Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Próchnica u małego dziecka?:(

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Próchnica u małego dziecka?:(

    Jak zapobiegacie próchnicy u swoich pociech? Czy jeszcze przed pojawieniem się ząbków czy po? A może już macie za sobą wizytę u dentysty?? Piszcie i dzielcie się doświadczeniem.
  •    
       

    #2
    Kinga ma 2 l. i 5 miesiecy. Na przednich zębach(1 i 2) u góry ma często taki żółtawy nalot, myślałam ze to początki próchnicy.stomatolog powiedział,że gdyby to była próchnica to by nalot nie schodził przy myciu zebów a Kindze schodzi.Jest to prawdopodobnie od jedzenia jakiegoś?? pokarmu. Stomatolog poradził,zeby koniecznie myć zęby 2 x dziennie, wieczorem i na noc juz potem nie dawać nic jeśc i pić (tylko wodę) i myc w południe. z rana nie ma sensu skoro dziecko umyło wieczorem, a przez noc nic nie jadło.

    Skomentuj


      #3
      No właśnie mój ma taki nalot na jedynkach górnych i dwójkach! ale nie całkiem schodzi podczas myciaon w dodatku nie daje nawet sobie umyć tylko zawsze mam z nim wojnę podczas myciaboję się co to będzie jak mu się popsują całkiem...ale może to nie pruchnica tylko ten nalot z jedzenia?...podniosłaś mnie na duchu trochę

      Skomentuj


        #4
        no mam też raz schodzi raz nie zależy jak sie przyłożymy do mycia zębów. ja tez mam nadzieje,ze to nie próhnica.

        Skomentuj


          #5
          Mi normalnie wstyd jak on się uśmiechabo to okropnie wygląda, jakbym dziecku zębów nie myła. I co ja mam na to poradzić, jak myć muszę na siłę i to trwa raczej krócej niż 2 minuty! jeszcze wczoraj rozciął wargę i już mycia przed snem nie było, bo jak tu pastą po zranionej wardze?

          Skomentuj


            #6
            Mój syn ma na górnych jedynkach białe przebarwienia.Podczas mycia to nie schodzi.Do dentysty idziemy dopiero za miesiąc i zobaczymy co powie.Gdzieś przeczytałam,że to może być za dużo fluoru.
            Spójrz w oczy dziecka a zobaczysz Boga.

            Michał 14.07.2007

            Skomentuj


              #7
              Napisane przez justynaXsanko Pokaż wiadomość
              Kinga ma 2 l. i 5 miesiecy. Na przednich zębach(1 i 2) u góry ma często taki żółtawy nalot, myślałam ze to początki próchnicy.stomatolog powiedział,że gdyby to była próchnica to by nalot nie schodził przy myciu zebów a Kindze schodzi.Jest to prawdopodobnie od jedzenia jakiegoś?? pokarmu. Stomatolog poradził,zeby koniecznie myć zęby 2 x dziennie, wieczorem i na noc juz potem nie dawać nic jeśc i pić (tylko wodę) i myc w południe. z rana nie ma sensu skoro dziecko umyło wieczorem, a przez noc nic nie jadło.
              Moj ma tez ten zolty nalot po myciu schodzi,myje mu po kolacji i sniadaniu a i po obiedzi by sie przydalo,nie przepada za myciem








              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Odp: Próchnica u małego dziecka?

                a kiedy iść pierwszy raz do dentysty z dzieckiem?
                robię fajną biżuterię za nieduże pieniądze zapraszam
                http://beztroskiswiat.otwarte24.pl

                Skomentuj


                  #9
                  Odp: Próchnica u małego dziecka?

                  Próchnica wynika z braku odpowiedniej pielęgnacji, sami niszczymy dzieciom ich zęby, a przecież wystarczy zadbać o podstawową pielęgnację i takich problemów nie będzie.

                  Skomentuj


                    #10
                    Odp: Próchnica u małego dziecka?

                    ja i moje dziecko stosujemy zel do profilaktyki próchnicy i nie mamy problemów z próchnicą na całe szczescie.

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Odp: Próchnica u małego dziecka?

                      Żel? Dziecko musi mieć normalnie myte zęby 3 razy dziennie, mieć dobrą dietę, często zmieniane szczoteczki. Jakoś nie chce mi się wierzyć w jakiś tam żel. Podstawą jest po prostu dobra pielęgnacja!

                      Skomentuj


                        #12
                        Odp: Próchnica u małego dziecka?

                        Ja na szczęście nie mam jeszcze takiego problemu ale sąsiadka ma 2 letnie dziecko i wszystkie ząbki prawie czarne. Stomatolog sam nie był w stanie powiedzieć jaka jest przyczyna, o ząbki dba, słodyczy nie je.

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Próchnica u małego dziecka?

                          może ty masz próchnice i mu ją przekazujesz, uważaj by nie oblizywać jego łyżek, by nie miał kontaktu z twoją sliną, to dość częsty błąd.

                          Skomentuj

                                 
                          Working...
                          X