Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Krem przeciw pieluszkowemu zapalenniu skóry

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Krem przeciw pieluszkowemu zapalenniu skóry

    Co myślicie o kremie Alpika, przeciw pieluszkowemu zapalenniu skóry? Czy któraś z Was go używa? Czy to dobry kosmetyk dla niemowlaka?
  •    
       

    #2
    Sudokrem

    Najlepszym kremem na odparzenia pupy niemowlaka jest krem antyseptyczny "Sudokrem"
    A Wy jakie macie zdanie na temat tego kosmetyku?

    Skomentuj


      #3
      Odp: Sudokrem

      Moim zdaniem nie jest ten krem wiele wart!Ale to chyba zależy od skóry dziecka!Mojemu synkowi nic on nie pomagał!
      Ewa
      moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
      Oskarek12.01.2011 godz.17.05
      3150g.55cm.
      10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

      Skomentuj


        #4
        Odp: Sudokrem

        Jest niezły jak nic się nie dzieje, tak tylko żeby skórę zabezpieczyć. Jak już pupa jest czerwona to u nas sprawdzał się tormentiol.

        Skomentuj


          #5
          Odp: Sudokrem

          wydaje mi się że gdzieś już dyskusja na ten temat była, ale nie jestem pewna więc pisze.
          mojej Marysi sudokrem nie pomagała zbyt dobrze, mama poleciła mi Linomag i jest na prawdę rewelacyjny. Nawet teraz jak mała ma jakies odparzenie to posmaruję i przez noc wszystko znika.




          Skomentuj


            #6
            Odp: Sudokrem

            ja mimo ze dostalam probke to jej jeszcze nie zuzylam,
            wazne zeby natluszczac zdrtowa skore, ja robilam to roznymi kremami natluszczajacymi dla dzieci w dzien, a na noc smarowalam bambino(kiedy juz w nocy go nie przewijalam), zdazylo sie moze 3-4 razy ze mial miejscami czerwona pupe , to wtedy albo bambino albo jak sobie przypomnialam sudokrem ale nigdy nie bylo nic powaznego.
            u mnie wlasnie i lekarze i pielegniarki mowia zeby nie stosowac bezsensu kremow wysuszajacych (np z pentanolem,cynkiem itp) kiedy skora dziecka jest zdrowa, dobre natluszczenie powinno zabezpieczyc dzidzie - ale wiadomo niektore dzieci maja bardzo wrazliwa skore i trzeba na codzien smarowac takimi kremami.

            Skomentuj


              #7
              Odp: Sudokrem

              Ja używałam na odparzenia maść Bepanten,uważam,że jest dobra,ją także smarowałam popękane brodawki

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Sudokrem

                My kupilismy sudokrem w Polsce i pupa byla czerwona...najlepszy dla nas byl bepanthen,trzeba jednak pamietac ze to masc lecznicza i nie powinno sie jej stosowac bez przerwy.Na podraznine brodawki tez bepanthen , przed karmieniem nalezy zmyc krem.Co do sudokremu,we Francji nie zostala dopuszczony na rynek ze wzgledu na zawartosc alkoholu i kilku innych skladnikow mogacych podrazniac i wysuszac skore.

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Sudokrem

                  Ja to doszłam do wniosku że sudokrem sprzed 7 lat był rewelacyjny. Mojej córce nic innego nie pomagało. Kupiłam go jak byłam w drugiej ciąży i co i nic zero poprawy nawet tyłek jeszcze bardziej zaczerwieniony.
                  Także coś się w nim musiało popsuć ale co to mi trudno stwierdzić.

                  A poza tym uważam że tyłek trzeba tylko myć i wycierać do sucha i to wystarczy. My mieliśmy 8 miesięczne rewelacje odparzeniowe i dermatolog wyklinał te wszystkie specyfiki na odparzenia i przeciwodparzenio że to bez sensu, skóra ma własną barierę ochronną a ciągłe smarowanie tyłka po każdej zmianie pieluszki ją po prostu niszczy. I z własnego doświadczenia widzę że jak małej nic nie jest i niczym nie smaruję to ma ładną skórkę. Wiadomo jak cos sie pojawi to trzeba czymś smarnąć ale my raczej to sporadycznie robimy


                  JULA

                  MAJA

                  OLGA

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Sudokrem

                    A wiecie o tym że Bephanten i Alantan to to samo tylko różnią się ceną?
                    Dla mnie Sudokrem też okazał sie rewelacyjny nawet na odpazenia pod szyją ktore były naszą zmorą bo córeczka była grubiutka.


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Sudokrem

                      majek swiete slowa
                      Tutaj sa specjalne plyny i mleczka do mycia pupy , kremow tez wybor jest przeogromny ale najlepiej "zahartowac"nieco skore a smarowac jedynie jesli sie zaczerwieni.Ja Poldkowi smaruje tylek na noc bo zdarzalo sie ze mial podraznienia ale w dzien tylko myje.No i najwazniejsze ,pupa musi byc wytarta do sucha

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Sudokrem

                        Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
                        A wiecie o tym że Bephanten i Alantan to to samo tylko różnią się ceną?
                        Dla mnie Sudokrem też okazał sie rewelacyjny nawet na odpazenia pod szyją ktore były naszą zmorą bo córeczka była grubiutka.
                        Anna nie wiem czy to samo
                        ja stosowałm alantan plus z witaminą A chyba jeszcze (taki fioletowy) i niestety u nas nie zadziałał a bepanten ciut pomógł przynajmniej skóra płatami tak nie złaziła i trochę bardziej była nawilżona
                        a i bepanten po sterydach ładnie ranki goił


                        JULA

                        MAJA

                        OLGA

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Sudokrem

                          Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
                          A wiecie o tym że Bephanten i Alantan to to samo tylko różnią się ceną?
                          Dla mnie Sudokrem też okazał sie rewelacyjny nawet na odpazenia pod szyją ktore były naszą zmorą bo córeczka była grubiutka.
                          U nas Aniu jedyne odparzenia jakie Jonatan miał to szyjka, bo jednak synek mi 10 kg waży

                          i o dziwo Sudokrem nie pomagał, Bepanthen tez nic
                          dopiero AVENE Pediatril na odparzenia dodupne, a jak nieco skórka doszła do siebie jeszcze chwile smarowałam ZIAJKĄ - maścią pośladkową za 5 zł

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Sudokrem

                            Napisane przez majajula Pokaż wiadomość
                            A poza tym uważam że tyłek trzeba tylko myć i wycierać do sucha i to wystarczy. My mieliśmy 8 miesięczne rewelacje odparzeniowe i dermatolog wyklinał te wszystkie specyfiki na odparzenia i przeciwodparzenio że to bez sensu, skóra ma własną barierę ochronną a ciągłe smarowanie tyłka po każdej zmianie pieluszki ją po prostu niszczy. I z własnego doświadczenia widzę że jak małej nic nie jest i niczym nie smaruję to ma ładną skórkę. Wiadomo jak cos sie pojawi to trzeba czymś smarnąć ale my raczej to sporadycznie robimy
                            ja się z tym zgadzam. Ja niczym nie smaruję i nie smarowałam jak potrzeby nie ma. Rzadko mam problem z odparzeniami u synka.
                            Zresztą ja uważam, że tyczy się to nie tylko pupy, ale całego ciałka.

                            A co do sudocremu to jeszcze będąc w ciąży kupiłam ten najmniejszy pojemnik i nadal gdzieś tam niezużyty leży, u nas jak pojawiły się odparzenia przy biegunce to mało co pomógł, a sądziłam,że nie ma nic lepszego
                            Julek: 10/3/2008

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Sudokrem

                              my nigdy nie mieliśmy poważnego odparzenia na dupce i tak jak majajula tylko myjemy dupala po każdej zmiane pieluszki - porządnie trzeba wytrzeć i wsio, ale wiem że niektóre dzieci mają skłonności do ciągłych odparzeń i nie wiem co wtedy
                              choć wiem że tak naprawdę wystarczy "wykąpać" dziecie w mące ziem. i ponoć działa cuda...

                              na szyjce smarowałam maścią z cynkiem, bo dawała barierę przeciw wilgoci, a non stop Mały miał tam zaczerwienienia i to paskudnie wyglądało, ślina, woda z butli podrażniały

                              podobnie jak tree przede wszystkim do kapieli wlewam emulsje natłuszczajaco-nawilżającą, a smaruję tylko zmiany na skórze punktowo
                              no i buzia to obowiązkowo i właśnie sie zastanawiam czy na mrozy nasza obecna maść podoła, ale to juz inny watek

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X