Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gorączka NAOKRąGłO - POMóżCIE!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Gorączka NAOKRąGłO - POMóżCIE!

    WITAM, mam coreczke 15 miesieczna ktora od 4 dni goraczkuje i tylko TYLE! NIE MA ZADNYCH INNYM objawow ktore sa przy jakiejs chorobie nie ma kaszlu, kataru nawet sie nie zachowuje tak jak zazwyczaj dziecko chore...od 4 dni podaje czopki i tylko dzieki nim temperatura spada ale co z tego jak za jakies 3 4 godziny jest znowu i tak w kolko od 4 dni...podaje czopki co 6 godzin - czopek zadziala tepmeratura spadnie i dziecko jak by nigdy nic bawi sie smieje pogodne usmiechniete nawet z apetytem ale co z tego jak tylko goraczka wraca to juz nie to samo dziecko senne bez humoru, byl lekarz badał ją zdrowa zapisal tylko czopki i KAZAL CIERPLIWIE CZEKAC....ale ile????? to juz 4 dzien i poprawy nie ma goraczka czasami nawet siega 39,3 (szczegolnie w nocy) .....moze ktoras z WAS MIALA TO SAMO I WIE CO TO JEST I ILE TO PORTWA...:/:/:/ dziekuje z gory
  •    
       

    #2
    dede21 obserwuj mała, sprawdzaj jej ciałko czy nie wyskoczyła jakaś wysypka. Może to być trzydniówka.
    Julek: 10/3/2008

    Skomentuj


      #3
      dede21 moje dziecię należy do tych,że kiedy ida zęby to zawsze ma gorączkę jesli twoje dziecko nie ma kataru i kaszlu to chyba trzeba po prostu czekać.ja myślę,że ta temp.jest na zęby...jesli będzie miała do tygodnia,to idź znowu do lekarza.możesz zbijac gorączkę np.chłodnymi kąpielami..trzymaj się

      Ps.Może to być tylko jakiś wirus,z którym organizm walczy,a po 3-dniówce wcale nie musi wyjść wysypka.. tak mi kiedyś lekarz powiedział
      FROCH

      Skomentuj


        #4
        Napisane przez Miss Pokaż wiadomość

        Ps.Może to być tylko jakiś wirus,z którym organizm walczy,a po 3-dniówce wcale nie musi wyjść wysypka.. tak mi kiedyś lekarz powiedział
        Hmm..to dlaczego zastępczą nazwą trzydniówki jest rumień Rumień sugeruję jednak to, że wysypka musi w tym wystąpić.

        Każde dziecko oczywiście jest inne, ale prawie 40 stopniowa gorączka przy ząbkowaniu raczej rzadko się zdarza
        Julek: 10/3/2008

        Skomentuj


          #5
          raczej trzydniowka to nie jest bo juz to miala jakis czas temu i byly objawy troszke delikatniejsze...tzn mniejsza temperatura i w nocy raczej jej nie bylo tylko w dzien i po 3 dniach jak rekąl odiął a to juz jest dzis 5 dzien i nie ma poprawy piszecie o zabkach - fakt wychodza jej mozna powiedziec "co chwile" pierwsze 2 wyszly w kwietniu tego roku i do sierpnia nic....a od sierpnia jak to sie mowi SYPIA SIE.... ale przy tamtych dwoch pierwszych nie miala wogole temperatury ani nic nawet nie wiedzalam kiedy wyszly, tez nie zalatatwia sie na "zielono" jak to zazwyczaj jest przy zabkowaniu....wiec ja juz sama nie wiem ile mam czekac...:/ w dzien goraczka siega do 37,9 jakos tak a w nocy czasami jest 39 :/

          Skomentuj


            #6
            A może to infekcja ukladu moczowego? Miala posiew moczu?


            Skomentuj


              #7
              Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
              A może to infekcja ukladu moczowego? Miala posiew moczu?


              no wlasnie cos wczoraj lekarz wspomnial zeby zrobic badanie moczu ale moja juz rano na spaniu jadla wiec nie wiem czy wyniki wyjda poprawnie pila wsumie tylko mleko ale to jak by nie bylo moga wyniki wyjsc inne czy nie?! a jesli to jest cos z moczem to wtedy co ? antybiotyk? twoje malenstwo mialo juz cos takiego? i skad to by sie wzielo? dzieki:*

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Na badanie posiewu moczu nie ma znaczenia co dziecko je lub pije.Moja w wieku 8 m dostala wlasnie takiej wysokiej gorączki i lekarz od razu kazal zrobić badanie moczu.Mocz pobralam po południu i wieczorem już był wynik,na szczęście infekcji nie bylo.


                Skomentuj


                  #9
                  Aniu to skąd była ta gorączka, skoro mocz był "czysty" ??
                  Julek: 10/3/2008

                  Skomentuj


                    #10
                    Lekarz powiedział że to była reakcja na stres bo tego samego dnia miala pobieraną krew na oddziale dziecięcym i z racji tego że mala byla grubiutka pielęgniarki nie mogły znaleźć żyly to strasznie ją skuły w kilku miejscach,mala strasznie płakala a pobieranie krwi trwalo godzinę paranoja jakaś
                    Dodam że gorączka trwala tylko jeden dzień.


                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      Aniu matko święta Noo to sie nie dziwię, że mała mała miała gorączkę.
                      Julek: 10/3/2008

                      Skomentuj


                        #12
                        Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
                        A może to infekcja ukladu moczowego? Miala posiew moczu?
                        Napisane przez anna31 Pokaż wiadomość
                        Na badanie posiewu moczu nie ma znaczenia co dziecko je lub pije.Moja w wieku 8 m dostala wlasnie takiej wysokiej gorączki i lekarz od razu kazal zrobić badanie moczu.Mocz pobralam po południu i wieczorem już był wynik,na szczęście infekcji nie bylo.
                        no wlasnie ? skad ta goraczka

                        Skomentuj


                          #13
                          Witam!
                          Mój synek 14 miesięcy miał 1,5 tyg temu to samo po paru dniach gorączki miał zawalone gardło i delikatną wysypkę- stwierdzono angine i 10 zastrzyków. p o paru dniach wysypkasię nasiliła i okazało się że ma odre poszczepienną- 2tyg wcześniej był s\zczepiony na odre-świnke-różyczke. zastrzyki-antybiotyk-wybrał na darmo przez pomyłkę lekarza:-(





                          Skomentuj


                            #14
                            FamilyTree z tą trzydniówką to jest tak, że czasem pryszczyki wychodzą na bardzo krótko lub bardzo delikatnie się pojawią w jednym miejscu np. na pleckach i ich nawet nie zdążymy zauważyć bo po godzinie nie ma po nich śladu.
                            To przykład mojej siostrzenicy też gorączkowała a po ustaniu temperatury, jak wszystko doszło do normy, siostra ją wykąpała i nic nie widziała, po pół godzinie, gdy musiała ją przebrać bo jej się ulało mocno zobaczyła pryszczyki, które dosłownie w ciągu godziny zniknęły. Nie zawsze jesteśmy w stanie zauważyć wysypkę, dlatego trzydniówka jest nazywana również rumieniem, który wystąpi ale może bardzo szybko ustąpić.
                            AGATKA 16.04.07r
                            Adaś 02.06.09r. o godz. 12.05, 3820g. 56cm.
                            W końcu w komplecie
                            Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1

                            Skomentuj


                              #15
                              [B]dede21 [B] ja na wszelki wypadek pokazała bym maleństwo jeszcze raz lekarzowi to na pewno nie zaszkodzi.
                              AGATKA 16.04.07r
                              Adaś 02.06.09r. o godz. 12.05, 3820g. 56cm.
                              W końcu w komplecie
                              Pamiętnik Adasia: http://www.bebilon.com.pl/pamietnik/...sz8206;page:-1

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X