Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Luszczace plamy na skorze niemowlaka!?Prosze o pomoc!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts

    Luszczace plamy na skorze niemowlaka!?Prosze o pomoc!

    Pomocy!Juz nie wiem co robic!Moj maluszek ma na skorze loszczace plamki.Jedne sa mniejsze w zgieciu kolanka,na ramieniu,na raczce i na pleckach.Na brzuszku ma taka duza i bardzo dlugo od ok.3mies(obecnie ma 8).Sa one czerwone lekko ta na brzuszku bardziej(jakby liszaj-lecz to chyba nie to).Pediatra powiedziala ze to moze byc alergia na pokarm(karmie piersia i wprowadzilam juz warzywka i owoce)lub na cos innego...Ostatnio ma ich coraz wiecejMieszkamy w Irlandii woda jest tu do niczego nawet myslalam ze to uczulenie na chrom...sama juz nie wiem.Czy ktos mial moze stycznosc z czyms takim?Nie wiem czy to alergia pokarmowa czy uczulenie na cos innego nawet nie wiem jakie sa tych schorzen obiawy.Bardzo prosze o pomoc.
  •    
       

    #2
    Napisane przez agathah5 Pokaż wiadomość
    Pomocy!Juz nie wiem co robic!Moj maluszek ma na skorze loszczace plamki.Jedne sa mniejsze w zgieciu kolanka,na ramieniu,na raczce i na pleckach.Na brzuszku ma taka duza i bardzo dlugo od ok.3mies(obecnie ma 8).Sa one czerwone lekko ta na brzuszku bardziej(jakby liszaj-lecz to chyba nie to).Pediatra powiedziala ze to moze byc alergia na pokarm(karmie piersia i wprowadzilam juz warzywka i owoce)lub na cos innego...Ostatnio ma ich coraz wiecejMieszkamy w Irlandii woda jest tu do niczego nawet myslalam ze to uczulenie na chrom...sama juz nie wiem.Czy ktos mial moze stycznosc z czyms takim?Nie wiem czy to alergia pokarmowa czy uczulenie na cos innego nawet nie wiem jakie sa tych schorzen obiawy.Bardzo prosze o pomoc.
    Agatko,nie sadze zeby to bylo uczulenie na mleko czy produkty mleczne.To definitywnie odpada.Zeby wykluczyc alergie pokarmowa sprobuj przez kilka dni wrocic tylko i wylacznie na karmienie piersia.Jesli wczesniej nie bylo w twoim pozywieniu rzeczy ktore moglyby uczulic to przyczyna pokarmowa bedzie wyeliminowana.Nastepnym krokiem bedzie pytanie ,czy nastapily zmiany w uzywaniu kosmetykow malucha lub srodkow pioracych.Iczy w waszym domu nie nastapily zmiany w postaci innego np.plynu do naczyn ,uzywanego przez ciebie kremu lub kosmetyku.Czasem zwykle spozycie przez ciebie np.miodu czy orzechow ,ktorych dotychczas nie jadlas zalergizuje malca.To sa ciezkie rzeczy do diagnozy ale nie niemozliwe.Tymczasem moze sprobuj uzyc na skore tzw.emolientow.Nie wiem ,moj maly mial kiedys podobna sprawe i przesuszona skorke .Okazalo sie ze po pachnacym swinstwie po kapieli...

    Skomentuj


      #3
      To wygląda na AZSI nie koniecznie musi to być alergia pokarmowa.Może być również wziewna lub kontaktowa.Popros pediatrę o skierowanie do alergologa!Myślę że on wam najszybciej pomożeZdrówka życzę
      Ewa
      moje dwa cuda:IGOREK 11.09.2007 GODZ.23.10 3150g.57cm.
      Oskarek12.01.2011 godz.17.05
      3150g.55cm.
      10miesięcy i 17dni-pierwszy ząb

      Skomentuj


        #4
        Napisane przez ejonczyk1801 Pokaż wiadomość
        To wygląda na AZSI nie koniecznie musi to być alergia pokarmowa.Może być również wziewna lub kontaktowa.Popros pediatrę o skierowanie do alergologa!Myślę że on wam najszybciej pomożeZdrówka życzę
        Tak i tu sie z toba ejonczyk w 100 procentach zgadzam,TRZEBA ISC Z TYM DO LEKARZA ALERGOLOGA!!!

        Skomentuj


          #5
          Dziekuje za odpowiedzi

          Ciezko bedzieponiewaz jedyny pediatra juz nie pracuje tu w Limerick(o innych nie slyszalam).Nie wiem jak tu w ogole te sprawy z alergia wygladaja w IRL.Wczoraj moj maluszek katarku dostal i meczy sie bardzoJezeli codzi o mnie to sodkow chemicznych nie zmienialam rowniez kosmetykow;dzidzia rowniez od uodzenia ma nic nie zmienione.Dostaje do jedzenia marchewke,ziemniaczki,kalafior,brokule,jablko i staram sie mu sama gotowac.Te plamki juz byly zanim wprowadzilam pokarmy stale.Wiec moze to cos co ja jem?Jak wyzdrowieje to podejdziemy do mojego lekarza po skierowanie na testy.Szkoda ze nie ma jednoznacznej odp.na ten probrem

          Skomentuj


            #6
            Napisane przez agathah5 Pokaż wiadomość
            Ciezko bedzieponiewaz jedyny pediatra juz nie pracuje tu w Limerick(o innych nie slyszalam).Nie wiem jak tu w ogole te sprawy z alergia wygladaja w IRL.Wczoraj moj maluszek katarku dostal i meczy sie bardzoJezeli codzi o mnie to sodkow chemicznych nie zmienialam rowniez kosmetykow;dzidzia rowniez od uodzenia ma nic nie zmienione.Dostaje do jedzenia marchewke,ziemniaczki,kalafior,brokule,jablko i staram sie mu sama gotowac.Te plamki juz byly zanim wprowadzilam pokarmy stale.Wiec moze to cos co ja jem?Jak wyzdrowieje to podejdziemy do mojego lekarza po skierowanie na testy.Szkoda ze nie ma jednoznacznej odp.na ten probrem
            no nie ma agatko ,sprobuj tymczasowo zastosowac choc te emolienty,moze pomoze

            Skomentuj


              #7
              Agathah5 proponuje Ci skoc na ten watek

              http://www.mamacafe.pl/forum/showthread.php?t=1922

              bo z tego co piszesz to moze to byc azs - i warto poczytac
              Sama jestem mama corci ktora od 2 lat ma azs wiec naprawde poczytaj
              Pozdrawiam serdecznie buska trzymaj sie
              http://www.poradnikmamy.pl/component...tail/id,11431/

              ----------------------------------------------------

              http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...imageuser=5083

              http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...imageuser=5083

              http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...imageuser=5083

              Skomentuj

              •    
                   

                #8
                Witam!Bylam juz zdzieckiem u lekarza pediatry.Powiedzial ze to skaza bialkowa z cala pewnosciaKazal mi weliminowac z diety wszystkie produkty mleczne,cytrusy,czekolade,jaja i ryby,oraz przepisal masc sterydowa i kazal smarowac przez tydzien 2 razy dziennie.Powiedzial tez ze jest to bardzo slaba masc...Kazal rowniez odstawic kawe((Juz po jednym dniu jej niepicia bolala mnie glowa i czulam sie oslabiona wiec postanowilam ze bede pila 1 rozpuszczalna dziennie z 1 plaskiej lyzeczki.Tyle sie naczytalam i nigdzie nie bylo wzmianki o kawie i skazie.Pytalam czy jesli zrezygnuje calkowicie z nabialu a karmie dalej piersia,to co w takim razie z dostarczeniem wapnia mojemu organizmowi,a on na to ze nic mi nie bedzie przez kilka mies...Choc watpie przeciez tez potrzebuje!Czy ktoras z was zastapila czyms mleczne przetwory aby dostarczyc swojemu organizmowi odpow.ilosc wapnia?Dziekuje z gory za odpowiedzi jak rowniez poprzednie.Pozdrawiam

                Skomentuj


                  #9
                  agathah5 widzę, że już masz odpowiedź. Dopiero co przeczytałam ten wątek, i po pierwszym poście też mi się nasunęła myśl : skaza białkowa.
                  Mój maluch miał identyczne "placki" (oczywiście wnioskuję z opisu).

                  Skoro lekarz mówi, że nic Ci nie będzie to chyba warto go posłuchać. W zamian możesz zażywać jakiś suplement diety.
                  W niektórych krajach ludzie nie pijają mleka ani też nie jedzą, żadnych przetworów mlecznych i żyją i mają się całkiem dobrze.
                  Julek: 10/3/2008

                  Skomentuj


                    #10
                    Dokladnie "placki".Nie bralam pod uwage wczesniej tej choroby bo kazdy kto opisuje gdzies na forach objawy to sa to krostki a nie "placki" a moj Alanek wlasnie takie ma.Po tej masci juz po 1 dniu staly sie mniej czerwone i bardziej gladsze.Mysleze masa pomoze.I masz racje z tym nabialem,faktycznie przesadzamdam sobie spokoj.A czy u twojego Michalka objawy ustapily calkowicie?Czy mozesz mi napisac jak wygladala twoja dieta jesli mozesz i czy byla w niej kawa?Boje sie ze jak skoncze po tyg.masc sterydowa to plamki powrocaale z diety nie mam zamioaru rezygnowac.
                    Pozdrawiam

                    Skomentuj

                    •    
                         

                      #11
                      agathah5 u nas właśnie to były "placki", takie łuszczące i szorstkie, a jak się pod światło spojrzało to wyglądało jakby były polakierowane.
                      Ja karmiłam małego mieszanie, z diety całkowicie wykluczyłam nabiał. Kawy też nie piłam. A mieszankę podawałam hipoalergiczną. Tylko u nas skaza pojawiła się po pierwszym miesiącu życia. A po 7 miesiącu już nie było po niej śladu. Wtedy też zmieniłam mleko na zwykłą mieszankę. I zaczęłam wprowadzać żółtko i o dziwo nic się nie stało.
                      Pediatra powiedziała, że Julek ma dość łagodną tę skazę i bardzo szybko sobie z nią poradził, ale warunkiem jest to żeby mimo wszystko wykluczyć to co może uczulać i dać jelitkom w spokoju się wzmacniać
                      Julek: 10/3/2008

                      Skomentuj


                        #12
                        Ahaaa... nam też przepisała maści elosone i elobasa. Ta pierwsza tylko i wyłącznie na "placki" jeśli się pojawią.
                        No i kąpiel w emolientach by natłuścić skórę.
                        Julek: 10/3/2008

                        Skomentuj


                          #13
                          Odp: Luszczace plamy na skorze niemowlaka!?Prosze o pomoc!

                          agathah co za lekarz powiedzial ci ze mas sterydowa jest bardzo slaba??
                          a cy dodal rowniez ze masc sterydowa moze miec (ale nie musi)pozniejsze skutki uboczne?? w niekorych krajach zdarzaly sie prypadki ze dzieci ktore mialy stycznosc z mascia sterydowa mialy pozniej problemy z ukladem kostnym. czy lekarz poinformowal Cie o tym? masc sterydowa jest na tyle silna ze jesli ja odstawis istnieje ryzyko ze placki powroca z podwojnym stezeniem.osobiscie sama dostawalam masi sterydowa dla siebie i corki na azs ale jej nie uzywalam zbyt mocno sie balam. wolalam pomeczyc siebie i corcie dluzej z masciami oilatium ale miec pewnosc ze nie robie krzywdy dziecku.po za ty masc sterydowa nie wolno uzywac na caly organizm mozna nakladac ja tylko na placki ktore sa bardzo silne a na lzejsze nie.

                          jesli Cie wystraszylam to przepraszam nie taki zamiar mialam ale osobiscie ie ufam sterydom i nie polecam nikomu. pozdrawiam
                          http://www.poradnikmamy.pl/component...tail/id,11431/

                          ----------------------------------------------------

                          http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...imageuser=5083

                          http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...imageuser=5083

                          http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...imageuser=5083

                          Skomentuj


                            #14
                            Odp: Luszczace plamy na skorze niemowlaka!?Prosze o pomoc!

                            Napisane przez agathah5 Pokaż wiadomość
                            Dokladnie "placki".Nie bralam pod uwage wczesniej tej choroby bo kazdy kto opisuje gdzies na forach objawy to sa to krostki a nie "placki" a moj Alanek wlasnie takie ma.Po tej masci juz po 1 dniu staly sie mniej czerwone i bardziej gladsze.Mysleze masa pomoze.I masz racje z tym nabialem,faktycznie przesadzamdam sobie spokoj.A czy u twojego Michalka objawy ustapily calkowicie?Czy mozesz mi napisac jak wygladala twoja dieta jesli mozesz i czy byla w niej kawa?Boje sie ze jak skoncze po tyg.masc sterydowa to plamki powrocaale z diety nie mam zamioaru rezygnowac.
                            Pozdrawiam
                            a ja przepraszam za moj post,sprostowuje ze zapomnialam napisac ze skaza bialkowa czasem nie wystepuje od razu.,o masc sterydowa sie nie martw,dluzsze stosowanie jest raczej niewskazane,przy zachowaniu diety bezmlecznej raczej powinno byc ok.Zkawy jesli mozesz to najlepiej zrezygnuj.Moj maly tez mial epizod z takimi 2 plamkami ale po tyg.zmianie diety ustapilo.

                            Skomentuj


                              #15
                              Odp: Luszczace plamy na skorze niemowlaka!?Prosze o pomoc!

                              Wypowiedz z innego forum:

                              "Po wizycie u lekarza okazało się, że:
                              1. Mam zniszoną florę bakteryjną skóry
                              2. Wdało się posterydowe zakażenie grzybiczne
                              3. Skóra wykazuje objawy uzależnienia od sterdu
                              4. Nadmierne wyszuszenie.
                              Niestety....
                              Dodam tylko, że używałam Elocomu nieczęściej niż 1 raz w tygodniu w ilościach
                              mini minimalnych.
                              Pani doktor twierdzi, że moje uczulenie to być może wcale nie reakcja na
                              alergeny, ale "głód" sterydowy. "
                              http://www.poradnikmamy.pl/component...tail/id,11431/

                              ----------------------------------------------------

                              http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...imageuser=5083

                              http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...imageuser=5083

                              http://www.mamacafe.pl/forum/gallery...imageuser=5083

                              Skomentuj

                                     
                              Working...
                              X