzywamy 5 Huggies bo 4+ juz były ciasne
                  Żyj tak by innym zrobiło się nudno gdy umrzesz!

                  Skomentuj


                    #10
                    Witam Pieluszki z Pampersa mają zaniżoną rozmiarówkę.Moja mała waży 13 kg i używamy 6.


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      moja waży ok 10 kilo używam 4 - ale pisze na nich od 9 do 18 kg
                      Attached Files

                      Skomentuj


                        #12
                        A mój syncio spadł z wagi ma 11 miesięcy waży 11,2 kg i nosi
                        Pampers 4. A dodam, że ma 82 cm wzrostu.

                        Skomentuj


                          #13
                          Wszystko zależy od tego czy dziecko jest pulchniutkie czy szczuplutkie.


                          Skomentuj


                            #14
                            pewno już biega to się "wyciągnął"
                            moja ma już 15 miesiąc i nie ma jeszcze 10 kilo

                            Skomentuj


                              #15
                              tak macie rację. Wydaje mi się, że jak bym założyła pieluchę o rozmiar
                              większą też by była dobra tylko rzepy były by bliżej siebie.
                              Ale póki 4 są w porządku to je zakładamy

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X