Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czy ktoś z was wie co to są meningokoki?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Czy ktoś z was wie co to są meningokoki?

    Czy ktoś z was wie co to są meningokoki? Lekarz mi powiedział, że są groźne i kazał mi na zaszczepić córeczkę.
  •    
       

    #2
    Odp: Czy ktoś z was wie co to są meningokoki?

    http://www.meningokoki.info.pl/index...age=o_chorobie

    tak fachowo
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj


      #3
      Odp: Czy ktoś z was wie co to są meningokoki?

      Meningokoki to bakterie z gatunku Neisseria meningitidis zwane również dwoinkami zapalenia opon mózgowych. Meningokoki dzieli się na wiele grup serologicznych, jednak w Polsce najczęściej występują meningokoki z grupy B i C, które stanowią przyczynę 90 proc. wszystkich zachorowań w Europie.

      to info.z netu
      FROCH

      Skomentuj


        #4
        Odp: Czy ktoś z was wie co to są meningokoki?

        A mnie polecił szczepienie przeciwko pneumokokom - podobno też są groźne- ale te szczepienia są strasznie drogie !

        Skomentuj


          #5
          Zagrożenie sepsą - czy istnieje?

          Byłam z dzieckiem u pediatry i kazał mi na następnej wizycie zaszczepić dziecko na sepsę meningokokową - podobno najczęściej się zdarza. Czy ktoś coś wie na ten temat? Brzmi to bardzo groźnie a ja nic o tym nie wiem. Kiedy najlepiej zaszczepić dziecko?

          Skomentuj


            #6
            Odp: Zagrożenie sepsą - czy istnieje?

            nie powiedział nic więcej czy jest konkretne jakieś zagrożenie, bo sepsa to nie jest osobna jednostka chorobowa zawsze towarzyszy innej

            moja siostra miała zakażenie układu moczowego i w szpitalu okazało się że dopadła ją sepsa - wtedy dowiedziałam sie że to właśnie nie tyle choroba co reakcja organizmu na stan zakażenia jakiegoś układu czy narządu...
            bardzo niebezpieczna, siostra była przez cały jej przebieg nieświadoma, wysoko gorączkowała (ponad 40 st.), ale organizm był wyziębiony oraz bardzo odwodniony

            jeśli będziesz miała lub ktoś inny więcej info nt. temat u noworodków lub małych dzieci to napisz...

            Skomentuj

                   
            Working...
            X