Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nie raczkuje!!!!!!!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

  • lobelia77
    replied
    Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

    Gdyby potrzebna była rehabilitacja to w Krakowie na Miłkowskiego jest medycyna dziecięca http://www.centrummalegodziecka.pl/ w tym rehabiltacja. Jest tam tez poradnia psychologiczno-pedagogiczna i żywieniowa. Mam stamtąd bardzo dobre doświadczenia, bardzo nam pomogli.

    Leave a comment:

  •    
       

  • donat_ka
    replied
    Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

    Napisane przez tamisia Pokaż wiadomość
    A do jakiego lekarza polecacie się wybrać w takiej sytuacji?
    Oczywiście do neurologa. Zdarza się dzieci, ktore rozwijają się prawidłowo i nie raczkują, jednak jest to dość rzadkie. Jednak jeśli sama czujesz,ze coś jest nie tak to rzeczywiście warto jest to obgadać z lekarzem. Lekarz doradzi Ci czy wszystko jest ok czy trzeba wprowadzić jakąś rehabilitację.

    Jeśli jesteś z Warszawy to polecam zapisać się do Balumedu: http://balumed.pl/specjalizacje/neurolog-dzieciecy/

    Leave a comment:


  • tamisia
    replied
    Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

    A do jakiego lekarza polecacie się wybrać w takiej sytuacji?

    Leave a comment:


  • werna
    replied
    Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

    oczywiście lepiej jak dziecko raczkuje, bo wówczas lepiej jego mózg się rozwija, ale jak tego nie robi to nie ma tragedii, ja nie raczkowałam i żyje

    Leave a comment:


  • werda
    replied
    Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

    Po pierwszym dziecku wyrzuciłam chodzik, gdyż córka nauczyła się nie prawidłowo stawiać stópki. Drugie dziecko samo wiedziało, kiedy stanąć na nogi.

    Leave a comment:


  • hebdzia
    replied
    Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

    Moja córcia też nie raczkowała, w naszym przypadku pomogły 2 wizyty na rehabilitacji. Okazało się że ma "przeprosty" i wygodniej jest jej stać na nóżkach niż raczkować. Kilka ćwiczeń i to wystarczyło. Dodatkowo ok 10 miesiąca często wysuwała języczek i po tych zajęciach to też znikło. Podobno ma to związek z napięciami lub obniżonymi napięciami mięśni.

    Leave a comment:


  • agniecha1793
    replied
    Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

    najgorsze jest to ze nie jest to zalezne od nas, nie mozemy ani temu pomic ani nic zrobic;/

    Leave a comment:

  •    
       

  • tuliXpanek
    replied
    Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

    Zwiazek miedzy nieraczkowaniem,a dysleksja jest taki,ze podczas raczkowania dziecko wykonuje ruchy naprzemienne raczek i nóżek. Za to odpowiedzialna jest jakaś tam częśĆ mózgu,jeśli dziecko nie raczkuje nie uczy się tych ruchow co w przyszlości może doprowadzić do dyslekcji. Rozwój fizyczny i intelektualny, wiek w jakim dziecko zaczeło siedzieć,raczkowac,gaworzyć,mowić itp ma ogromny wpływ na późniejszą naukę czytania i pisania.

    Leave a comment:


  • agniecha1793
    replied
    Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

    u syna mojej znajomej stwierdzono dysleksje z tego powodu iz nie raczkował... zastatawiam sie jak zwiazek jest pomiedzy tym....

    Leave a comment:


  • Karmelia
    replied
    Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

    Carla, Ja rehabilituję swoją córcię, a po dzisiejszej wizycie u pani doktor niestety okazało się, że trzeba zastosować dodatkowe ćwiczenia z Vojty plus Bobath...

    Tu jest wątek o rehabilitacji:

    http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=3418

    Julcia cieszę się , że wszystko jest ok!

    Leave a comment:

  •    
       

  • julcia3101
    replied
    Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

    Witam!!!!
    Bylismy dzis na wizycie i okazalo sie ze Julia potrafi sie obracac tylko poprostu jest leniwa. Raczkowac nie musi bo nie wszystkie dzieci to robia,Julia jest malym grubaskiem i leniuszkiem. ale od paru dni zrobila postep i lezy nawet do 5 minut na brzuszku bez placzu. Pozdrawiam wszystkie mamuse ktore pomogly mi podjec decyzje i wybralam sie do lekarza,bo bardzo sie tej wizyty obawialam,
    Teraz gdy wiem ze wszystko jest wporzadku moge spac spokojnie, Pozdrawiam i dziekuje.

    Leave a comment:


  • mycha123
    replied
    Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

    moja córcia była rehabilitowana. Za żadne skarby nie chciała uczyć się raczkowania. Tylko się turlała. nauczyłam ją na nie skoszonej trawie tam już sie nie dalo turlac no i trzeb było podnieś pupkę . Pozdrowienia

    Leave a comment:


  • anna31
    replied
    Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

    Napisane przez carla0504 Pokaż wiadomość
    No właśnie czy któreś z waszych dzieci bło rehabilitowane?bo mój synek jest rehabilitowany ze wzgledu na napiecie miesniowe i sam nie siedzi a ma juz 7 miesiacy nawet siadac nie probuje na brzuszku chetnie lezy i przkreca sie podnosi tluw i raczki jak do raczkowania ale co do siedzenia nie ma nawet ochoty sam usiasc chyba ze go posadze to mu sie podoba i troche mnie to niepokoi
    Moja córcia tez byla rechabilitowana ale metodą Bobath.Siedziała w 7 m ale jak ją posadziłam,sama usiadla dopiero jak skonczyla rok.Chodzić zaczęła dopiero w 16 m ale to i tak dobrze bo lekarze mówili że będzie chodzic jak skonczy 2 lata.
    Marlenka ma teraz 2 lata i 9 m jest zdrowym i pojetnym dzieckiem recytuje już wierszyki a tak sie bałam...

    Leave a comment:


  • ejonczyk1801
    replied
    Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

    Wiesz co moj synek nie mial żadnych problemów a najpierw zaczął stawać na nogi dopiero później nauczył się sam siadaćNie martw się wszystko jak jemu się spodobaZawsze się śmieje że nie umiał dobrze siedzieć a już stał na nogachA zaczął stać jak skończył 6 miesięcy.

    Leave a comment:


  • carla0504
    replied
    Odp: Nie raczkuje!!!!!!!

    No właśnie czy któreś z waszych dzieci bło rehabilitowane?bo mój synek jest rehabilitowany ze wzgledu na napiecie miesniowe i sam nie siedzi a ma juz 7 miesiacy nawet siadac nie probuje na brzuszku chetnie lezy i przkreca sie podnosi tluw i raczki jak do raczkowania ale co do siedzenia nie ma nawet ochoty sam usiasc chyba ze go posadze to mu sie podoba i troche mnie to niepokoi

    Leave a comment:

       
Working...
X